Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

1 hour ago, Turnbull said:

Jos tokom kovida sam se susreo sa ovakvim objasnjenjima, naravno, razgovarajuci sa antivakserima. Vazne su cinjenice, a ne onaj ko ih prenosi. Ali ako je tako, zasto ih ne preneses sa nekog drugog izvora, nekog koji nije ocigledan desnicarski sock-puppet ili lunatic fringe? 

 

Antivakseri imaju odgovor na to, naravno. Niko drugi ne sme da prenese istinu. Na delu je zavera cutanja. Sistem te laze. Kome je taj odgovor zadovoljavajuci, srecno mu bilo. 

 

Licno bih rekao da je nesto sasvim drugo u pitanju. Ovde uopste nisu u pitanju cinjenice, nego narativ. Tviter nalog koji, IN ALL CAPS, prenosi cinjenice o smrtima nakon vakcinisanja, pa cak i o smrtima i nuspojava koje su zaista zbog vakcinisanja, ne prodaje cinjenice, nego narativ.

 

Isto tako, nalog koji skuplja ovakve bits and pieces, slazuci ih u puzzle koji bi trebalo da predstavlja istinu o groomingu, ne prodaje cinjenice, nego narativ. I najblaze je receno naivno da je sa njega moguce preneti just the facts ma'am. Dekontekstualizujte te "cinjenice", i videcete da to uopste nisu te cinjenice, a neretko da uopste nisu ni cinjenice, svakako ne od one vrste koja se moze proveriti sopstvenim ocima. Ono sto tu treba da radi kao "dokaz" nije svedocenje sopstvenih ociju, nego stomaka (oni hoce da nam jebu decu!!!), u kombinaciji sa gomilanjem poluistina, sugestija, namigivanja i dekontekstualizovanih cinjenica. Pogledajte bilo koji antivaks nalog i naci cete to. Pogledajte bilo koji antimigrantski nalog i naci cete to (i onj hoce da nam jebu decu!!!). Pogledajte bilo koji antitrans nalog i naci cete isto.

 

Magijsko mišljenje - sve što mi se ne sviđa je Jedna Stvar, svi oni operišu na isti način, ako je laž da vakcina ubija onda je sigurno laž i da nam jebu decu:isuse:

 

Materijalna stvarnost tu nije bitna, samo je bitno ne nasedati na narativ™. Čak i kad pred sobom imaš neporecive činjenice, to je i dalje narativ™, ne nasedaj! Imaj u vidu podelu na ispravnomisleće i pogrešnomisleće; ako od ovih drugih čuješ da je nebo plavo ili voda mokra ili da ti životom upravljaju elite™, znaj da je to samo narativ™ na koji nipošto ne smeš nasesti.

 

Ta očajnička borba protiv kognitivne disonance posledica je neosnovane ideje da se culture wars vode jednostrano. Da zaluđivanje fiktivnim narativima stiže samo sa jedne, pogrešne strane, dok se ona druga bavi isključivo racionalnim, naučno-osnovanim argumentima.

 

Ja više puta pokušao da objasnim da se culture war narativi serviraju sa obe strane, i da se ne smeju prosto otpisivati jer često imaju ozbiljne materijalne posledice. Ko ih otpisuje može to da radi obostrano (u kom slučaju će verovatno biti potpuno apolitičan) ili jednostrano (u kom slučaju će se sit nasisati narativa sa strane koju podržava). 

 

 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Braća Strugacki said:

met volš je kod rogana na pitanje koliko dece ima na blokatorima, odgovorio nešto tipa stotine hiljada, sad već i milioni

 

pa je onda onaj lik koji se zove "džejmi pul det ting ap" proverio i ispostavilo se da je broj malo manji i da je u periodu od 4-5 godina bilo nešto tipa hiljadu

 

može da se nađe klip koga interesuje ko je šta tačno rekao, ja sam to gledao pre par meseci, tako da sam samo grubo prepričao situaciju, ali je to možda odgovor o tome koliko se dece u tim godinama bavi tim mislima

 

doduše ako se čitaju izvori koji se navode ovde na forumu, može da se stekne drugačiji utisak, što je verovatno i namera

 

Kako te nije sramota, jbt, da širiš dezinformacije oko ovih lako proverljivih stvari :D 

 

Reuters jasno navodi:

- Da je dijagnozu te godine (2021) dobilo 42,167 adolescenata, duplo više nego dve godine ranije

- Da je od toga bar 4,780 počelo samo sa blokatorima, i

- Da je još 14,726 počelo sa hormonskom terapijom

 

Znači, tvojih "nešto tipa hiljadu" je zaokruženo sa 19,000 i kusur. Slagao si otprilike koliko i taj Walsh koji je rekao "stotine hiljada", s tim što on bar može da se vadi da je nepoznat broj onih koji su bez dijagnoze ušli u proces. Ti nemaš ni taj izgovor za besramno zaokruživanje nadole.

