Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Telefoni nisu problem. Problem je kontent na mrežama.  Ako je istina onaj video klip koji je kao inspirisao K.K. da uradi ovakav zločin. Eto poltronski mediji i političari seruju po twitteru. Onda je to meni užas.  

Snimiti klip za TikTok o ubijanju i nošenju vatrenog oružja kao šalu je morbidno i treba neka vrsta cenzure da postoji kao i posledice. Da li sme klip da se ovde stavi? 

Link to comment
23 minutes ago, Sara said:

zanimljivo bi bilo videti da li bi imala toliko razumevanja da je ubio njeno dete ili unuka

 

Добар део међуљудских односа, не могу да кажем тачан проценат, јесте чиста калкулација, мене је често запрепашћивало колико су и као нека другарства (не и пријатељства, наравно) унапред калкулисана ствар. И колико је мало неких правих емоција међу људима. Е сад, можда та комшиница калкулише у стилу: "мали убица се сигурно неће вратити из установе затвореног типа, а родитељи ће по повратку бити још великодушнији него пре, да би се доказали у микрозаједници."  

 

7 minutes ago, djordje geprat said:

beše u subotu, ili juče, neki čovek "od struke" na N1 (uleteo sam pa sam samo to čuo) koji se pitao šta će deci mobilni telefon. dodao je da, ako je baš za moranje, da se održi komunikacija roditelja i dece, da je za to za decu do 10 godina dovoljan telefon sa tastaturom. ne "pametni telefoni". zaista, jeste tako. no, stvarnost kaže da bi dete bilo naprosto predmet zajebancije ili čak verbalnog nasilja najbliže okoline, vršnjaka. i, šta onda.

Пре само 10 година никоме скоро није био потребан смартфон, било прескупо и непрактично, а сад је то неопходно свима, од деце до пензионера, ако унук хоће деди да пошаље фотографију у реалном времену како ће него преко вајбера. 

 

Link to comment
1 hour ago, Uskebasi said:

 

Mada, možda je i bolje da se ne veštači. Šta ako se utvrdi da je normalna ličnost bez poremećaja ličnosti i duševnih bolesti... 

Nisam baš siguran da bi normalna ličnost bez poremećaja ličnosti i duševnih bolesti bila u stanju ovo da uradi

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Milošica said:

A i van toga, mobilni telefoni i te kako imaju svojih prednosti, i uz pravo usmerenje nije teško naći balans između telefona i socijalnog života.

 

Strašno kako su ljudi isključivi, još ako je "iz struke" kako kažeš...

izgleda da je u tinejdžerskom uzrastu (a i ksnije) teško naći balans). govorim izličnog iskustva. naprosto, postoji zavisnost poput alkoholizma i narkomanije. da nije tako, ne bih viđao ljude sa tefonima u rukama gdegod bili. čak i predamnom u mojoj kući, kao gosti. moje čuđenje je bilo zbog toga što bi se desio kontraefekat.

 

video sam pre neki dan klinku dok sam šetao psa u beogradu. nema joj 10 godina, sama sedi na klupi i nešto pretražuje. ne kucka, ne šalje poruku mami ili tati. pretražuje. šta?

Link to comment
7 minutes ago, djordje geprat said:

izgleda da je u tinejdžerskom uzrastu (a i ksnije) teško naći balans). govorim izličnog iskustva. naprosto, postoji zavisnost poput alkoholizma i narkomanije. da nije tako, ne bih viđao ljude sa tefonima u rukama gdegod bili. čak i predamnom u mojoj kući, kao gosti. moje čuđenje je bilo zbog toga što bi se desio kontraefekat.

 

video sam pre neki dan klinku dok sam šetao psa u beogradu. nema joj 10 godina, sama sedi na klupi i nešto pretražuje. ne kucka, ne šalje poruku mami ili tati. pretražuje. šta?

