Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ali ovaj pasus je bukvalno ono što uvek ima u svakoj školi.

 

Imacemo kabinete i uchionice. Mozete i da se druzite dok ste na odmoru za ruchak.

  • +1 1
Link to comment

На састанцима које ћемо организовати у наредном периоду представићемо вам све промене и изнећемо вам Предлог плана рада за наредни период. Свака сугестија са ваше стране је добродошла и у складу са тим ћемо мењати нашу визију.

 

Definicija opstih mesta. Da se ne zamerimo nikom, nemamo plan rada, imamo predlog i viziju, sve smo super smislili, ali ne bismo odmah da iznosimo, sve je fleksibilno, ako javnost uoci neku glupost peglamo u hodu kao i sve ostalo.

  • +1 7
Link to comment

Nastavnik razredne nastave je postavljen(a) za direktora skole.

jbt, ja ne znam sta vi uopste ocekujete.

 

(btw, iz aviona se vidi da nije ona pisala pismo, vec samo forwardovala)

Link to comment
On 18. 8. 2023. at 17:03, Djuro said:

Nastavnik razredne nastave je postavljen(a) za direktora skole.

jbt, ja ne znam sta vi uopste ocekujete.

 

(btw, iz aviona se vidi da nije ona pisala pismo, vec samo forwardovala)

Na stranu ova konkretna direktorka, ali zasto nastavnik razredne nastave ne bi mogao da bude direktor skole kad ispunjava sve zakonom propisane uslove. Osecam neko nepostovanje prema nastavnicima razredne nastave 

  • +1 9
Link to comment
On 18. 8. 2023. at 17:03, Djuro said:

Nastavnik razredne nastave je postavljen(a) za direktora skole.

jbt, ja ne znam sta vi uopste ocekujete.

 

(btw, iz aviona se vidi da nije ona pisala pismo, vec samo forwardovala)

U velikom broju osnovnih škola učitelji su direktori

  • +1 1
Link to comment

Ovo oko kabineta za svako odelenje nije u svakoj skoli, ako sam dobro razumeo. 

Ja sam isao u skolu gde su nastavnici imali svoje kabinete, a djaci isli od jednog do drugog. I sin je upravo zavrsio osnovnu u jednoj takvoj (osim 6.raz zbog korone). Mozda je do sad bilo drugacije u Ribnikaru. 

 

  • +1 1
Link to comment

Znam da je to praksa ali izvinite - to veze sa zivotom nema. nije rec o nipodastavanju, vec nastavnik razredne nastave ne raspolaze vestinama i znanjima potrebnim za menadzerisanje (bilo kakvom) organizacijom.

 

edit: ne, sand rajder, nije rec o nepostovanju nastavnika razredne nastave, vec neslaganje sa praksom izbora direktora u školama.

Edited by Djuro
  • -1 4
Link to comment
12 minutes ago, Djuro said:

Znam da je to praksa ali izvinite - to veze sa zivotom nema. nije rec o nipodastavanju, vec nastavnik razredne nastave ne raspolaze vestinama i znanjima potrebnim za menadzerisanje (bilo kakvom) organizacijom.

 

pa nema ih ni profesor fizickog, biologije ili srpskog

Link to comment
12 minutes ago, Djuro said:

Znam da je to praksa ali izvinite - to veze sa zivotom nema. nije rec o nipodastavanju, vec nastavnik razredne nastave ne raspolaze vestinama i znanjima potrebnim za menadzerisanje (bilo kakvom) organizacijom.

Apsolutno netačno. Iskusan učitelj godinama hendluje sto stvari, od roditelja, preko krecenja svoje učionice i ekskurzija. 
 

Ne vidim zašto ima manje i sposobnosti od nekog biologa. Upravljanje osnovnom školom su uglavnom veštine sa ljudima. Ne znam gde bi se to učilo, na FONu?

  • +1 6
Link to comment
9 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Apsolutno netačno. Iskusan učitelj godinama hendluje sto stvari, od roditelja, preko krecenja svoje učionice i ekskurzija. 
 

Ne vidim zašto ima manje i sposobnosti od nekog biologa. Upravljanje osnovnom školom su uglavnom veštine sa ljudima. Ne znam gde bi se to učilo, na FONu?

Zasto menjati dobrog/iskusnog ucitelja za dobrog/loseg administrativca ili ako se vise voli menadzeratm?

Isto vazi i za gomilu institucija - zdravstvo je pod #1 - u kojima dobar/iskusan lekar takodje postaje administrativac.

Drugo je pitanje sistema koji nema kakve-takve mehanizme za skolovanje izistinski kvalifikovanih administrativnih kadrova.

A sasvim trece i mozda najvaznije je sto se direktorovanjetm izjednacava sa vlascu, moci, izlaze politickim uticajima, zavisi od njih, otvara se svakoj vrsti manipulacija i zloupotreba...

 

Edit: a dodatno - ubedjenje, drustveni narativ :isuse: da svako moze da radi sve, jebes strucnjake...

Edited by namenski
Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Apsolutno netačno. Iskusan učitelj godinama hendluje sto stvari, od roditelja, preko krecenja svoje učionice i ekskurzija. 
 

Ne vidim zašto ima manje i sposobnosti od nekog biologa. Upravljanje osnovnom školom su uglavnom veštine sa ljudima. Ne znam gde bi se to učilo, na FONu?


pa, ako mislimo da je to nesto sto treba da ih nauci i pripremi za uspesno vodjenje organizacije sa +100 nastavnika, 20-ak nenastavnog osoblja i 1000 ucenika, za bavljenje finansijama, politikom, ljudskim menadzmentom - onda si u pravu.

 

ja se duboko ne slazem sa time i mislim da je uzasno pogresno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...