Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

2 hours ago, Svemir Zeka said:

 

Ne mogu deca imati jasan osećaj o seksualnosti, jer nisu ni stigla do takvog poimanja sebe, oni se mogu ponašati kao drugi pol, a svest o rodu će tek kasnije formirati. 

Ja bih tako to sažela. 

Jedno je osećati se i biti gej, ili drugi pol, a drugo je započeti transformaciju tela pre nego što telo počne da manifestuje seksualnost u punom obimu. 

Apsolutno je korektno da se deca podrže u smislu da se ne izopšte, da im se pruži prilika da se ne osećaju bolesno ili poremećeno. Ne i da se sad, suprotno prethodnim trendovima izopštavanja, uteruju u neke nove klasifikacije i identitetske kategorije, u vreme kad je identitet tek u razvoju. 

 

Anegdotski primer, ćerkino okruženje...

 

Njena najbolja drugarica sa 11 godina, kaže svima da je gej... Priča u koga se zaljubila, priča ovo ono... Sa 12 godina, čak se i ljubila sa nekom likušom, sad sa 15 ima momka, kaže da je ono sa 11-12 bilo bez veze i da nije to to, samo se zanela, i nije kontala beš sve kako funkcioniše...

 

Da je sa 11 htela da menja pol i da je promenila, šta bi bilo sa 15-16, kad bi shvatila da to nije to?

 

Reversibilno? Da li bi mogla da ima dece, posle? Koliko bi sjebala svoj organizam?

 

Nije baz razloga 16-18 godina granica za mnoge stvari...

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, svashtabezneshto said:

malo sam bila ironična, pošto sam dva puta čitala ovaj intervju i od nisam znao ko je šta je i za šta se zalaže kad sam mu pisao čitulju/članak za knjigu/radio intervju do nisam čitao knjigu koju sam branio, prevaren sam jedva sam se probila do kraja, ili je besramna budaletina ili je nadnaravno naivan/glup, a opet možda stvarno nije znao kome godinama daje podršku, desi se.

 

Ej, šest hiljada karaktera da bi rekao "I was misquoted, my account was hacked, new phone who dis" :D 

 

Ali realno nije bitan ocvali progresivni aktivista-laburista, samo je ilustracija za logiku koja se forsira.

 

 

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Anegdotski primer, ćerkino okruženje...

Njena najbolja drugarica sa 11 godina, kaže svima

 

Deca podražavaju sve i svašta iz okruženja, a to okruženje je danas onlajn kloaka. Zaleću se glavom u zid kao mali debili kakvi jesu. 

 

Tako je i ona mala Sage što je dva puta bila oteta i pimped out (dok je država štitila od majke koja, je li, nije bila dovoljno supportive of her trans identity) posle tvrdila da nije stvarno želela da bude dečak, da su sve devojčice iz njenog razreda pričale da su trans or bi or nonbinary or something, pa je htela da se uklopi :isuse:

 

Zaključak, deca su idioti. Ko tvrdi drugačije ili ne poznaje dovoljno dece ili navija za predatore da bi demonstrirao koliko je virtuozan.

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Weenie Pooh said:

Bazira se na ideji da roditelji brane guranje prsta u utičnicu ne zato što to šteti njihovom detetu ovde i sada, nego zato što bi im podjednako štetilo i kad odrastu. To jednostavno nije tačno.

 

 

Tačno je i jedno i drugo. Guranje prst u utičnicu je štetno u svakom smislu i odraslu osobu bi takođe sprečili da gura prst u utičnicu, ili da skoči s mosta. Ali odraslu osobu ne bi sprečili da postane trans. U tom smislu to poređenje nema smisla, osim naravno za ljude koji misle da trans osobe ne treba da postoje ni u jednoj varijanti. Ti ljudi postoje i ja mislim da je to suština ove histerije. 


Evo šta je grooming koji je btw u društvu prisutniji tu negde s faktorom 1000x. I gle čuda odmah je sprečimo grooming ekipa skočila da brani pravo 19-godišnjaka da groomuje bude u vezi s 14-godišnjakinjom.

 

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Patty Lee said:

Yep, Kentler experiment.

 

Ok, necu citati, kapiram da su bolesnici nasli sebi novu zabavu kad su im preostali Jevreji oduzeti i poslati za Izrael.

Link to comment
1 minute ago, Venom said:

Tačno je i jedno i drugo. Guranje prst u utičnicu je štetno u svakom smislu i odraslu osobu bi takođe sprečili da gura prst u utičnicu, ili da skoči s mosta. Ali odraslu osobu ne bi sprečili da postane trans. U tom smislu to poređenje nema smisla, osim naravno za ljude koji misle da trans osobe ne treba da postoje ni u jednoj varijanti. Ti ljudi postoje i ja mislim da je to suština ove histerije. 

