Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

3 hours ago, Frile said:

Zašto si od svih topika ovo stavio baš na topik o gender identity?

 

- Zato što nemamo topik posvećen masovnim ubicama

- Zato što nemamo topik posvećen sveopštoj krizi mentalnog zdravlja

- Zato što je ubica zapravo trans osoba, ne isključujem mogućnost da ti je to promaklo

- Zato što je lokalni šef policije rekao da ispituju da li je rodni identitet ubice bio u vezi sa zločinom

- Zato što se mediji, uz izuzetak tabloida tipa NY Post, upadljivo polomiše od deadnaminga, odjednom rodni identitet više ne treba gurati u prvi plan

 

Nego, zašto tebi smeta da se o problemima trans osoba priča baš na topiku posvećenom problemima trans osoba?

 

3 hours ago, Frile said:

Naravno, dalja se ne raspravlja se o tome kako se zbog ovga svim trans osobama nepravdano crta meta, nego se priča odmah razvila u pravcu kako su su trans osobe ludaci skloni ovakvim ispadima.

 

Ne čitaš pažljivo, podelio sam (pre Krošekove intervencije) jedan klip i jedan screenshot u kom se upravo govori o tom fantomskom crtanju meta, tačnije otvoreno se pozivaju trans lica da se naoružaju. Ja mislim da je to potpuno suludo, eklatantan primer krize autoriteta države u pomahnitalom zapadnom društvu. Mislim da sve debile koji bi da organizuju taj Trans Day of Vengeance (zakazan za sledeću subotu) treba zaključavati, kao i one što se slikaju sa noževima, sekirama, i poluautomatskim puškama dok pozivaju na "protect trans kids" ili "trans rights or else" ili "decapitate all terfs". 

 

Ti ako se ne slažeš, slobodan si da izneseš suprotstavljeno mišljenje, raspravljaš, argumentuješ kako je apstraktno "crtanje meta" ozbiljnija stvar od konkretnog upucavanja dece, šta god poželiš.

 

Samo me poštedi tog suvozačkog pristupa diskusiji, tih upadica tipa "a zašto pričate o ovome umesto o onome, zašto baš ovde, zašto baš sada, i kome to odgovara..."

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

nemamo topik posvećen masovnim ubicama

 


Ovo smatram za veliki propust, kao covek i true crime enthusiast :fantom:

Edited by Leia
  • +1 5
Link to comment
4 hours ago, Zverilla said:

ja verujem tvojim izvorima tako da to znaci da je udeo trans osoba u pucnjavama izmedju 0.0056 i 0.007

dok je udeo trans osoba u celoj populaciji 0.0048.

 

Čekaj, stani, pazi, vidi, evo, gledaj, ti uzimaš čitavu populaciju da bi došao do udela od nepunih pola procenta, ali masovne ubice su mahom mladi ljudi.

 

S tim u vezi, Pew Research Center kaže da se ispod trideset godina čitavih pet procenata identifikuje kao trans ili non-binary. Stop trans erasure :fantom:

 

 

Link to comment
8 minutes ago, Leia said:

Ovo smatram za veliki propust, kao covek i true crime enthusiast :fantom:

 

Brate sestro, ja sinoć sedeo do četiri gledajući onaj EXPLORE WITH US kanal koji izgleda samo to radi, snimci i komentari policijskih ispitivanja raznoraznih ubica. Prvo sam onog pseudo-trans Randy Stair nesrećnika gledao 40+ minuta... pa onda onu sirotinju teksašku što je htela da bude glumica i organizovala ubistvo muža, jedno sat i po... pa onda onog nekog 15-godišnjeg klinca koji je skoknuo kući sa slumber party, ustrelio svoju četvoročlanu porodicu, i onda se vratio kod ortaka da spava, to je ubilo skoro dva sata... :isuse:

 

Užasno je zarazno. A ja inače sve onako snishodljivo gledam na true crime kao žanr, još od kako me ona Serial žena navukla da bezveze odslušam čitavu sezonu smaranja na temu "da li je Adnan zaista ubio svoju devojku" (a odgovor antiklimaktičan, skoro sigurno jeste.)

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Samo me poštedi tog suvozačkog pristupa diskusiji, tih upadica tipa "a zašto pričate o ovome umesto o onome, zašto baš ovde, zašto baš sada, i kome to odgovara..."

 

Pretpostavljam da nećeš na topiku o narodnoj muzici pokretati diskusiju ako je masovni ubica voleo narodnjake, niti na sns topiku ako se pojavi neki  masovni ubica vučićev glasač.
Imaš naravno doom temu, a na kraju krajeva otvoriš lepo temu o masovnim ubistvima. Ali ne, slučajno je baš ovde najzgodnije da se sablažnjava i "diskutuje".
 

