Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

Očajno je ovo bilo sa umirućim Vizerisom i zabunom sa proročanstvom i Egonom i Alisentinim tejkom. Pa ne može tako da se pravi zaplet, baš sam se razočarala, a uživala sam u epizodi mimo toga. Kako je kralj maestralan u izvedbi. I kako su Dejmon i Ejmond dva teška bolesnika koji se na keca kapiraju. :D

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, MayDay said:

Očajno je ovo bilo sa umirućim Vizerisom i zabunom sa proročanstvom i Egonom i Alisentinim tejkom. Pa ne može tako da se pravi zaplet, baš sam se razočarala, a uživala sam u epizodi mimo toga. Kako je kralj maestralan u izvedbi. I kako su Dejmon i Ejmond dva teška bolesnika koji se na keca kapiraju. :D

 

Kako ti se sviđa što malog drkadžiju zovu Egn™ umesto Eeejgon?

 

(Dočim njegovog brata ispravno zovu Eeejmond a ne Emond.)

 

Meni to deluje kao da prave setup za Dunk & Egg adaptaciju, ali potpuno će suludo zvučati da niko ne poveže nadimak sa imenom ako su baš toliko slični u izgovoru. Ako Aegon zvuči 99% kao Egg, onda je Dunk the Lunk baš žestoko retardiran, kao i svako drugi koji je sreo malog ćelavog a nije ga prepoznao po imenu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
16 minutes ago, Mos said:

On je još živ?!?

 

Pa mrmljao je nešto na kraju epizode, čekaj, polako, tek pola sezone je na samrti...

 

Meni nije toliko problem što otežu sa Viserisovim umiranjem koliko što su ga bizarno umorbidili. Od čega se ovako raspada, jebote?! Guba, grayscale, šta? Šta rade ti Maesters, za šta platu primaju?

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment
Just now, MayDay said:

U GoT su govorili Ejgon za Osvajača, prilično sam sigurna. Pri čemu ja mislim da tu nema jedinstvenog izgovora, da može i jedno i drugo. :D 

 

Ne znam, morao bi da postoji jedinstveni izgovor za kraljevska imena. Ne može William the Conqueror da bude "Vilijam" a Prince William da se čita "Will I Am". 

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Pa mrmljao je nešto na kraju epizode, čekaj, polako, tek pola sezone je na samrti...

 

Meni nije toliko problem što otežu sa Viserisovim umiranjem koliko što su ga bizarno umorbidili. Od čega se ovako raspada, jebote?! Guba, grayscale, šta? Šta rade ti Maesters, za šta platu primaju?

 

 

Koje pola, ostalo jos dve epizode do kraja sezone. Ovaj umire od prve, pri tom nadziveo pola :lolol: 

 

Sprdnja. Ajd mene zabole jer nisam got materijal, al za ljude koji vole,ovo vredja njihovu inteligenciju. Dve minute kralja dok se vuce do prestola, minut dok ga nose do stola, minut ipo dok ga krpe...ako nije 10minuta od 1:15:00 proslo bezveze na kralja, repeticija od prethodnih epizoda, 2minuta umiranja...umesto da su se na decu osvrnuli, njihove odnose, ko je ko, ne mozes ih razvrstati osim onog pirata malog dejmona. Sad nisu imali para ni zmajeve na sekund da prikazu nego nam jaje pokazali. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Ej, ali ispostavilo se da nikakve potrebe nije bilo za tim leproznim iživljavanjem :D Ja gledam i sve mislim "uuu, ovo je neki novi podzaplet, truju li ga, kunu li ga, šta se tu u stvari radi, zašto je toliko raspadnut i zašto se na tome toliko insistira - pola epizode gledamo njegove rane.

 

Kad ono ništa - bio čovek bolestan, jebiga, i evo sad će da odapne. Mogao je isto tako da umre od infarkta, nikakve razlike ne bi bilo!

Link to comment

Kad je skinuo masku, ja sam se toliko zacenila da mi je bilo zao moje bff koja je fanatik za got 

 

Isplakah se sta uradise :lolol: 

 

Edited by mustang
Link to comment
12 hours ago, Moća said:

A ko je ona zena na kraju kojoj kraljicina sluskinja podnosi izvestaj?

 

12 hours ago, J-♣ said:

Daemonova bivša.

 

E da, Mysaria, Lady Misery - jedini ženski lik kom dozvoljavaju agency, i verovatno poslednji koji bi trebalo da ga ima. 

 

U seriji, ona je raskinula sa Daemonom i nekako postala samostalni obaveštajac o dešavanjima na dvoru, sve radeći iz bordela. Mala privrednica, špijunira za svoju dušu, prodaje informacije na tržištu ideja, zašto bi joj trebala patronaža nekih plemića, ili čak klijenti? Egzotična girlboss verovatno se finansira preko svoje onlyfans stranice.

 

U knjizi, ona je na Daemonovoj grbači sve vreme, postaje Rhaenyrina doušnica kad se to dvoje venčaju. Šta bi hvalilo da to gledamo i u seriji, da Mysaria špijunira u KL zato što joj Rhaenyra to traži? E ne može, mora eksplicitno da odjebe Daemona i da se samostalno probija u ovom meritokratski uređenom srednjem veku...

 

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
14 hours ago, MayDay said:

“But right now, Ryan Condal’s focus is on HOTD season two, and mine is on THE WINDS OF WINTER” - GRRM

Srećom po Martina, mule nisu izgleda ljubitelji epske fantastike. Da jesu bio bi 3x bolji kandidat za fatvu od Ruždija :fur:

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...