Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

То је био почетак прве смене. Обично директори долазе тако да поклопе обе смене

Link to comment
5 hours ago, Downforce said:

A i da jeste, nema sumnje da bi je profesionalni menadzer razbucao.

 

Nasao bi on nacin da napravi profit, ali bi se onda djaci iz srednje skole morali vracati u vrtic da krenu ponovo.

 

Excel tabele bi pokazivale vrhunska postignuca, dok bi stanje na terenu bile jaslice.

 

Profesionalni menadzer opste prakse je mitsko bice isto koliko i ovi novi eksperti ni za sta i analiticari nicega. Skolu je uvek najbolje da vodi neko ko poznaje proces skolskog obrazovanja do tancina i razume najbitnije uloge (pozeljno iz licnog iskustva) u tom procesu. Komunikacijske i menadzerske vestine su pozeljne ali ne i neophodne, one se mogu nadoknaditi dobrom timskom organizacijom uprave. Ako organizacija ima atribut koji je precizno definise, u ovom slucaju skolska organizacija, akcenat nije na organizaciji nego na tom atributu.

  • +1 7
Link to comment
33 minutes ago, harper said:

 

Profesionalni menadzer opste prakse je mitsko bice isto koliko i ovi novi eksperti ni za sta i analiticari nicega. Skolu je uvek najbolje da vodi neko ko poznaje proces skolskog obrazovanja do tancina i razume najbitnije uloge (pozeljno iz licnog iskustva) u tom procesu. Komunikacijske i menadzerske vestine su pozeljne ali ne i neophodne, one se mogu nadoknaditi dobrom timskom organizacijom uprave. Ako organizacija ima atribut koji je precizno definise, u ovom slucaju skolska organizacija, akcenat nije na organizaciji nego na tom atributu.

Takoe!!!

Organizacija, institucijetm nisu akcentovanetm: sve sto nam treba je jak pojedinac, individua koja se u sve razume, probleme resava u hodu, ne obaziruci se na prepreke atribute...

Doduse, zvuci po malo poznato, al' boze moj... :fantom: 

Edited by namenski
Link to comment
On 23. 8. 2023. at 6:52, Sandradjer said:

Kakva je praksa u svetu sto se tice direktora? Jel budu iz prosvete ili se dovode sa strane?

 

Tesko je menjati praksu. Meni bi bilo nezamislivo da mi skolom upravlja neko ko uopste ne zna sta je proces obrazovanja.

 

Zanima me ako neko zna kakva je praksa ajd po evropi npr 

praksa upravo pokazuje da, ne  jednomškolom, prosvetom upravlja osoba koja ne zna koliko je težak ranac* na leđima prvaka, žena koja ima veze s obrazovnjem toliko koliko se školovala.

 

* ovo za ranac mi je danas ispričala žena. detalj sa konferencije za medije.

  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, djordje geprat said:

praksa upravo pokazuje da, ne  jednomškolom, prosvetom upravlja osoba koja ne zna koliko je težak ranac* na leđima prvaka, žena koja ima veze s obrazovnjem toliko koliko se školovala.

 

* ovo za ranac mi je danas ispričala žena. detalj sa konferencije za medije.

Ta prica oko udzbenika, pa onda i tim silnim knjigama koje uvaljuju najnizim uzrastima je posebna problematika 

Link to comment
26 minutes ago, Tihajeza said:

Meni nije jasno da ovo tako prolazi godinama. Od kad sam uzela u ruku školsku torbu kad mi je tetinče bilo prvi razred, šokirana koliko je to teško (svi udžbeici veliki format, masan sjajni papir, jedno 6x teži nego naše knjige od malo boljeg novinskog papira). I sad ponekad od komšijske dece uzmem torbu da proverim, ono je jbt sadistički. 

Kako se ništa nije promenilo, ni najmanje, nije mi jasno. Da za sve ove godine neko ko se u tom ministarstvu bavi dozvolama za udžbenike nike smislio uslov da udžbenik može "da ima težinu do maksimalno toliko i toliko grama" ili da komplet za taj i taj razred mora imati ne više od propisane težine.

To izdavači, sigurna sam, mogu da izvedu i da kvalitet bude isti. Ali jok, zabole ih patka. Što da se zameraju Klettu ili ostalim nemačkim izdavačima, koji drže 90% tržišta udžbenika.

