Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

2 hours ago, Mil@n said:

Šta me briga šta je uradio, …, prema meni je bio dobar. 

Ovo je neka sublimacija tvog, @Duhovnost, ljubav i med i @copkillah posta. 
Samo bih dodala da je zastrašujuć broj ljudi koji nečiju dobrotu cene isključivo po ponašanju te osobe prema njima samima (pa je dobar čovek isto što i dobar prema meni / koristan meni) kao i broj ljudi kojima je dobro dete jednako poslušno dete.
 

1 hour ago, Uskebasi said:

Mada, možda je i bolje da se ne veštači. Šta ako se utvrdi da je normalna ličnost bez poremećaja ličnosti i duševnih bolesti... 

Za čovečanstvo danas bi takvo jedno veštačenje, odnosno takav jedan zaključak, bilo jednako vredno kao trenutak otkrića točka, i jednako verovatno kao da vanzemaljici okupiraju planetu sutra*.

 

Jako sam malo novinskih, tv medijskih sadržaja i izjava političara o ovome gledala do ovog trenutka jer nisam u stanju. Sve se svodi na skupljanje po tw i od vas.

U jednoj od dve emisije koje jesam slušala na mobu (jutarnje gostovanje na K1 lekara Hitne pomoći koji je bio u obe tragedije na licu mesta) iznete su činjenice o situaciji koja je prethodila najvećem masovnom ubistvu u istoriji Srbije pre ovih majskih tragedija - mislim na ubistvo devet ljudi i ranjavanje još nekoliko u Jabukovcu kod Negotina 2007. godine.

Lekar tvrdi da je hitna pomoć dva meseca pre tog masakra bila pozvana do STEKO stajališta za neki gastoski (?) bus, koji je zaustavljen tamo jer se jedan od putnika nenormalno ponašao. Kada je ušao u bus lekar svedoči da je čovek krenuo da ga napadne, izgovarajući besmislice na jezicima koji nisu srpski (rumunski, vlaški?). Morala je da udje policija da ga savlada fizički, nakon čega je odveden u Lazu. Tamo se probudio i pitao šta se desilo i zašto ima povrede po telu. Nije se sećao ničega nakon prelaska granice sa Austrijom. Iz Laze je izveden na potpis supruge.

Dva meseca kasnije izmlatio je tu suprugu, pa skočio u bunar da se ubije. Odatle ga spašava komšija, a ovaj uzima pušku i kreće u krvavi pir.

Dakle, sistem je i ovog psihotičnog čoveka, kao i onog iz Mladenovca, imao u svojim rukama i p u s t i o  g a  j e. Bez posledica, bez nadzora… Rezultat - dva masovna ubistva koja po broju žrtava sad dele prvo mesto sa K.K. ubistvom. 
Nemam još uvek snage da osećam bes na sistem zbog svega, ali kad dodjem sebi verovatno je to sledeća faza.
 

*koje sam usrane sreće u svojim crnim predvidjanjima, možda da svi sklonite aute u podzemne garaže sutra.

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Mil@n said:

 

Prva komšinica nema problema, jer je empatijski zakršljala isto kao joj komšija Kosta. 

 

Šta me briga šta je uradio, 9 nedužnih ljudi, 8 dece, prema meni je bio dobar. "Lepo se javi u zgradi, dobar dan - dobar dan" - to je babama najbitnije. 

 

Jebi se baba.

zanimljivo bi bilo videti da li bi imala toliko razumevanja da je ubio njeno dete ili unuka

 

Link to comment
19 minutes ago, Rowanoke said:

Njegova sestra koja ima 10 godina (jadna mala uništio joj je život za vjek vjekova) izmestena u  srodnicku porodicu i centar za socijalni rad je tome kumovao. Kakve su šanse da se tome slično desi?

 

Pa bas, da je dodatno istraumiraju da ni majku ne vidi.

