Jump to content
IGNORED

Streaming servisi


Grunf

Recommended Posts

12 hours ago, Frank Pembleton said:

Jel to može odavde da se gleda?

 

Može samo iz Amerike ili preko vpna, titlovi samo engleski

 

21 minutes ago, Sludge Factory said:

Wtf je sad tubi? :blink::wacko:

 

Streaming platforma. Postoji ja mislim jedno par godina (da ja znam za nju). Slobodno gledanje, katalog onako ništa specijalno

Link to comment
3 minutes ago, Baldrick S. said:

 

Streaming platforma. Postoji ja mislim jedno par godina (da ja znam za nju). Slobodno gledanje, katalog onako ništa specijalno

 

Bukvalo prvi put sad cujem. Doduse i ne pratim "scenu" bog zna kolko, sta reci kad ne placam ni jedan striming servis jos uvek (ako ne racunamo hbo kroz kablovsku, a i to od skoro). Ali mi je zanimljivo kolko ih ima, da li je moguce da svi posluju dobro?

Link to comment
45 minutes ago, Shan Jan said:

Jel su poceli Netflixi da kupuju parava na prenos pravih sportskih dogadjaja? Po meni je to jedna stvar koja drzi kablovsku zivom.

pre par dana su se udružili espn, fox i warner bros, prave zajednički streaming service za sport

to je baš golem projekat. oni zajedno imaju nfl, sec network, b1g network i još gomilu college sporta, mlb, nhl, nba, trke kola, golfa i ostalih sportova. imaju i prava za fifa world cup.

mislim da će se to prodavati kroz bundle uz hbomax, disney+ ili hulu

  • Hvala 1
Link to comment

Prosecni Amer trosi 300 dolara mesecno na razne subscriptione (tu nisu samo streaminzi u pitanju). 

 

Inace subscription model ima toliko prednosti u odnosu na buy once model da ce se sigurno sve vise gurati od strane svih kompanija. Duboko verujem da jedini razlog sto sve zivo u svetu nije subscription je sto kupci to ne bi voleli (kao sto je bio push back za subscription za heated seats u BMWu).

 

Evo samo par prednosti:

1. Prva i osnovna prednost subscription modela za kompanije je cash flow. Umesto da godinama razvijas auto/software/film i onda ga prodas i gledas u pasulj koliko ces zaraditi, ti imas vrlo stabilan mesecni priliv novca koji ti lako omogucava da planiras biznis.

2. Druga stvar je da sa subscriptionom ti ne posedujes ono sto placas. Sve filmove koje gledas, igrice koje igras, onog trenutka kada prestanes da placas, ti gubis. Ovo je posebno bitno za stvari poput igrica gde si napravio neki svoj pecat. Subscription ce te terati da nastavis da ih placas cak i kada ih skoro i ne koristis jer zelis da zadrzis to sto imas. Jos gora stvar je sto kompaniju nista ne sprecava da izbaci iz svoje ponude npr. igrice koje ne zeli vise da podrzi bez da te pita (sto se vec desava). Ceo sistem je mnogo vise na strani samih kompanija.

3. Treca bitna stvar je podrska. Ako samo jednom platis kupovinu i dobijes podrsku uz to (npr. ves masina), kompanija od trenutka kupovine ima samo dodatan trosak. Subscription znaci da onog momenta kad prestanes da dajes novac kompaniji ona prestaje i da trosi svoj novac i vreme na tebe.

4. Subscription "tera" kupce da kupe stvari koje inace ne bi. Umesto da neki software kosta 300 dolara i da ga nikad ne kupis, ako je 5 dolara mesecno narednih 60 meseci, lakse ces da ga uzmes, misleci kako mozes u svakom trenutku da prestanes da ga koristis.

5. Ljudi vec sada imaju gomile subscriptiona koje su zaboravili da placaju i bacaju na njih novce iako te stvari vise ne koriste.

6. Ako si stavio kao subscription da ti svaki mesec npr. donose gomilu voca i povrca, kolika je sansa da raskines taj ugovor kad naidje mesec gde imas neplanirane troskove i onda ga ponovo pokrenes u nekom trenutku? Subscription te tera da u momentima kad bi pristedeo novac na odredjene proizvode to ne radis.