 

Nije tačno konkretno ovo: "Roditelji sprečavaju decu da ne guraju prst u utičnicu, ili nož u usta, zato što nijedno ni drugo nije prihvatljivo čak ni kad deca budu odrasle osobe." 

 

Roditelji sprečavaju decu da to rade zato što je štetno za decu. Sprečavali bi ih čak i da je korisno za odrasle, ako je štetno za decu. Neverovatno mi je da ne vidiš koliko je iskrivljeno takvo postavljanje stvari, taj pokušaj da nacrtaš da zlikovci ne žele zaista da zaštite svoju decu nego samo žele da satru transrodnu populaciju.

 

"Ti ljudi" su oduvek postojali, ali tek su pre nekoliko godina bili gurnuti na najkrvaviji front u culture wars, proglašeni za poligon uterivanja vrline / trigerovanja greha. Zbog te prilično nove postavke imaš nove trendove kao što je izvođenje dece na drag shows, otvaranje stotina klinika za adolescent gender care, itd. 

 

1 minute ago, Venom said:

Evo šta je grooming koji je btw u društvu prisutniji tu negde s faktorom 1000x. I gle čuda odmah je sprečimo grooming ekipa skočila da brani pravo 19-godišnjaka da groomuje bude u vezi s 14-godišnjakinjom.

 

Trebalo je da dođu u Srbiju, ovde je to sve glat legalno, ne bi morali da čekaju punoletstvo. U Jagodini bi im verovatno bilo rešeno i stambeno pitanje...

 

A back on topic, još par primera žala za odsečenim sisama iz NYT.

 

Fqjy7FzWIAAXr_3?format=jpg&name=large

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

 

Nije pomeranje stativa nego ti je poređenje pogrešno, ali ilustruje problem vrlo dobro

 

1) i deca i odrasli škode sebi ako guraju prst u utičnicu

2) da li i deca i odrasli škode sebi ako su trans osobe?

 

Za onog što hoće da ukloni trans osobe iz javne sfere, na šta se svodi cela ova zamrzlama, je tvoje poređenje vrlo precizno zato što on misli da je biti trans nešto štetno. Ja se ne slažem s tim, ali nisam radikalni desničar kojem život nema smisla ako ceo svet nije onakav kakav ja želim da bude.

 

Dakle, ne samo pomeranje stativa vec i jako ruzno podmetanje.

 

Da vidimo kako je tekla rasprava:

 

Koren rasprave sa Venomomo je odavde:

 

Ruksa:

 

Quote

1390 na puberty blokerima

 

Ja u odgovoru Ruksi:

Quote

Zar se brines za 1390 slucajeva kada Hilandar gori? moze da bude kontrateza konzervativaca.

 

Venom:

 

Quote

Ne brinem se za 1390 osoba nego za njihovo pravo da rade šta hoće, sve dok nikog ne ugrožavaju. Taj stav je univerzalan i važi za sve od trans osoba do članova udruženja pčelara.

 

Moj odgovor o slobodi, ugrozavanju i univerzalnosti:

 

 

Quote

Ovo sto si ti napisao je drugacije, no pitanje je kada pocinje pravo "da rade sta hoce dok nikog ne ugrozavaju" i sta znaci "nikoga ne ugrozavaju"

 

1. "Da rade sta hoce" Stalno se, nekako, tura pod tepih da je ovde debata o ljudima izmedju 12 i 18 godine. Dakle, debata je o zrelosti. Ako je pravo "da rade sta hoce dok nkog ne ugrozavaju" totalno univerzalno, onda neka  lepo roditelji dozvole deci da turaju prstice u steker ili noz u usta. Nikoga ne ugrozavaju.

 

2. "Nikoga ne ugrozavaju" - sport i toalet (za trans osobe koje nisu prosle full tranziciju) itekako su primer debate sta znaci ugrozavanje.

 

Venom, prvo pomeranje stative i sopstvenog argumenta, "prihvatljivost" i drugo pomeranje stative, ne tako ocigledno a to je zamena "1390 tinejdzera koji uzimaju puberty blockers" sa "trans ljudi". To je kljucno, i promaklo mi je u mom odgovoru.

 

Quote

Hvala na ovom poređenju. Roditelji sprečavaju decu da ne guraju prst u utičnicu, ili nož u usta, zato što nijedno ni drugo nije prihvatljivo čak ni kad deca budu odrasle osobe. I mislim da je to suština ovde, za ljude ize ove halabuke trans ljudi nisu prihvatljivi ni kao odrasli. I to neki ljudi ne žele da vide sve i kad se to jasno i glasno kaže (ne više ni ako se kaže):

 

I finalno pomeranje stative sa prihvatljivosti na skodljivost samom sebi:

Quote

1) i deca i odrasli škode sebi ako guraju prst u utičnicu

2) da li i deca i odrasli škode sebi ako su trans osobe?