 

Link to comment

pogledao sam ponovo klip i inicijalno je rekao milioni

 

a ovo hiljadu je bilo hiljadu godišnje

 

tako da bih voleo da me ubuduće ne nazivaš lažovom

Edited by Braća Strugacki
Link to comment
5 minutes ago, Braća Strugacki said:

a ovo hiljadu je bilo hiljadu godišnje

 

Pa i tih 42,000 je bilo 42,000 u jednoj godini. 

 

Zašto su izvukli 17,683 iz petogodišnjeg preseka a ne iz tog jednogodišnjeg, nisam siguran. Moguće je da ima mnogo preklapanja, ne ukidaju se dijagnoze unutar jedne godine.

 

5 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

tako da bih voleo da me ubuduće ne nazivaš lažovom

 

 

Voleo bih i ja, zato ubuduće nemoj da kontriraš lažovima kao što je Mat Walsh lažući navlačeći u suprotnom pravcu.

 

Link to comment
42 minutes ago, JozoMujica said:

 

 

 

 

Siroti zenski sport tako fer i posten do dvadesetih godina 21. veka dok ga ne zastite Mardokove vedete iz sveta «zabave»... Cekam samo dok od njih neku negde ne nategnu onako domacinski da i ja postavim onu "tako sam zalosna" babu .

 

Jebo civilizaciju u kojoj ce taj profil da stiti zene i decu bilo gde.

Edited by Moonwalker
Link to comment
28 minutes ago, I*m with the pilots said:

Možda je ovo mali off sad, ali mene u ovoj celoj priči zbunjuje otkud to da tako mladi ljudi tj. deca imaju nekakvu svest ili ideku o svojoj seksualnosti. (Osim ako su u to (ne)posredno gurnuti kroz roditelje, filmove, umetnost..)

Ne mislim uopšte da budem puritanac, ali otkud dete od 12 godina uopšte razmišlja o svome pigršnom polu, osećaju, seksualnosti itd. Ili sam ja samo pala s' Marsa i "videću kad moja deca malo porastu"

 

Nema veze sa trans ljudima, kontam da te najviše za to zanima, ali meni uopšte nije čudno za seksualnost jer npr. moj brat je gej i on je otprilike sa 9 godina znao da je gej. Prosto je znao. Za bivanje u pogrešnom telu varira od osobe do osobe, najbolji opis (ali imaj u vidu da sam ja mahom čitala šta pišu/pričaju odrasle trans osobe, ne deca) na koji sam naišla je “like a cosmic toothache”, oni ne misle da su bukvalno u pogrešnom telu nego da su određene karakteristike ili delovi tela pogrešni/ne uklapaju se, zato im posebno prolazak kroz pubertet stvara anksioznost; to ti je vezano za ovaj argument da oni sakate svoje telo, oni to doživljavaju obrnuto - kao da su u startu dobili deformisano telo pa ga sad “ispravljaju”.  Pričam o ljudima koji zaista imaju poremećaj rodnog identiteta. Vini priča o nečemu drugom.

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
23 minutes ago, Moonwalker said:

 

 

 

 

Siroti zenski sport tako fer i posten do dvadesetih godina 21. veka dok ga ne zastite Mardokove vedete iz sveta «zabave»... Cekam samo dok od njih neku negde ne nategnu onako domacinski da i ja postavim onu "tako sam zalosna" babu .

 

Jebo civilizaciju u kojoj ce taj profil da stiti zene i decu bilo gde.

 

Ništa nisam razumeo, hoćeš da kažeš da je ok da se muškarci takmiče sa ženama u dizanju tegova ili ne?

Link to comment
9 minutes ago, JozoMujica said:

 

Ništa nisam razumeo, hoćeš da kažeš da je ok da se muškarci takmiče sa ženama u dizanju tegova ili ne?

Na brzinunsam čitala ali mislim da hoce da kaze da je sport tog nivoa bio veliko govno za (decu) takmičar(k)e unazad n decenija i da se niko bas i nije brinuo za njih. A danas kao krenuli da brinu kad su poceli da se brane od trans osoba.

Link to comment
24 minutes ago, JozoMujica said:

 

Ništa nisam razumeo, hoćeš da kažeš da je ok da se muškarci takmiče sa ženama u dizanju tegova ili ne?

 

Nije OK kao sto nije OK da se pedeset godina takmice osobe koje su sistematski gruvane muskim hormonima na putu bez povratka.  Pa se niko nije  nije toliko sekirao i konstrenirao.