7. Subscription daje kompanijama moc da menjaju sta ti nude, pa ako odluce da ti povecaju cenu par dolara mesecno, velika je sansa da ces prihvatiti novi dil iako ti ne trebaju te stvari koje ti nude jer si se vec navikao na ono sto imas.

 

 

Izvinjavam se na dugom postu :) 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
56 minutes ago, Shan Jan said:

Prosecni Amer trosi 300 dolara mesecno na razne subscriptione (tu nisu samo streaminzi u pitanju). 

 

Sa kolko da pomnozim to da dobijem mesecni prihod kompanija koje nude subscription? Nije bas ukupan broj stanovnika SAD, ali recimo da je blizu. Plus Kanada verovatno. 

 

Pa kad uzmemo u obzir da te kompanije u kojoj god oblasti da rade (novine, muzika, sport, film, tv, stripovi...) vrlo verovatno imaju nekog vrhovnijeg, krupnijeg vlasnika, a da tih vrhovnih vlasnika ima jefva nekoliko dolazimo do ogromnih cifara novca u malom broju ruku. Za realno maglu.

 

Edited by Sludge Factory
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Jel su poceli Netflixi da kupuju parava na prenos pravih sportskih dogadjaja? Po meni je to jedna stvar koja drzi kablovsku zivom.

Najviše Amazon. U Americi su uzeli premijer ligu i izboksovali da im NFL da ekskluzivu da je četvrtak uveče samo za njih.

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Sludge Factory said:

Wtf je sad tubi? :blink::wacko:

Free streaming servis u vlasnistvu FOXa. Imaju zanimljiv katalog. Samo ti treba US vpn i toliko. 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

Jel su poceli Netflixi da kupuju parava na prenos pravih sportskih dogadjaja? Po meni je to jedna stvar koja drzi kablovsku zivom.


Neki da, tipa Paramount+. Postoje i namenski streaming servisi samo za sport, tipa DAZN, nisu baš jeftini (30ak eur), ali je top ponuda (bar za US i Kanadu).

Zajeb sa tim sportskim sadržajima je u otkupu ekskluzivnih prava za teritoriju. Taj DAZN u Americi ima i PL i LŠ i ostale fudbale, ali kod nas to sve drži Arena pa ovi nude samo neki boks i opskurdno trkanje što naravno niko živ ne kupuje.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, goofs said:


Neki da, tipa Paramount+. Postoje i namenski streaming servisi samo za sport, tipa DAZN, nisu baš jeftini (30ak eur), ali je top ponuda (bar za US i Kanadu).

Zajeb sa tim sportskim sadržajima je u otkupu ekskluzivnih prava za teritoriju. Taj DAZN u Americi ima i PL i LŠ i ostale fudbale, ali kod nas to sve drži Arena pa ovi nude samo neki boks i opskurdno trkanje što naravno niko živ ne kupuje.

Istina, ali postavlja se pitanje kada isteknu aktuelni ugovori, da li će lokalnim kanalima tražiti mnogo više para ili će DAZN i slični da ulete sa više love i dobiju neka global prava.

 

Za sad je najrealnije da se podele prava na lokalne kablovske emitere i online striminge. Doduše ima vremena do tad još bar nekoliko godina. Niko videli.

Link to comment

Pa da, naravno, no ja sve gledam iz ugla korisnika (jer mi je to najbitnije, jelte). Ideja o jednoj sportskog pretplati preko koje mogu da gledam sve mi je izuzetno privlačna, no sumnjam da će iko biti u stanju i dovoljno bogat da pokrije sve sportove i sve lige, tako da...isto mi je da li plaćam dva (ili pet) streaming servisa, ili samo jedan DAZN i jednog kablovskog operatera, ili league-passove...smaranje je.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pa Spotify se deli naširoko i opet imaju rast. Znači, može i tako🙄

Ali jeste interesantan ovaj rast piraterisanja muzike, pa majku mu, taj Spotify je kod mene u familij 180 dinara mesečno za svu muziku na svetu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...