Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

9 minutes ago, dùda said:

Navodno se izjasnio da nije kriv. To mi dosta govori o njemu, ništa dobro doduše.

Ja to čitam ovako. Moje dete (13,godina) je počinilo monstruozan zločin. Ja 

 

Ja kapiram da su oni morali da se konsultuju sa advokatima, terapeutima i psihijatrima i da je iz nekih razloga odlučeno da je to najbolje i za njih i za mlađu ćerku i za dečaka dalekosežnije, verovatno nisu samostalno odlučivali. 

 

E: užasne stvari, muka mi i kad razmišljam o tome  :/ 

Edited by Taihoskopija
Link to comment

Od srede kad sam cuo ruzne vesti, pa onda i da je jedna od zrtava kolegin sin, ne mogu da dodjem do daha. Tumaram bez reci, nista nema smisla. Danas sam otisao do Ribnikara da upalim svecu. Medju gomilama cveca, dirljivih poruka, bara otopljenog voska i sveca koje gore sede na zidicu neke devojcice koje poznaju i sve ubijene i ubicu i imaju najtuzniju dilemu. Kome sutra ici na sahranu kad su u isto vreme na raznim krajevima grada. Idem sutra na sahranu, pa posle da vidimo sta i kako...

  • +1 1
  • Tužno 23
Link to comment
22 minutes ago, fren said:

Nemoguce da u svom odrastanju nije ispoljavao neku patolosku crtu, makar odsustvo empatije i da je to zanemareno. 


Iz cele price me ne bi cudilo ni da to otac nije ni video kao neki problem, dapace

  • +1 4
Link to comment
4 hours ago, mamula1 said:

O jezivoj jedinstvenosti ovog slucaja govori i činjenica da gotovo nigde u Evropi zakon nije predvideo mogućnost da dete ispod 14 godina nekoga ubije a kamoli da pocini ovakav masakr.

 

Ovaj slucaj ce promeniti pogled na ljudsku psihu na svetskom nivou.

 

Mnogi strucnjaci su smatrali da se psihopatska licnost ne moze ni formirati sa nepunih 14 godina.

 

Zavisi od okolnosti.

 

NIje masovno ubistvo ali jeste dete trenirano da bude ubica:

 

Quote

Quito, 13 mar (La Calle). – Uno de los menores de edad involucrados en el secuestro de Mauricio Martínez y Vanessa Egas, en Quito, sería el mismo que asesinó a un policía en Esmeraldas. El niño responde al nombre de Mauricio. M y es conocido como alias “boquita” y tendría apenas 13 años.

 

Quote

Quito, Mar 13 (La Calle). - One of the minors involved in the kidnapping of Mauricio Martínez and Vanessa Egas, in Quito, would be the same one who murdered a policeman in Esmeraldas. The boy goes by the name of Mauricio. M and is known as alias "boquita" and is only 13 years old.

 

Link to comment

Nisu roditelji razvedeni. On je planirao, hladnokrvno izvršio, ostavio oružje i izašao ispred kako ga panduri ne bi upucali. Priznao, da je osetio olakšanje kada je ubio čoveka iz obezbeđenja. Jedino gde je pogrešio po sopstvenom priznanju je taj što je zaboravio ranac sa još jednim pištoljem, inače bi ubio i ranio više dece. Upućeniji su u čudu pre svega kako je za 106 sekundi ispalio 57 metaka, a imao je 51 pogodak. On je potpuno zlo, utrenirano od strane tate debila. Srećom čak će i u ovom našem kokošinjcu do kraja života guliti u nekoj od psihijatrijskih ustanova. 

  • +1 6
Link to comment

Mislim da se preteruje sa tom pricom o utreniranosti za pucanje, jer se svuda pominje da je ovaj sa ocem bio u streljani nekoliko puta, a ne da je svaki dan vežbao. 

Naučio je osnovne stvari o rukovanju oružjem, a za ovaj zločin je presudna struktura ličnosti, a ne trening. 

Sad se to koristi da se prevencija ovakvih zločina pokuša izvrsiti kontrolom oružja, a ne sistemskim promenama u bar 10 životno važnih oblasti. To je recept za sticanje jeftinih političkih poena i sasvim siguran neuspeh na duze staze

Edited by Uskebasi
  • +1 3
Link to comment
26 minutes ago, Facundo Orellana said:

Srećom čak će i u ovom našem kokošinjcu do kraja života guliti u nekoj od psihijatrijskih ustanova. 

Eto neke vajde što smo kokošinjac™ inače bi možda neki empatični i puni razumevanja likovi pokušali da ga reintegrišu među nas kokoške. 

  • +1 6
Link to comment
28 minutes ago, Uskebasi said:

Mislim da se preteruje sa tom pricom o utreniranosti za pucanje, jer se svuda pominje da je ovaj sa ocem bio u streljani nekoliko puta, a ne da je svaki dan vežbao. 