 

 

 

Dakle, ne samo da si argument univerzalnosti slobnog izbora sam samcat izbacio iz rasprave, vec , a to je mnogo opasnije i kljucno, izjednacavas termine "tinejdzeri na blkerima" i "trans osobe" iako se cla raspravo od onih Vinijevih citiranja psihijatara vodi oko toga da TO NIJE ISTO.

 

Dakle, logicki nije DOVOLJAN USLOV da si trans stoga sto si na blokerima.

 

Logika u hipotetickoj tvrdnji


"Ako uzimas pubrty blockers, onda si trans."

 

Ako uzimas pubrty blockers: ISTINA (te)

Onda si trans: NEISTINA (nete)

Cela tvrdnja: NEISTINA (nete)

 

 

 

Drugim recima, negiranjem mogucnosti, a cija frekvencija je prilicna (videti ABC News dole)  da tinedjzeri koji uzimaju puberty blockerse NISNU NUZNO trans, spocitavate nam Ruksa, Venom, Braca Strugacki, Turnbull da smo fasisti, nacosi, konzerve i sl.

 

https://abcnews4.com/news/nation-world/child-gender-dysphoria-diagnoses-puberty-blocker-usage-skyrockets-data-says

 

Quote

An average of 80% of gender dysphoric children ultimately decide not to continue into adulthood as transgender.

 

 

Ako ne postoji naucna evidencija o dugorocnoj stetnosti puberty blocker-a u slucaju skidanja sa istih, uz princip DO NO HARM, i uz jasnu statistiku da NISU svi na puberty blokerima trans (posto se posle predomisle), onda je jasno da je prvo potrebno u tom uzrastu NEDVOSMISLENO (ne verovatno, vec SIGURNO) utvrditi da je osoba trans pre nego sto se pocne sa terapijom, a ne tretirati hormonsku terapiju kao karamele.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Nije tačno konkretno ovo: "Roditelji sprečavaju decu da ne guraju prst u utičnicu, ili nož u usta, zato što nijedno ni drugo nije prihvatljivo čak ni kad deca budu odrasle osobe." 

 

Roditelji sprečavaju decu da to rade zato što je štetno za decu. Sprečavali bi ih čak i da je korisno za odrasle, ako je štetno za decu. Neverovatno mi je da ne vidiš koliko je iskrivljeno takvo postavljanje stvari, taj pokušaj da nacrtaš da zlikovci ne žele zaista da zaštite svoju decu nego samo žele da satru transrodnu populaciju.

 

Ili ukratko, zato što je štetno. To nije adekvatno poređenje sa trans osobama, osim ako ne želiš da kažeš da je biti trans štetno i nepoželjno. Da li želiš to da kažeš?

Link to comment
40 minutes ago, Venom said:

 

Ili ukratko, zato što je štetno. To nije adekvatno poređenje sa trans osobama, osim ako ne želiš da kažeš da je biti trans štetno i nepoželjno. Da li želiš to da kažeš?

 

Čekaj, ti želiš da kažeš da je korisno i poželjno "biti" trans iako osoba ne spada u onih par promila koji zaista, od rođenja pate od poremećaja rodnog identiteta? Kome je korisno i poželjno? 

Link to comment
4 hours ago, Budja said:

 

Dakle, ne samo pomeranje stativa vec i jako ruzno podmetanje.

 

Da vidimo kako je tekla rasprava:

 

Koren rasprave sa Venomomo je odavde:

 

Ruksa:

 

 

Ja u odgovoru Ruksi:

 

Venom:

 

 

Moj odgovor o slobodi, ugrozavanju i univerzalnosti:

 

 

 

Venom, prvo pomeranje stative i sopstvenog argumenta, "prihvatljivost" i drugo pomeranje stative, ne tako ocigledno a to je zamena "1390 tinejdzera koji uzimaju puberty blockers" sa "trans ljudi". To je kljucno, i promaklo mi je u mom odgovoru.

 

 

I finalno pomeranje stative sa prihvatljivosti na skodljivost samom sebi:

 

 

 

Dakle, ne samo da si argument univerzalnosti slobnog izbora sam samcat izbacio iz rasprave, vec , a to je mnogo opasnije i kljucno, izjednacavas termine "tinejdzeri na blkerima" i "trans osobe" iako se cla raspravo od onih Vinijevih citiranja psihijatara vodi oko toga da TO NIJE ISTO.