Konkretno, ja ovu diskusiju baš na ovom mestu vidim kao nimalo slučajno stigmatizovanje osoba koje su različite i koje ionako imaju gomilu problema. Sve "različite" osobe su ljudi kao i svi drugi. Ima među njima i obrazovanih i neobrazovanih i vernika i ateista i fanatika i egzbicionista i glasača ovih i onih, na kraju krajeva ima i ubica, čudna mi čuda. Verujem da, u konkretnom slučaju, jeste tačno da trans osobe imaju nesrazmerno više mentalnih problema od drugih ljudi. Prosto takva je priroda konflikta u kom se nalaze, a pri tome često nemaju adekvatnu podršku porodice, okoline. Malo je previše da se zbog toga proglašavaju dobrim kandidatima za masovne ubice ili ludacima u najboljem slučaju.

Edited by Frile
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Frile said:

Konkretno, ja ovu diskusiju baš na ovom mestu vidim kao nimalo slučajno stigmatizovanje osoba koje su različite i koje ionako imaju gomilu problema.

 

Razlicitih osoba koje imaju probleme zato sto su razlicite ima jako malo.

Dok je mnogo veci broj razmazenih budala koje bi sve ucinile da se nadju u centru paznje ili psihicki obolelih koji se stimulisu da luduju umesto da se lece.

 

Link to comment
6 minutes ago, Frile said:

Pretpostavljam da nećeš na topiku o narodnoj muzici pokretati diskusiju ako je masovni ubica voleo narodnjake, niti na sns topiku ako se pojavi neki  masovni ubica vučićev glasač.
Imaš naravno doom temu, a na kraju krajeva otvoriš lepo temu o masovnim ubistvima. Ali ne, slučajno je baš ovde najzgodnije da se sablažnjava i "diskutuje".

 

Na topiku o narodnoj muzici bi se itekako pričalo o ubistvu da se ispostavi da je ubica izvođač narodne muzike, kao što se i na SNS topiku priča o svakom SNS manijaku.

 

Doom tema je za lokalne stvari, svakako neću tamo pričati o američkim školskim pucnjavama. 

 

Temu o masovnim ubistvima si slobodan i sam da otvoriš, evo vidiš da je i Leia zainteresovana.

 

6 minutes ago, Frile said:

Konkretno, ja ovu diskusiju baš na ovom mestu vidim kao nimalo slučajno stigmatizovanje osoba koje su različite i koje ionako imaju gomilu problema.

 

Oko stigmatizovanja ti vidi sa mustang, to je njen resor.

 

Meni je u ovom slučaju bila interesantna reakcija trans zajednice na ovo masovno ubistvo. Post sa Reddita koji sam preneo je upravo o tome govorio, vajka se čovek kako je teško naći životno zadovoljstvo u bivanju transrodnom osobom kad se dešavaju tako strašne stvari kao što su pomenuto "crtanje meta" i ubijanje sitne dece. 

 

To je slučaj teške egomanije, ta potreba da čovek sopstvenu identitetsku grupu proglasi žrtvom baš u slučaju kad je njen pripadnik izvršio brutalan napad na neku drugu. Oh woe is me, ceo svet rotira oko mene i mojih sveže dizajniranih genitalija! Ali takve reakcije su i očekivane u aktuelnom medijskom kontekstu, u apsurdno opsesivnom pokušaju da se rodni identitet učini pitanjem svih pitanja. Drečanje o genocidnim™ legislativama koje zabranjuju trans terapiju/hirurgiju maloletnim licima, beskrajna fetišizacija statusa žrtve, čak i ovaj aktuelni poziv na nekakav oružani ustanak, bunu protiv dahija, šta li...

 

I onda, momentalni rollback kad je ova budala ušla u školu i počela da ubija decu pred kamerama. Taj incident, za razliku od ostalih masovnih ubistava, je značajan deo trans diskursa. U kojoj meri će ga izmeniti tek treba da se vidi.

 

Nadam se da je sad jasnije zašto baš sada na ovoj temi i kome to odgovara.

 

6 minutes ago, Frile said:

Verujem da, u konkretnom slučaju, jeste tačno da trans osobe imaju nesrazmerno više mentalnih problema od drugih ljudi. Prosto takva je priroda konflikta u kom se nalaze, a pri tome često nemaju adekvatnu podršku porodice, okoline. Malo je previše da se zbog toga proglašavaju dobrim kandidatima za masovne ubice ili ludacima u najboljem slučaju.

 

"Nemojmo proglašavati ludacima osobe koje samo imaju nesrazmerno više mentalnih problema", slab ti je taj language policing. 