Link to comment
1 minute ago, Sara said:

zanimljivo bi bilo videti da li bi imala toliko razumevanja da je ubio njeno dete ili unuka

 

 

To sam hteo da napišem jedno 10 puta na topiku, al sve se nešto suzdržavam...

 

Lako je srati i biti pun tolerancije dok tuđa deca umiru.

Link to comment
6 minutes ago, Mel said:

 

Pa bas, da je dodatno istraumiraju da ni majku ne vidi.

Zar devojčica nije dete iz drugog braka lekara, i zar nema drugu mamu?

Ja sam tako razumela na osnovu informacija koje se valjaju po netu…

Link to comment
 
To sam hteo da napišem jedno 10 puta na topiku, al sve se nešto suzdržavam...
 
Lako je srati i biti pun tolerancije dok tuđa deca umiru.

Samo da napomenem da treba biti oprezan sa tim izjavama "prvog komšije" i ostalih "svedoka"...



....shiit has hit the fan.
  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, pt 2.0 said:

Zar devojčica nije dete iz drugog braka lekara, i zar nema drugu mamu?

Ja sam tako razumela na osnovu informacija koje se valjaju po netu…

Ne njihovo dete je 

Link to comment
5 minutes ago, pt 2.0 said:

Zar devojčica nije dete iz drugog braka lekara, i zar nema drugu mamu?

Ja sam tako razumela na osnovu informacija koje se valjaju po netu…

 

Pa prvo su svi pricali bas tako. Posle kao nije nego je to jedna supruga sve vreme. Sto je onako isto bizarno i ko zna sta se sve jos podmece kad ni nesto ovako bas basic nije vise nacisto, bar meni.

  • Hvala 1
Link to comment

Pa ako su ovo pravi tata i mama od K. onda nema smisla da je sestra od druge žene, kad je sestra mlađa. 

Šta su ovi imali K. pa se razveli pa ovaj imao dijete s drugom ženom pa se vratio prvoj ženi?

Ja šta god da sam čitao ovo su mama i tata i njemu i sestri.

Edited by Carolostadien
Link to comment

izjave komsija ne mogu biti vazne. ljudi su sokirani sto je neko koga poznaju i mozda su ga i voljeli ubica i totalni psiho. to se ponavlja iz slucaja u slucaj.

  • +1 6
Link to comment

beše u subotu, ili juče, neki čovek "od struke" na N1 (uleteo sam pa sam samo to čuo) koji se pitao šta će deci mobilni telefon. dodao je da, ako je baš za moranje, da se održi komunikacija roditelja i dece, da je za to za decu do 10 godina dovoljan telefon sa tastaturom. ne "pametni telefoni". zaista, jeste tako. no, stvarnost kaže da bi dete bilo naprosto predmet zajebancije ili čak verbalnog nasilja najbliže okoline, vršnjaka. i, šta onda.

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

koje je govno darija kt, upravo je rekla kako je isto veče bila ispred ribnikara da zapali sveću, to bi bilo sasvim normalno i čovečanskitm da je istinito

 

gledao sam joj ig, i slika naravno nema tj ima ih, al ne gde se vidi ona kako polaže cveće/pali sveće ili se uopšte nalazi negde oko škole ribnikar. prva objava joj je onaj baner sa svećom, odmah zatim postavljen isti taj sa nekim citatom od žvalavog, a druga stvar o kojoj je pričala kad je navodno bila da zapali sveće je njen sud o cvečarima koji su digli cene pojedinačnog cveća(što se bar po priči dogodilo nekoliko dana kasnije)

 

 

jebem li ti sve po spisku

🤬

 

 

prijateljica mi je rekla da ju je videla ispred ribnikara drugi dan, znači u četvrtak sama, bez pratnje bez pompe neupadljivo obučena, par minuta sve trajalo

  • +1 1
Link to comment

A i van toga, mobilni telefoni i te kako imaju svojih prednosti, i uz pravo usmerenje nije teško naći balans između telefona i socijalnog života.

 

Strašno kako su ljudi isključivi, još ako je "iz struke" kako kažeš...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...