 

Dakle, logicki nije DOVOLJAN USLOV da si trans stoga sto si na blokerima.

 

Logika u hipotetickoj tvrdnji


"Ako uzimas pubrty blockers, onda si trans."

 

Ako uzimas pubrty blockers: ISTINA (te)

Onda si trans: NEISTINA (nete)

Cela tvrdnja: NEISTINA (nete)

 

 

 

Drugim recima, negiranjem mogucnosti, a cija frekvencija je prilicna (videti ABC News dole)  da tinedjzeri koji uzimaju puberty blockerse NISNU NUZNO trans, spocitavate nam Ruksa, Venom, Braca Strugacki, Turnbull da smo fasisti, nacosi, konzerve i sl.

 

https://abcnews4.com/news/nation-world/child-gender-dysphoria-diagnoses-puberty-blocker-usage-skyrockets-data-says

 

 

 

Ako ne postoji naucna evidencija o dugorocnoj stetnosti puberty blocker-a u slucaju skidanja sa istih, uz princip DO NO HARM, i uz jasnu statistiku da NISU svi na puberty blokerima trans (posto se posle predomisle), onda je jasno da je prvo potrebno u tom uzrastu NEDVOSMISLENO (ne verovatno, vec SIGURNO) utvrditi da je osoba trans pre nego sto se pocne sa terapijom, a ne tretirati hormonsku terapiju kao karamele.

 

 

 

Za nekog ko toliko citira iz nekog razloga (ni ovo nije podmetanje) ti promiče da ja, a nisam jedini, ne mislim da se ovde suštinski radi o tinejdžerima. Ruxin ti je toliko i napisao u postu koji citiraš - te brojke pokazuju da je iz tog ugla gledano to suštinski nebitno. Zašto uopšte razgovoaramo o tome, zašto je to tema? Zato što nije to tema. Tema je borba protiv svega "nenormalnog", a gde ćeš boljeg argumenta od toga šta name rade deci. Ko tačno? Isti oni što siluju decu u picerijama?

 

Šta bi bilo ispravno uraditi s tinejdžerima? Ne znam stvarno, ali pre nego što odlučim, voleo bih da:

 

1) ustanovimo da nije na meni da o tome odlučujem

2) čujemo šta o tome imaju da kažu trans osobe, npr. o svom životnom iskustvu, oni su nekad bili tinejdžeri

3) čujemo šta o tome imaju da kažu tinejdžeri koji su u toj situaciji

4) čujemo šta kažu statistike - koliko tinejdžera koji su u toj situaciji je sklono npr. suicidu zbog tretmana okoline?

5) i mnogo toga još

 

Ono što ne želim da slušam je pomahnitali desničar kojeg sve ovo nabrojano uopšte ne zanima, jer se  bori samo za to da svet bude "normalan", odnosno onakav kakav je bio u njegovoj neposrednoj okolini dok je odrastao. Zabole me za to. Poslednja stvar koju želim je da živim u njihovom svetu.

 

 

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, JozoMujica said:

 

Čekaj, ti želiš da kažeš da je korisno i poželjno "biti" trans iako osoba ne spada u onih par promila koji zaista, od rođenja pate od poremećaja rodnog identiteta? Kome je korisno i poželjno? 

 

Ne znam kako si to zaključio, to nigde ne piše.

Link to comment
On 6. 3. 2023. at 19:30, Weenie Pooh said:

 

 

 

 

meni je ovo u rangu ovog snimka koji se danas vrti na tviteru (i sve te zvezdice, idolčići, male misice), sve je to potpuno neprimereno deci

(fali novac koji se daje okolo, al polako, biće i toga)

 

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, svashtabezneshto said:

meni je ovo u rangu ovog snimka koji se danas vrti na tviteru (i sve te zvezdice, idolčići, male misice), sve je to potpuno neprimereno deci

(fali novac koji se daje okolo, al polako, biće i toga)

 

Naravno, bizarna je ta fascinacija decom koja imitiraju odrasle. Amerikanci koji brane trans/drag kids fenomen često kažu "A kako vam nikad nisu smetali svi oni izbore za misice, sa napirlitanim 11-godišnjakinjama koje se prave da su nekakve dive i svašta nešto?"

 

Onda ljudi moraju da im crtaju da im je itekako smetalo, samo nije bilo Tvitera da se beskrajno razglaba o tome. Pritom, dete koje majka nakaradno šminka i uči da vrti dupetom na pozornici će jednog dana prosto da prestane da sarađuje i nastavi normalan život. A dete koje u istom uzrastu počneš da kljukaš hormonima i/ili blokatorima u pripremi za operaciju, to dete taj luksuz jednostavno nema.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...