Neka im premere nivo testosterona u krivi, bez obzira da li je prirodni ili vestacki  i cao zdravo. Od kad tolika briga za fer plej kod zenskog dizanja tegova od Fox smeca.

Ima u Nemackoj u Saksoniji jos ustanova (fizicki postoji) gde su neki tridesetih godina proslog veka poceli "tretmane" nad raznoranim neukopljenim. Tako je pocelo da bi se zavrsilo onako kako svi znamo.

Edited by Moonwalker
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Možda je ovo mali off sad, ali mene u ovoj celoj priči zbunjuje otkud to da tako mladi ljudi tj. deca imaju nekakvu svest ili ideku o svojoj seksualnosti. (Osim ako su u to (ne)posredno gurnuti kroz roditelje, filmove, umetnost..)

Ne mislim uopšte da budem puritanac, ali otkud dete od 12 godina uopšte razmišlja o svome pigršnom polu, osećaju, seksualnosti itd. Ili sam ja samo pala s' Marsa i "videću kad moja deca malo porastu"

 

Nije off, to je suština kontroverze - ta ideja dečije svesti i sposobnosti za donošenje odluka. Slavni agency koji razni dušebrižnici odavno pokušavaju deci da učitaju, da oslobode klince roditelja i države, da ih učine nezavisnim jedinkama na tržištu ideja, terapija, i hirurških intervencija. 

 

To da predpubertetska deca imaju jasno definisan osećaj o sopstvenoj seksualnosti, to je IMHO čista nenaučna budalaština. Esencijalizuje se rod kao nekakva apstraktna, mistična karakteristika koja nadilazi puku biološku realnost pola. Kad medicina prihvati taj identitarian woo-woo kao validan rezon, onda kočnice više ne postoje. Onda validan postaje i stav da se deci mora pomoći™ što pre, da im valja veštački suspendovati pubertet jer hormonske terapije što se ranije primene to bolje deluju. 

 

A naravno, dete koje ima svoj agency po pitanju sopstvene seksualnosti, što ne bi imalo i sposobnost da consent to sex? Normalizacija MAP fenomena je sledeća barijera na toj trajektoriji.

 

Image

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:

Neka im premere nivo testosterona u krivi, bez obzira da li je prirodni ili vestacki  i cao zdravo.

 

Ćao zdravo to tako jednostavno ne ide, više puta je objašnjeno. Testosteron nije klasičan performance-enhancing drug, u smislu da se uzme pred takmičenje da bi ti doneo prednost dok si pod njegovim dejstvom.

 

Primarni efekat testosteron ostvaruje u pubertetu, dok se telo razvija. Osoba koja odraste na testosteronu može kasnije veštački da ga obori do kog nivoa želi, može da joj bude jednak ili niži od nivoa bilo koje ženske takmičarke. Ipak će imati ogromnu počenu prednost zbog razvoja muskulature kroz koji je prošla godinama ili čak decenijama ranije. 

 

Jednsotavno rešenje tu ne postoji, a nije postojalo ni u vreme napucanih istočnonemačkih bacačica kladiva.

 

Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

predpubertetska deca imaju jasno definisan osećaj o sopstvenoj seksualnosti, to je IMHO čista nenaučna budalaština. Esencijalizacuje se rod kao nekakva apstraktna, mistična karakteristika koja nadilazi puku biološku realnost pola. Kad medicina prihvati taj identitarian woo-woo kao validan rezon, onda kočnice više ne postoje. Onda validan postaje i stav da se deci mora pomoći™ što pre, da im valja veštački suspendovati pubertet jer hormonske terapije što se ranije primene to bolje deluju. 

 

Ne mogu deca imati jasan osećaj o seksualnosti, jer nisu ni stigla do takvog poimanja sebe, oni se mogu ponašati kao drugi pol, a svest o rodu će tek kasnije formirati. 

Ja bih tako to sažela. 

Jedno je osećati se i biti gej, ili drugi pol, a drugo je započeti transformaciju tela pre nego što telo počne da manifestuje seksualnost u punom obimu. 

Apsolutno je korektno da se deca podrže u smislu da se ne izopšte, da im se pruži prilika da se ne osećaju bolesno ili poremećeno. Ne i da se sad, suprotno prethodnim trendovima izopštavanja, uteruju u neke nove klasifikacije i identitetske kategorije, u vreme kad je identitet tek u razvoju. 

 

  • +1 2
Link to comment

Aha nije isto, right/s. Evo ih Taker end kompani to da rese
 

Sto su se sad «zabrinuli»?

Sta kazu za consent kod zatrudnelih desetogodisnjakinja u rednekovskim bestragijama gde na izbore izlazi lik (ne teraj me da trazim) sa mantrom da bi cerki kao rekao sta fali neka istrpi malo.

 

Ili tu consent nije problem? A da nije tema ovog topika.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...