Увек је било новотарија које су забрињавале старије. Мени су моји бранили да читам стрипове са насиљем, да купујем пластично оружје за игру и да гледам насилне филмове. Нису ми буквално све то забрањивали у најстрожијем смислу , али су ми отежавали да до тога дођем, ако хоћу пластичну играчку пушку, морао сам да преговарам са њима, ако хоћу да читам стрип или гледам неки филм где се убија, морао сам да слушам придике и не бих то добио - олако. Тек после тешких преговора. Тако је и са смартфоном данас, океј је да га деца имају, али нека родитељска контрола треба да постоји. 

Edited by Duhovnost, ljubav i med
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, djordje geprat said:

 

 

video sam pre neki dan klinku dok sam šetao psa u beogradu. nema joj 10 godina, sama sedi na klupi i nešto pretražuje. ne kucka, ne šalje poruku mami ili tati. pretražuje. šta?

Recimo da pregleda fotke iz galerije npr.:think:

  • +1 1
Link to comment

Joooj ljudi, čudimo se deci kako reaguju, a ja koja sam prevalila 60 kuka čini se da isto nisam ovo ni doživela a kamoli proživela, u potpunosti.

Tek danas me lupilo totalno, raspada mi se mozak, ne funkcionišem, i ako donekle, totalno na autopilotu.

Od besa do očaja mi se kreće raspoloženje.

 

Žao mi je što nisam u BG, zarobljeni smo ovde u planini, bez auta.

 

Javljajte se sa šetnje, samo ovaj forum čitam, nemam snage za bilo šta drugo.

 

 

Edited by dùda
  • +1 3
Link to comment
23 minutes ago, djordje geprat said:

izgleda da je u tinejdžerskom uzrastu (a i ksnije) teško naći balans). govorim izličnog iskustva. naprosto, postoji zavisnost poput alkoholizma i narkomanije. da nije tako, ne bih viđao ljude sa tefonima u rukama gdegod bili. čak i predamnom u mojoj kući, kao gosti. moje čuđenje je bilo zbog toga što bi se desio kontraefekat.

 

video sam pre neki dan klinku dok sam šetao psa u beogradu. nema joj 10 godina, sama sedi na klupi i nešto pretražuje. ne kucka, ne šalje poruku mami ili tati. pretražuje. šta?

Možda traži recept za prebranac.

  • +1 5
  • Haha 3
Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

koje je govno darija kt, upravo je rekla kako je isto veče bila ispred ribnikara da zapali sveću, to bi bilo sasvim normalno i čovečanskitm da je istinito

 

gledao sam joj ig, i slika naravno nema tj ima ih, al ne gde se vidi ona kako polaže cveće/pali sveće ili se uopšte nalazi negde oko škole ribnikar. prva objava joj je onaj baner sa svećom, odmah zatim postavljen isti taj sa nekim citatom od žvalavog, a druga stvar o kojoj je pričala kad je navodno bila da zapali sveće je njen sud o cvečarima koji su digli cene pojedinačnog cveća(što se bar po priči dogodilo nekoliko dana kasnije)

 

 

jebem li ti sve po spisku

🤬

šta očekuješ od 'sisama kroz život'?

da bude saosećajna, da bude makar elementarno pristojna?

svinjolika kalaštura

Edited by beta kentauri
  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment

mi ne mozemo i ne smemo da osudjujemo upotrebu sredstava koja sami dajemo deci u ruke. narochito ne kad su vec data. to sad valja ljuljati.

i to bez roptanja.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk







  • +1 8
Link to comment
Just now, gospa buba said:

mi ne mozemo i ne smemo da osudjujemo upotrebu sredstava koja sami dajemo deci u ruke. narochito kad su vec data.

 

Ja ne znam kako cu da ne dam kad krene po kolektivima i malo poraste.

A vrlo ne treba da imaju pristup svemu tome, nije zdravo ni za nas sto nismo imali net do 20te. i toonaj dinga dong.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, maheem said:

Možda traži recept za prebranac.

 

Ili gde ima cvarci i kavurma da se kupe..

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

mi ne mozemo i ne smemo da osudjujemo upotrebu sredstava koja sami dajemo deci u ruke. narochito ne kad su vec data. to sad valja ljuljati.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk

samo konstatujem. imao sam sreću da me direktno ne tangira.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...