Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

10 minutes ago, Filozof manijak said:

Škola nije preduzeće

Nije.

Zamisli odjednom nemamo dekana jer jelte sta on zna, doktorirao na nekim glupostima :D i postavimo profi menadzera 

  • +1 4
Link to comment

Ne znam šta Đuro misli, ali niži razredi su škola u malom (nekad se tako i zvalo). Ko zna da hendluje odeljenjem, roditeljima, hendluje sve procese vezane za nju. Posle se ubaci još i smaranje s ministarstvom i školskom upravom, ali ne znam zašto bi plaćeni upravnik to bolje znao da radi...

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Škola nije preduzeće

A i da jeste, nema sumnje da bi je profesionalni menadzer razbucao.

 

Nasao bi on nacin da napravi profit, ali bi se onda djaci iz srednje skole morali vracati u vrtic da krenu ponovo.

 

Excel tabele bi pokazivale vrhunska postignuca, dok bi stanje na terenu bile jaslice.

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, Downforce said:

A i da jeste, nema sumnje da bi je profesionalni menadzer razbucao.

 

Nasao bi on nacin da napravi profit, ali bi se onda djaci iz srednje skole morali vracati u vrtic da krenu ponovo.

 

Excel tabele bi pokazivale vrhunska postignuca, dok bi stanje na terenu bile jaslice.

 

Bash tako.

Link to comment

da se vratimo na temu.

mene zanimaju odgovori na slwdeca pitanja:
 

Zasto je prethodna direktorka sklonjena/smenjena? 
zasto nije bila na poslu tog jutra?

da li ce snositi jos neke posledice, osim sklanjanja sa funkcije direktorke? 
da li uopste ima njene odgovornosti, i, ako nema, zasto je dovedena druga direktorka?

Link to comment

zato shto ne znaju shta da rade. ne samo oni, mi zajedno sa njima ne znamo shta da radimo, cela drzava ne zna, a niko ne moze da izgovori, svako iz svojih razloga. ja ni ne vidim nikakvo reshenje, osim kao posledicu nekog veceg/shireg drushtvenog loma.

  • +1 8
Link to comment
25 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Pri tome je pismo od koga je počela ova linija diskusije verovatno napisao neki profesionalni HR a ne učiteljica-direktorka. 

 

to pismo je napisano u ministarstvu ili, jos verovatnije, u kancelariji trenutnog spin doktora, u kabinetu predsednika.

Link to comment
26 minutes ago, Djuro said:

zasto nije bila na poslu tog jutra?

Da li ti misliš da direktori treba da budu dežurni od 7:30 do 19:20 u školi?

Link to comment
1 hour ago, Djuro said:

Mislim da radno vreme treba da provode na radnom mestu.

Ti?

Ako škola radi duže od 8 sati, ne mora direktor da bude od 8. Plus, direktori često imaju obaveze van škole - opstina, grad, ministarstvo. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...