Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

5 minutes ago, James Marshall said:

Ma naravno da su sve u pravu, samo što je ovo priča u vjetar.

Neka i jeste u vetar - dobro je što pismo postoji.

Nikada ne treba dodatno obesmišljavati i rastakati napore koji su suštinski ispravni, ma koliko im nakazno društvo oduzimalo svaki smisao i bacalo ih kao prašinu u vetar.


Znamo da je sve sranje i da je sve uzaludno, pa šta?

Dok se boriš - živ si.

A jednom možda i ne bude uzaludno.

  • +1 6
  • Wub 2
Link to comment

Samo da ne bude "ovo nije politička borba/pitanje/protest" kad jeste, sve što ima ovlaš dodira sa medijima kod nas je političko pitanje. Udarati na nekakvu ljudskost kod ovih monstruma nije opcija, opcija je otjerati ih. Pritom mislim i na sve medije koji im služe.  

  • +1 1
Link to comment

Treba da rade zbog ubijene dece, zbog sebe, iz principa i da ostane u pamcenju na neki nacin zabelezno, ne treba da pokleknu psihicki ukoliko to ne proizvede sada ono cemu teze iz svesti u kakvom vremenu i medju kakvim ljudima se zivi. Mozda bude jednom karakternijih ljudi pa prevrednuju ovo vreme i dogadjaje..

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 6
Link to comment

Svaki put kad su vlasti i psiholozi i komentatori urgirali da se sačuva privatnost unesrećenih porodica u smislu neobjavljivanja imena i fotografija žrtava pomislio sam pa zašto? Pa zar nisu onaj simak onog dečaka koji svira klavir i ona francuska reportaža iz te učionice mesec dana ranije bili najpotresniji prikaz razmera ove tragedije a da nasuprot tome označavanje  žrtava samo inicijalima čini od njih dehumanizovane subjekte u priči gde su glavni junaci počinilac i njegova porodica.

 

Al ko velim šta ja znam pa sam ćutao, sad vidim u ovom pismu da roditelji žrtava misle isto tako.

 

 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Ne sporim nikome pravo da se "obraća javnosti", pogotovo ne ovim ljudima.
Ono što meni ovde smeta je što im je "posrednik" u ovom slučaju čovek koji je izgubio sve "kredite" da su mu namere časne, a ne prosto koristoljubljive. Čovek koji je pogazio sve što je tvrdio da je bio, i da se za to vatreno borio...





...shiit has hit the fan...

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, francuski sobar said:

Svaki put kad su vlasti i psiholozi i komentatori urgirali da se sačuva privatnost unesrećenih porodica u smislu neobjavljivanja imena i fotografija žrtava pomislio sam pa zašto? Pa zar nisu onaj simak onog dečaka koji svira klavir i ona francuska reportaža iz te učionice mesec dana ranije bili najpotresniji prikaz razmera ove tragedije a da nasuprot tome označavanje  žrtava samo inicijalima čini od njih dehumanizovane subjekte u priči gde su glavni junaci počinilac i njegova porodica.

 

Al ko velim šta ja znam pa sam ćutao, sad vidim u ovom pismu da roditelji žrtava misle isto tako.

 

 

 

 

 

meni je to pominjanje zrtava inicijalima, umjesto da im se napravi spomen ploca, jedan od najociglednijih dokaza moralne pogubljenosti vucicevog doba.

potpuna inverzija.

 

(mediji doduse time glume profesionalnu etiku, kompenzuju dnevno krsenje koda koji nalaze da se o ubici ne pise imenom, slikom i svakim detaljem)

Edited by morgana
  • +1 8
Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

 

meni je to pominjanje zrtava inicijalima, umjesto da im se napravi spomen ploca, jedan od najociglednijih dokaza moralne pogubljenosti vucicevog doba.

potpuna inverzija.

 

(mediji doduse time glume profesionalnu etiku, kompenzuju dnevno krsenje koda koji nalaze da se o ubici ne pise imenom, slikom i svakim detaljem)

Upravo. O njima je trebalo pričati, naravno u skladu s željama porodica.

  • +1 4
Link to comment

Nego, i to je neka vrsta usmeravanja emocija. Ako ljudi čitaju o deci, budi se neizmerna tuga, empatija, izlaganje plemenitoj strani života. Kao što reče sobar, gledanje malog Andrije kako svira je duboko tužno, možda i razdiruće iskustvo, ali humanizuje žrtvu, vraća joj dostojanstvo.

Čitanjem o K.K. provocira se bes, ljutnja, projekcije i svašta nešto što bi (trebalo?) ventilirati - na taj način.

  • +1 2
Link to comment
On 20. 8. 2023. at 19:52, Djuro said:

Znam da je to praksa ali izvinite - to veze sa zivotom nema. nije rec o nipodastavanju, vec nastavnik razredne nastave ne raspolaze vestinama i znanjima potrebnim za menadzerisanje (bilo kakvom) organizacijom.

 

edit: ne, sand rajder, nije rec o nepostovanju nastavnika razredne nastave, vec neslaganje sa praksom izbora direktora u školama.

 

Da ne idem daleko - moja majka je 12 godina bila učiteljica, potom pedagog, potom direktor do penzije. Mogao bih da ti napišem spisak znanja potrebnih za sva tri radna mesta. Potom je doveden direktor odozgo, menadžer, upravo onakav za kog se ti zalažeš. Epilog: škole više nema.

 

Primer 2: moja drugarica iz razreda je direktorka beogradske osnovne škole poznate po tome da za upis roditelji spavaju ispred nje da sačuvaju svoje mesto u redu. Tamo je već 20 godina, preživela i SPS i SNS ministarstva. Znaš šta je bia ranije? Profesorka fizike.

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, April said:

 

Da ne idem daleko - moja majka je 12 godina bila učiteljica, potom pedagog, potom direktor do penzije. Mogao bih da ti napišem spisak znanja potrebnih za sva tri radna mesta. Potom je doveden direktor odozgo, menadžer, upravo onakav za kog se ti zalažeš. Epilog: škole više nema.

 

Primer 2: moja drugarica iz razreda je direktorka beogradske osnovne škole poznate po tome da za upis roditelji spavaju ispred nje da sačuvaju svoje mesto u redu. Tamo je već 20 godina, preživela i SPS i SNS ministarstva. Znaš šta je bia ranije? Profesorka fizike.


svaka cast tvojoj majci i tvojoj drugarici. 

medjutim, cak i da stavimo na stranu tvoju neminovnu  neobjektivnost, to su samo dve kapi u okeanu.

Link to comment
32 minutes ago, Djuro said:


svaka cast tvojoj majci i tvojoj drugarici. 

medjutim, cak i da stavimo na stranu tvoju neminovnu  neobjektivnost, to su samo dve kapi u okeanu.

Kakva je praksa u svetu sto se tice direktora? Jel budu iz prosvete ili se dovode sa strane?

 

Tesko je menjati praksu. Meni bi bilo nezamislivo da mi skolom upravlja neko ko uopste ne zna sta je proces obrazovanja.

 

Zanima me ako neko zna kakva je praksa ajd po evropi npr 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...