Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

52 minutes ago, spettacollo said:

Vezano za oružje koje se nalazi kod stanovništva, mogu da posvedočim da policija oduzima oružje gotovo redom. Prvo je išla bezbednosna kontrola načina čuvanja oružja i municije, kada se uvere da je sve u redu, napišu izveštaj i odu. Nakon nekoliko nedelja ponovo dođu i oduzmu, tj objasne ti da ne postoji način da zadržiš oružje izuzev u slučajevima kada je nekom život ugrožen. Pa čak i to je na neki ograničeni vremenski period. I ti se onda lepo odrekneš oružja u korist države i to je to. Na moje pitanje da li ljudi predaju legalno oružje, pokazan mi je gepek policijskog automobila, do pola pun oružja.

Sve napisano se odnosi na pištolje, lovci i njihovo oružje za sada nisu na tapetu. Tako mi rekoše ljubazni momci u plavom.

mora da je paklena koincidencija to što od 30 ljudi s kojima radim u firmi, dvoje od troje s kojima sam bliskija jer pušimo zajedno ispred zgrade, baš ima neprijavljeno oružje u svojim zavičajima.

ili samo pušači imaju neprijavljeno oružje ili samo ja i rahela ferari nemamo bar dedinu lovačku pušku.

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
17 hours ago, napadaj said:

A da li pokreću prekršajne postupke protiv onih koji ne drže oružje tamo gde je prijavljeno da stoji? Poznanik je prijavljen u jednom stanu i na tu adresu mu glasi i dozvola za držanje, a u stvari živi u drugom stanu i oružje je tamo sa njim. Nedavno bila policija u stanu u kojem je prijavljen, nisu ga zatekli tamo i dobili su informaciju da on ne živi tu, pa sad čeka da vidi šta će da se desi.

Iskren da budem, nisam o tome ništa čuo, ali mislim da adresa čuvanja nije ono što njih zanima, kontrola se sastoji iz uvida da li se oružje čuva u sefu i odvojeno od okvira i municije. Bar je tako bilo kad su kod mene banuli.

Link to comment
17 hours ago, slepa živana said:

mora da je paklena koincidencija to što od 30 ljudi s kojima radim u firmi, dvoje od troje s kojima sam bliskija jer pušimo zajedno ispred zgrade, baš ima neprijavljeno oružje u svojim zavičajima.

ili samo pušači imaju neprijavljeno oružje ili samo ja i rahela ferari nemamo bar dedinu lovačku pušku.

Mislim da će na kraju to neprijavljeno opružje jedino ostati u posedu građana, ovo registrovano (osim lovačkog) teško.

  • +1 1
Link to comment
On 4. 10. 2023. at 15:50, napadaj said:

A da li pokreću prekršajne postupke protiv onih koji ne drže oružje tamo gde je prijavljeno da stoji? Poznanik je prijavljen u jednom stanu i na tu adresu mu glasi i dozvola za držanje, a u stvari živi u drugom stanu i oružje je tamo sa njim. Nedavno bila policija u stanu u kojem je prijavljen, nisu ga zatekli tamo i dobili su informaciju da on ne živi tu, pa sad čeka da vidi šta će da se desi.

 

Bitno mi je da ga oduzmu (oružje), zaključujem to iz mog slučaja.

Link to comment

na dam se da ovo nije uvod u ponavljanje slučaja "ribnikar"

Osnovna škola "Knez Sima Marković" u Barajevu,

Quote

Roditelji đaka koji idu u Osnovnu školu "Knez Sima Marković" u Barajevu, kažu da se deca zbog jednog deteta osećaju ugroženo i da ih zbog toga ne puštaju na nastavu već tri sedmice. Sastali su se s direktorom i Savetom roditelja, a održan je sastanak i sa roditeljima đaka za kojeg kažu da pravi probleme. Odlučeno je da taj đak dobije ličnog pratioca, ali roditelji ne očekuju da će se na taj način rešiti problem

 

Link to comment

odgledala sam noćas 'labirint', pisala i brisala komentare. nemam ništa smisleno da dodam. 

 

sad shvatam da me je dodatno uznemirio utisak da mi se ovi ljudi, roditelji, uklapaju u sliku forumaša, tj. da jesu/mogli bi biti baš neko od vas/nas. 

  • +1 9
Link to comment
23 minutes ago, Frau Gabrijela said:

sad shvatam da me je dodatno uznemirio utisak da mi se ovi ljudi, roditelji, uklapaju u sliku forumaša, tj. da jesu/mogli bi biti baš neko od vas/nas. 

Оно кад приказују собу, слике, ствари, то ми је као да гледам своју кућу. Дете истих година. Док гледам не схватам колико ће ми лоше бити после, и ево јесте ми лоше, прати ме анскиозност, како је видим трепери ми осећај замисли да ми се деси да је изгубим а да је не изљубим довољно.

  • Tužno 2
Link to comment

neću vam ja to gledati, nema šanse.

 

i ovo što sam dijagonalno pročitao ovde mi je previše.

 

ionako se sledeće nedelje vraćam za ostrvo, za ovoga gosta mesec dana u srbijici dosta

 

da blejim u pučinu, možda zabacim udicu, prošećem kučiće pastirskim putem do susednog sela

 

eventualno nađem neku zaboravljenu neobranu smokvu

 

 

 

Edited by Eleniko
  • +1 4
Link to comment
On 6. 10. 2023. at 12:25, Svemir Zeka said:

Оно кад приказују собу, слике, ствари, то ми је као да гледам своју кућу. Дете истих година. Док гледам не схватам колико ће ми лоше бити после, и ево јесте ми лоше, прати ме анскиозност, како је видим трепери ми осећај замисли да ми се деси да је изгубим а да је не изљубим довољно.

 

Ja ne znam jesam li nešto strašnije gledao u životu. Od negdje pete sekunde pa do kraja sam plakao kao malo dijete.

  • Tužno 5
Link to comment
On 5. 10. 2023. at 9:45, spettacollo said:

Iskren da budem, nisam o tome ništa čuo, ali mislim da adresa čuvanja nije ono što njih zanima, kontrola se sastoji iz uvida da li se oružje čuva u sefu i odvojeno od okvira i municije. Bar je tako bilo kad su kod mene banuli.

a gde drzis municiju? u drugoj kasi?

Link to comment
15 hours ago, Čutura said:

a gde drzis municiju? u drugoj kasi?

Bili su zadovoljni time što ne stoji zajedno sa oružjem. Nisam siguran da li zakon zahteva poseban sef za municiju.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...