Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

44 minutes ago, theanswer said:

Ovde ga baš preteraše kad se čitava koncepcija i motivi likova menjaju zbog woke sranja u kojem živimo. Jebe mi se dal su Velarioni crni ili ljubičasti ali motivi glavnih likova su promašeni totalno.

 

Ima Preston apsolutno debilno objašnjenje zašto je u stvari super da Velarioni budu crni, i da se onaj brat Korlisa Velariona dernja u prestonoj dvorani "her children are bastaaards". Kao, da bi se jasno videla očigledna razlika između njega i Rhaenirine bele dece, da bi publika bila na strani crnca kome privilegovana bela deca oduzimaju ono što mu pripada :isuse:  

 

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Ima Preston apsolutno debilno objašnjenje zašto je u stvari super da Velarioni budu crni, i da se onaj brat Korlisa Velariona dernja u prestonoj dvorani "her children are bastaaards". Kao, da bi se jasno videla očigledna razlika između njega i Rhaenirine bele dece, da bi publika bila na strani crnca kome privilegovana bela deca oduzimaju ono što mu pripada :isuse:  

 

 

Slušao sam to. Nažalost. 

Link to comment
23 hours ago, bebaguza said:

@Weenie Pooh Moze jedna rang lista svih fantazija koje si ispratio? Recimo od najgore koju vise ne mislis da gledas ka najboljoj/najmanje losoj.

 

Mogu da probam, ali neće biti naročito temeljno - gledao sam svakakva sranja tokom godina pa potisnuo da napravim mesta za neka nova, još crnja i gora:

- The Witcher: sranje

- Game of Thrones, Black Mirror: sranje, osim prvih par sezona koje su čak dosta dobre

- Penny Dreadful, Stranger Things: retro sranje, osim prve sezone koja je čak dosta dobra

- HOTD: sranje

- Rings of Power: sranje

- Shannara Chronicles: smorio se u prvoj epizodi, dalje nisam gledao

- His Dark Materials: zaspao u prvoj epizodi, dalje nisam gledao

- Sandman: sranje verno stripu

- Lucifer, Once Upon a Time: sranje neverno stripu

- Good Omens: sranje

- Camelot: sranje

- Hellbound: korejsko sranje

- American Gods, Locke & Key, Torchwood, True Blood: sranje, nisam gledao posle prve sezone

- Dresden Files, The Stand, Wheel of Time, the Outpost, Supernatural, the Magicians: nisam gledao, verovatno sranje

 

Ali da ne bi ispalo da mračim (daleko bilo), evo jedne koja valja: 

 

 

Kao Peep Show, samo nekih 200 godina ranije i sa čarobnjacima. Preporuka. 

Edited by Weenie Pooh
  • Hvala 1
Link to comment

Iscurela zadnja epizoda , video par klipova . Bio sam ravnodušan do sada ,nisam se vezao za likove ali mi baš nekako žalosno ovo što sam video .
Tek me sada iznervirala ona scena sa babom koja nije htela da sprži zelene . Najgluplja moguća scena.
Mislim znam šta će se desiti ali opet.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk





Link to comment

Postoji jedan jedini detalj koji mi se dopao, a to je što sam najzad video kako izgleda mač Blackfire. Lepo, mada sam očekivao gizdaviju dršku. 

 

Tako, našao sam nešto da valja :s_d:

 

Neka mi neko kaže - ali bez detalja, pliz - da li su se Blackfire i Dark Sister na kraju pojavili u GoT? 

Link to comment
37 minutes ago, Gale said:

Neka mi neko kaže - ali bez detalja, pliz - da li su se Blackfire i Dark Sister na kraju pojavili u GoT? 

 

Naravno da nisu, nije bilo mesta za takve sporedne detalje pored svih onih "nemaš muda evnuše" i "nabijem ti prst u dupe" pošalica.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Nadao sam se da je bar Dark sister našla svoj put do ekrana. Em je bilo referenci na nju tokom serije (Arja nekom prilikom), em je sva verovatnoća da je sa Blood Raven-om završila u onoj pećini, taman zgodno da bude nađena. 

 

Ali da, ko će o tome da brine, kad se šale i sise moraju ubaciti...

Link to comment

dajte da ovi sto su citali knjige napisu u spojler, sta ce dalje biti I kako ce se zavrsiti.. ja sam vec zaboravio sta je i u gotu bilo.. dabome..:fantom:

Edited by Shaq
  • +1 1
Link to comment
On 22.10.2022. at 20:48, elementary said:

Iscurela zadnja epizoda , video par klipova . Bio sam ravnodušan do sada ,nisam se vezao za likove ali mi baš nekako žalosno ovo što sam video .
Tek me sada iznervirala ona scena sa babom koja nije htela da sprži zelene . Najgluplja moguća scena.
Mislim znam šta će se desiti ali opet.
 

cujem™ da po knjigi to se nije  desilo..

tj nije bilo nikakvog upada na dvorac™ sa zmajem i nije ni bila u prilici za zavrsi™ zelene..

 

a najjace je sto je po knjigi, onaj brateu od morske zmije izgino tako sto je negde tamou daemon mu odrubio glavu i dono je reneri da na`rani zmaja..

al ta scena je satro izbegnuta, da bi se sacuvao badjet, a istovremeno su iskoristili taj isti badjet da bi napravili tu boldanu najbesmisleniju scenu, koja se pri tom po knjigi, nije ni desila, sa upadom babe, koja razvlajuje dvorac sa zmajem, cijom prilikom ubiva stotine civila a onda propusta priliku da resi™ zelene i izbegne krvoprolice.. lmao, lmao.. :fantom:

 

Link to comment
5 hours ago, Shaq said:

dajte da ovi sto su citali knjige napisu u spojler, sta ce dalje biti I kako ce se zavrsiti.. ja sam vec zaboravio sta je i u gotu bilo.. dabome..:fantom:

 

Pošibaju se crni i zeleni, skoro svi izginu na obe strane, i ljudi i zmajevi. Na kraju neka deca naslede presto, iako ih niko ni za šta nije pitao.

 

Meni je omiljeni detalj to što Starkovi krenu iz Winterfella sa svojom vojskom ali polaaaako, stignu tek na kraju rata koji je dve godine trajao :D Lord Stark zavede strahovladu na par dana, proglasi sebe za Hand of the King, poseče glave raznim konspiratorima, da ostavku, i odjebe nazad. Dve godine putovao na jug, zadržao se dve nedelje!

 

 

 

Link to comment

E, al ču li ti degenskog objašnjenja babinog zašto nije spržila Zelene, kao nije na njoj da započne rat. Pa ne bi ni bilo nikakvog rata da ti je zmaj spržio Zelene, jer je za rat potrebno dve strane od kojih jedna ne bi postojala. Renira bi došla u KL da se kruniše u KL, a baba bi venčala lažnog unuka za prave unuke i otišla da mirno proživi ostatak života na Driftmarku ili gde god.

 

Ja ne znam ko stvarno piše te scenarije, sve neke jake rečenice sa moćnim porukama, a lišene elementarne logike. Što kaže Vini, strašno za koga oni nas smatraju.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...