 

Meni saosećanja za sve te mlade osobe koje se iz raznoraznih razloga primaju na trans trend nikad nije izostalo. Užasno je to što im se radi i kako ih društvo tretira, čak ne toliko zbog trajnih posledica terapije/hirurgije koliko zbog posledica nelečenih mentalnih problema. Tinejdžera koji prolazi kroz identitetsku krizu staviti na hormonski fast track ka operaciji promene pola, to je neviđeno podla stvar koju je mogao da izrodi samo profitno-orijentisani zdravstveni sistem.

 

Ali kad se priča o ovim stvarima, mora se imati u vidu da je u pitanju trend, veštački generisan/održavan društveni fenomen. Ne sme se kriti iza bleeding heart liberalnih floskula o prihvatanju različitosti. Tolerancija se ne maže na hleb, a ignorisanje mladalačke psihopatologije pre ili kasnije dođe na naplatu.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Mi vidimo tu nekolicinu budaletina što štrče i onda ispade da su svi kao onaj nastavnik/nastavnica oto-a u Kanadi... ili ona ekološka aktivistkinja iz Nemačke.

Priznajem, i mene žestoko trigeruju bivši muškarci koji žele da učestvuju u sportskim takmičenjima u ženskim kategorijama...

Ali opet to su izolovani slučajevi, ne treba zbog toga misliti da svako ko se oseća neadektvatno u svom telu/polu, to čini sa ciljem da bude egzibicionista ili da se po svaku cenu pobedi na olimpijadi.
 

21 minutes ago, JozoMujica said:

Razlicitih osoba koje imaju probleme zato sto su razlicite ima jako malo.

 

Ne znam otkud ti ovo, ja bih rekao (napamet, bez ikakvih istraživanja i dokaza) da je upravo suprotno, da je jako malo ljudi (trans i sličnih) kojima je sve potaman. Pod "problemima" podrazumevam sve - od preispitivanja tipa "da li sam normalan", "ne volim svoje telo", ... pa do patnje i problema zbog uskraćene podrške najbližih ili otvorenog maltretiranja okoline. Na sve to treba dodati i pogrešne terapije ili tretmane kojima su izloženi mladi (o tome sam pročitao prvi put ovde na forumu).  

Ljudi ispadaju iz vinkla zbog daleko, daleko manjih problema u životu, pa kako ne bi zbog toga što se nalaze u pogrešno oblikovanom telu i pogrešnoj rodnoj ulozi.


 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Weenie Pooh said:

"Nemojmo proglašavati ludacima osobe koje samo imaju nesrazmerno više mentalnih problema", slab ti je taj language policing. 


strašno je to što pričaš
(usput si malo izvrnuo moje reči)

 

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Frile said:

strašno je to što pričaš
(usput si malo izvrnuo moje reči)

 

Strašno je samo to što se dešava, nemam ja moć da manifestujem ništa u stvarnosti.

 

Nisam izvrnuo ništa nego te direktno citirao - lepo kažeš da veruješ da "jeste tačno da trans osobe imaju nesrazmerno više mentalnih problema od drugih ljudi", ali smatraš da je malo previše "da se zbog toga proglašavaju dobrim kandidatima za masovne ubice ili ludacima". 

 

Surova realnost je da svako ko ima mentalni problem ističe kandidaturu za masovnog ubicu, evo ja prvi. To nam je što nam je, nosimo se sa stanjem kako znamo i umemo.

 

Ali svaki problem se beskrajno komplikuje kad se ignoriše, kad se proglašava vrlinom umesto manom, kad se ne leči nego mu se propisuje rešenje sa fabričke trake.

 

Ljudima je potrebna konkretna medicinska pomoć a ne debilni trendovi sa Tvitera. Ne treba im ni demonstracija vrline, tolerancije, razumevanja za različitosti - sve je to suvišno.

 

 

  • +1 1
Link to comment
56 minutes ago, Weenie Pooh said:

Surova realnost je da svako ko ima mentalni problem ističe kandidaturu za masovnog ubicu, evo ja prvi. To nam je što nam je, nosimo se sa stanjem kako znamo i umemo.


Nosimo se nego sta :D :heart:

Nego na kom pdf-u (da ne kazem bas pod kojom sifrom:lolol:) otvaramo topik o serijskim/masovnim/pojedinacnim ubicama i ostalim krimi bizar drugarima?

@Patty Lee ?

Pa da se raskomotimo u salonu kao ljudi a ne da nam ovde ovi neljubazni non-binarci pokazuju vrata :dry:

Edited by Leia
  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
3 hours ago, Leia said:

Nego na kom pdf-u (da ne kazem bas pod kojom sifrom:lolol:) otvaramo topik o serijskim/masovnim/pojedinacnim ubicama i ostalim krimi bizar drugarima?:dry:

 

na deponiji

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...