Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Jako je mučno svo ovo nagađanje, smatranje i smišljanje teorija na osnovu poluinformacija kojima nas bombarduju senzacionalistički mediji.

Bukvalno nas programiraju,

  • +1 5
Link to comment

Pa razumem da se komsije cude i sokiraju prvi dan, ili da ne veruju bez dokaza (ma otkud ne bi on, to tako vole da se igra, nije nikad puco unas na stepenistu), ali ovo... 

Da li iko uzima u obzir roditelje, bracu, sestre, dede, babe, prijatelje poginule dece i njihove rodbine? I ostale prezivele sa spiska™? :isuse:

Jebeni mediji i jebeni narod 

 

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
16 minutes ago, Redoran said:

 

Otkud sad treba njena dozvola za veštačenje? To nema nikakvog smisla, kako mogu da ga zadrže u bilo kojoj bolnici bez tog veštačenja?

Na K1 I RTS je bio intervju socijalne radnice da slučaj preuzima socijalna služba a ne zatvorska bolnica ili sudska medicina. 

Link to comment
1 minute ago, Rowanoke said:

Na K1 I RTS je bio intervju socijalne radnice da slučaj preuzima socijalna služba a ne zatvorska bolnica ili sudska medicina. 

E, ako oni preuzimaju, onda je sve pod kontrolom, možemo mirno da spavamo.  Pokazali su se kao služba koja fantastično reaguje, ima motivisano osoblje koje izgara za svoj posao, ma sve u fulu. 

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
40 minutes ago, Carolostadien said:

za ovog iz Mladenovca su prvo bile takve izjave

Nisam to ispratila jer sam se o njemu informisala, što se kaže, na izvoru i bukvalno niko ko ih zna nema lepu reč ni za oca ni za njega. 

  • +1 4
  • Hvala 3
Link to comment
8 minutes ago, Aleksija said:

oko 30-40% roditelja cija deca imaju teskoce sa mentalnim zdravljem, a sa kojima ja imam dodira, prvo su odveli dete na ostrog, kod odze ili gde se vec ide, pa tek onda kod strucnjaka. pre neki dan mi prica jedna majka da su potrosili i silne pare na razne kvantne terapije za alergiju, dok nisu najzad otisli kod alergologa (i stigli do pumpice). 

ovde to nije bio slucaj, sigurno, ali je sve generalno duboko pogresno. 

jedino sto smo mi koji svaki dan u dodiru sa mnogo ljudi ukljucili sve mehanizme odbrane i oguglali, ali je sve pogresno.

 

pri cemu ja radim sa decom koja su vecinski pametna, ambiciozna i motivisana i uzasno mi je zao sto ce ili otici ili biti apsorbovana i sakrivena u  bolesnom sistemu.

 

Moje iskustvo je da ni odlasci kod psihijatara nisu bas prekorisni (ostrog ne bih probavala, aj da ne komentarisem).

Link to comment
7 minutes ago, Plajvi said:

Pa razumem da se komsije cude i sokiraju prvi dan, ili da ne veruju bez dokaza (ma otkud ne bi on, to tako vole da se igra, nije nikad puco unas na stepenistu), ali ovo... 

Da li iko uzima u obzir roditelje, bracu, sestre, dede, babe, prijatelje poginule dece i njihove rodbine? I ostale prezivele sa spiska™? :isuse:

Jebeni mediji i jebeni narod 

 

 

Vole ljudi tako, i to je vrsta socijalno poželjnih komentara. 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Mel said:

 

Moje iskustvo je da ni odlasci kod psihijatara nisu bas prekorisni (ostrog ne bih probavala, aj da ne komentarisem).

ima i toga.

Link to comment

A i jedna od karakteristicnih odlika sociopata je ta estra razvijena sposobnost da sharmiraju, i prosecne ljude a nece neku izlapelu babu

  • +1 6
Link to comment
Just now, Aleksija said:

ima i toga.

 

Ima, ne kazem da su prekorisni ni ovi napolju, dobrih psihijatara je malo, a ovi nasi izgleda rade po udzbenicima od pre 1980te sudeci po poremecajima koje ne znaju ni da dijagnostifikuju. A to je tek prvi korak ka nalazenju neke optimalne terapije.

Link to comment
2 minutes ago, Leia said:

A i jedna od karakteristicnih odlika sociopata je ta estra razvijena sposobnost da sharmiraju, i prosecne ljude a nece neku izlapelu babu

 

Kad je neko sarmantan, u 90% slucajeva je sociopata/psihopata imo. Cuvajte se sarmantnih ljudi.

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 3
  • -1 3
Link to comment
8 minutes ago, Mel said:

 

Moje iskustvo je da ni odlasci kod psihijatara nisu bas prekorisni (ostrog ne bih probavala, aj da ne komentarisem).

 

Ne znam kako je kod vas, a kod nas nije baš iz prve ruke da imam iskustva, ali imam i bliskih osoba pa nije daleko od istine prevladavajući stav da ti s čim god dođeš odmah uvale hrpu lijekova i to je glavni način "borbe". I to ne nakon nekakvog ozbiljnijeg tretmana, nego nakon prvog posjeta - evo tebi Helex, Zoloft, ovaj onaj...

 

Naravno da sigurno nisu svi takvi, ali puno je toga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...