Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

16 minutes ago, Plajvi said:

Pa razumem da se komsije cude i sokiraju prvi dan, ili da ne veruju bez dokaza (ma otkud ne bi on, to tako vole da se igra, nije nikad puco unas na stepenistu), ali ovo... 

Da li iko uzima u obzir roditelje, bracu, sestre, dede, babe, prijatelje poginule dece i njihove rodbine? I ostale prezivele sa spiska™? :isuse:

Jebeni mediji i jebeni narod 

 

 

Ma ja uzivo nisam cula nikog da nije rekao nesto sto je otprilike na ovih par glavnih linije koje i po forumu pisemo. Nego to su danasnji mediji, naci ce najludju babu, pola dodati i aj idemo.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Carolostadien said:

 

Ne znam kako je kod vas, a kod nas nije baš iz prve ruke da imam iskustva, ali imam i bliskih osoba pa nije daleko od istine prevladavajući stav da ti s čim god dođeš odmah uvale hrpu lijekova i to je glavni način "borbe". I to ne nakon nekakvog ozbiljnijeg tretmana, nego nakon prvog posjeta - evo tebi Helex, Zoloft, ovaj onaj...

 

Naravno da sigurno nisu svi takvi, ali puno je toga.

 

To se ne radi sa decom.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Carolostadien said:

 

Ne znam kako je kod vas, a kod nas nije baš iz prve ruke da imam iskustva, ali imam i bliskih osoba pa nije daleko od istine prevladavajući stav da ti s čim god dođeš odmah uvale hrpu lijekova i to je glavni način "borbe". I to ne nakon nekakvog ozbiljnijeg tretmana, nego nakon prvog posjeta - evo tebi Helex, Zoloft, ovaj onaj...

 

Naravno da sigurno nisu svi takvi, ali puno je toga.

 

Kod psihijatra se i ide po lekove a ne na 'caskanje', caskanje moze kasnije.

Ali lekova ima milion, i treba znati malo bolje na sta da se ide a na sta nikako ne, i tu je prvi problem kad ni dijagnozu ne postavis kako treba. Kako ces da znas finese onda, i odredis najadekvatniju terapiju?

Link to comment
2 minutes ago, villiem said:

 

To se ne radi sa decom.

 

A trebalo bi, samo ne mogu da se odredim prema tome da li je bolje sto po Evropi jos ne prepisuju lekove deci, ili sto su psihijatri generalno neobuceni da to rade kako treba pa je onda mozda i manja 'kolateralna' steta da ih uopste ni ne prepisuju.

Link to comment
4 minutes ago, Leia said:

A i jedna od karakteristicnih odlika sociopata je ta estra razvijena sposobnost da sharmiraju, i prosecne ljude a nece neku izlapelu babu

 

To sam hteo da naglasim. Komšiluk i kolege sa posla seku vene za celom porodicom, niko ne može da se seti bilo čega što je moglo biti razlog da se podignu obrve. Mislim, čak ni airsoft nije neka zaverenička aktivnost nego još jedna legalna umobolnost kroz koju je osim ovog malog prošlo ko zna koliko još dece (i tek će da prodje). 

 

Možda će se na kraju nešto pojaviti da malo osvetli tu sobu. Za sada je mrkli mrak.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Mel said:

 

A trebalo bi, samo ne mogu da se odredim prema tome da li je bolje sto po Evropi jos ne prepisuju lekove deci, ili sto su psihijatri generalno neobuceni da to rade kako treba pa je onda mozda i manja 'kolateralna' steta da ih uopste ni ne prepisuju.

Prepisuju ih ovde. Ne masovno, ali prepisuju.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Prepisuju ih ovde. Ne masovno, ali prepisuju.

 

Ma na to i mislim. Ne prepisuju u poredjenju sa USA gde nagadjam da je u pitanju maltene druga krajnost...

Link to comment
12 minutes ago, Mel said:

Kad je neko sarmantan, u 90% slucajeva je sociopata/psihopata imo. Cuvajte se sarmantnih ljudi.

Ili si sarkastična ili si sad već preučila:wacko:

  • +1 7
Link to comment
7 minutes ago, Redoran said:

 

To sam hteo da naglasim. Komšiluk i kolege sa posla seku vene za celom porodicom, niko ne može da se seti bilo čega što je moglo biti razlog da se podignu obrve. Mislim, čak ni airsoft nije neka zaverenička aktivnost nego još jedna legalna umobolnost kroz koju je osim ovog malog prošlo ko zna koliko još dece (i tek će da prodje). 