Naučio je osnovne stvari o rukovanju oružjem, a za ovaj zločin je presudna struktura ličnosti, a ne trening. 

Sad se to koristi da se prevencija ovakvih zločina pokuša izvrsiti kontrolom oružja, a ne sistemskim promenama u bar 10 životno važnih oblasti. To je recept za sticanje jeftinih političkih poena i sasvim siguran neuspeh na duze staze

Ne znam bas da li je bilo "par puta". U proslom postu sam takodje napisao sta je airsoft, gde je isao sa ocem, to nije streljana ali je simulacija pucanja sa replikama koje su teske kao i originali, samo je municija vazdusna. Ako jos uvek nekom nije jasno do koje granice ide ta igra neka pogleda samo jedan klip (npr. https://www.youtube.com/watch?v=ebL0MBrfzH0) gde su ukljuceni i helikopteri, puna vojna oprema itd. U streljani je samo "polagao ispit" sa airsofta sa pravim oruzjem.

In other news, Vucic (spominjem ga samo jer mi je dao slagvort za pricu u nastavku) je pricao o nekom klipu na youtube koji ce objaviti sutra, domace radinosti, koji je mali pratio i gledao pre ubistva po istrazivanju policije. U pitanju je nesto tipa "ubi hejtere" i gde se dosta stvari poklapa sa onim kako je izvrsio ubistva. To me je osvestilo i setio sam se ne tako davnih, nostalgicnih i "nevinih" dana, kada je youtube i dr. drustvene mreze bio izvor druzenja, muzike i smesnih klipova pre svega, a najvise o cemu smo pricali je bilo "Klintone ti si br. 1 po suntavilu". A onda se desila monetizacija na svim drustvenim mrezama, i javila se nova profesija "influenser". Globalno, mislim da je veliki problem i borba protiv "influensera", odnosno da ih filtriramo od drustveno korisnih do nepodobnih.

 

Edited by JohnnyD
  • +1 3
Link to comment

Sećam se da su nas negde baš u tom uzrastu vodili jednom u streljanu na času fizičkog, mislim da je od nas 30 po 5 metaka bilo par pogodaka ukupno.

 

To da neko ode u streljanu par puta i bude u stanju da izvrši onakav masakr za tako kratko vreme je apsolutno nemoguće, ma kakav "talenat". I te kako je bio obučen i znao šta radi.

  • +1 6
Link to comment
48 minutes ago, Leia said:


Iz cele price me ne bi cudilo ni da to otac nije ni video kao neki problem, dapace

 

Ne mora da znaci. Pod ogradom da su tacne ove price o tome sta su otac i sin radili zajedno i da je klinac u jednom trenutku rekao da je hteo da se osveti majci koja ga je pritiskala da bude super djak rekao bih da je otac preuzeo ulogu roditelja-drugara a majka zahtevnog i strogog roditelja. Moguce je da klinac u kontaktu sa ocem radio ono u cemu je uzivao i nije ispoljavao nista od onoga sto ga je okinulo, pa ovaj nije ni imao sta da prepoznaje.

 

Mada je i ovo sto sam napisao previse i bespotrebno, prazna spekulacija. Dok se ne uradi puna psihijatrijska evaluacija nista necemo znati o tome, a verovatno da cemo saznati tek kad se budu pisali tekstovi o ovom slucaju za nekoliko godina, zbog zastite podataka.

  • +1 2
Link to comment

kakvo je samo talentovano dete ubio ovaj ludak, sada sam tek odslusao kako svira svoju kompoziciju ovaj mali klavirista i kompozitor. neverovatan talenat, takva deca se radjaju jednom u 10 godina u Srbiji.

 

 

  • +1 2
Link to comment

@pt 2.0

kad se spomenu kampovi gde deca igraju airsoft misli se na letnje rekreativne kampove, kod nas je to SuperKamp i SuperRaspust gde je jedna od igrica tih 6-7 dana i airsoft.  U praksi to izgleda tako što je grupi dece jedna aktivnosti koja u proseku trje 1h i airsoft.

Edited by makondo
  • Hvala 2
Link to comment

ja bih na ovo @pt 2.0 dodao prećutno umanjenje odgovornosti roditelja za (ne)vaspitanje dece. ne mogu da prihvatim pravdanje zauzetošću poslom, nedostatkom vremena, izjednačavanjem njihove odgovornosti sa školskom, generalnim pomakom u načinu života (svi su nekako pa moraju tako i moji, odeća, interesovanja, spravice......)........ hoću da kažem, kada roditelji smatraju da imaju prava da ne dozvole vakcinisanje, prevantivne razgovore sa decom, sada vidim i 1 nedozvoljavanje psihijatrijskog posmatranja, onda imaju obavezu da vaspitanjem učine da njihovo čedo bude osoba koja neće da pravi sranja.

Edited by djordje geprat
  • +1 9
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...