 

Plus milion

 

Došlo mi je da ćerki kupujem dva kompleta udžbenika, ali u starijim razredima nemaju gde da ih drže. U rančevima kao da drže mrtve četnike.

  • +1 4
Link to comment

Sto se tice udzbenika iz matematike rade zadatke u nizim razredima OS u nekim radnim sveskama pa za resavanje zadatka imaju jednu liniju i pisu horizontalno. Dobijamo stariju decu koja ne razlikuju jednacinu od izraza i sve pisu horizontalno sa znacima jednakosti izmedju i gde treba i gde ne treba 

  • Tužno 5
Link to comment

Jel neko zna jel ovo stvarno ovako?



Mi nemamo nikakve šanse da išta uradimo ako nešto ne promenimo u pristupu. Kad ti se neko ceri u lice vitlajući motornom testerom, slaba je vajda od tog da mu kažeš: pa nemoj tako, to nije lepo. Ovo je naš aktuelni položaj. Mi nismo u stanju decu da zaštitimo, a ne nešto drugo. Mi koji pružamo otpor, nas je 2%, ostali paze da ne postupaju kontroverzno, da ih se slučajno ne gurne preko ivice, i racionalizuju svoju situaciju kao ne još kritičnu. Da sumiram: Srećna nam nova školska godina. A ona u Ribnikaru započinje bez video nadzora, bez elaborata i ocene protivpožaraca, bez informacija, smisla i svrhe. Moje dete od danas konačno više nema formalne veze sa tim užasnim mestom, ali mnogi roditelji se i dalje bore da prebace decu drugde. Žbirovi sa ove grupe bi mogli i malo pozitivne karme da pokupe da iscimaju kolege da škola ispuni bar minimalne zahteve bezbednosti dece.
To, ta škola, to je sve fejk. Upravo pišem krivične prijave za nastavnike i učiteljice koji su slali sms poruke bivšim učenicima da doÄ'u da brane svoju Å¡kolu jer će neko tu da zida stanove. Ti ljudi su ... prosto neopisivi. Gaze preko mrtve dece. Zamenica direktorke je danas prostački vikala i terala ekipu N1 i majku deteta koja je htela da da izjavu o stanju u Å¡koli. A v.d. direktorka se cerila u lice roditeljima koji su dolazili da ispiÅ¡u svoju decu. Meni do juče nije davala ispisnicu.







...shiit has hit the fan

Link to comment

Ružno je reći, i danas izbegavam da prolazim tim ulicama, jeza me neka hvata, ali teorije koje cirkulišu tim ulicama, gotovo da su morbidne kao i sam masakr. 

 

Znam da je rekonstrukcija sprovedena na vrat na nos, znam i da su na slepo zavrsili sertifikate, al čitava stvar sa obe strane vonja na interesno lešinarenje. Znam ljude iz opštinske uprave, iz saveta roditelja... Slušam priče od prvog dana. Ni jednog sekunda tu nije prevagnula elementarna ljudskost. 

 

Što je najgore, sumnjam da među svima nama postoji neko stručan ko će da da najbolje rešenje šta sa tim hodnocima da se uradi. 

 

 

 

 

  • +1 5
Link to comment

Odnos prema ovakvim iskakanjima iz normale definise zrelost drustva. Ovo drustvo je razoreno od glave do repa, nema tu mnogo zdravih delova (bas malopre citao ovog oca koji je ispisao dete iz skole)

 

Drugar kojem je cerka u nizem razredu bila u ucionici ispod kada je pocelo da puca mi je par puta ponovio "jebote, ljudi ce ovo da zaborave..." ja mu kazem pa naravno, zaboravice, to je ljudska osobina, odbrambeni mehanizam, ljudski mozak funkcionise tako sto potiskuje.

 

Ali problem je sto banda na vlasti gura ovo i u emotivni i u tehnicki zaborav iz jasnih razloga - dakle na nivou sistema pouke se nece izvuci, apsolutno se nista nece promeniti. Ne znam jesam li pisao ovde, pricao malo sa direktorom skole u koju ide moje dete - covek sam kaze (ja nisam ni zapocinjao tu temu) da je preplasen jer nikakve smernice nisu dobili deset dana pred pocetak skolske godine, skola je velika i veliki broj ucenika, pritisci roditelja sa jedne strane, pritisci kolegijuma sa druge...

 

Ovo drustvo danas postoji samo po inerciji, svi su umorni od svega.

Edited by Caligula
  • +1 3
  • Tužno 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...