 

Možda će se na kraju nešto pojaviti da malo osvetli tu sobu. Za sada je mrkli mrak.


Nešto mi govori da i pored svog tog sečenja vena ne bi slali decu da se igraju sa tim divnim komšijom. 
 

 

Edited by Mos
  • +1 7
Link to comment
Just now, Valkyrie said:

Ili si sarkastična ili si sad već preučila:wacko:

 

Ma imam takvo iskustvo, to je sve, vrlo malo ljudi koje sam upoznala a da su bili sarmantni, nisu na kraju bili manipulativni u tome nego stvarno rodjeni sarmantni i dopadljivi. Vecina obicnih ljudi su ono - obicni. Od ljudi koji mi padaju na pamet, kolega iz kancelarije na studijama, na kraju ce se ispostaviti tesko manipulatorsko govno, bivsi sef za koga mi nije bilo jasno dok u firmi nije pocelo da se suska da ima socipatiju, i pomalo jedna jos bivsi kolega iz kancelarije, taj je sve zive sarmirao, a meni se poverio kako je jako kul bilo kad je citao kako su u nekoj juznoamerickoj drzavi pod nekim diktatorom bacali ljude iz helikoptera, uhvatila sam da pred jednim deckom sa cerebralnom paralizom ga javno ismeva, i jednom se malo omakao da je mucio zivotinje kad je bio mali. Ja sam traume imala od njega dok nisam pobegla u drugi kanc, da ne donese nesto iz laba i podmetne. Jedna jedini, bivsi kolega mog supruga je decko sarmantan i normalan. Sve ovo ostalo cist ludak ili bar olos.
Sad dal je bas 90%, ali dobar je savet biti inicijalno skeptican prema sarmerima.

Link to comment

Možda imamo problem da se razumemo šta ti podrazumevaš pod šarmantan, da li ta osoba napadno inicira neko previše prijateljsko ponašanje a tek te je upoznala (jer to jeste za alert) ili ti je to prosto svaka pozitivna osoba koja ima fine manire, ljubazno se ophodi prema ljudima i u čijem društvu ti je prijatno. Ako za ove druge smatraš da su u 90% slučajeva sociopate, mislim da si razvila prejak instinkt nepoverenja u ljude.

Edited by Valkyrie
  • +1 7
Link to comment
9 minutes ago, Mel said:

Ma imam takvo iskustvo, to je sve, vrlo malo ljudi koje sam upoznala a da su bili sarmantni, nisu na kraju bili manipulativni u tome nego stvarno rodjeni sarmantni i dopadljivi. Vecina obicnih ljudi su ono - obicni.


Mnogi su i samo onako prosecno manipulativni, koliko ja barem znam potrebno je malo vise za dijagnozu.

Ali i te prosecno sharmantne i manipulativne ja vise volim da izbegavam, nisu mi prijatni za drustvo.

Link to comment

Odmah sam pomislila isto kao i dljm (medicinske usluge, tj korist). Moguće i da ostavljaju mogućnost da ih puste i onda bolje zarad sopstvene bezbednosti, ili makar uljuljkivanja da mogu biti bezbedni, kažu da su od početka bili na njihovoj strani. 

Edited by oyashirazu
  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, Valkyrie said:

Možda imamo problem da se razumemo šta ti podrazumevaš pod šarmantan, da li ta osoba napadno inicira neko previše prijateljsko ponašanje a tek te je upoznala (jer to jeste za alert) ili ti je to prosto svaka pozitivna osoba koja ima fine manire, ljubazno se ophodi prema ljudima i u čijem društvu ti je prijatno. Ako za ove druge smatraš da su u 90% slučajeva sociopate, mislim da si razvila prejak instinkt nepoverenja u ljude.

 

Ni jedno ni drugo. Nije dosta biti prijatan da bi bio sarmantan. aj na brzi gugl da ne gnjavim previse: Charm is defined as "the power or quality of delighting, attracting, or fascinating others".
To je onako retko dopadljiv covek, tako da kazem. Onih koji su friendly i prosto prijatni i generalno da ih ljudi vole ima, ali ne bih ih nazvala sarmantnima. Sarm je malo jacha karakteristika.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...