Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

Stručnjak za šta, za gledanje televizije? Ne, toliko retardiran nisam.

 

Navedene serije su sranje po mojim subjektivnim kriterijumima, koje sam i bio zamoljen da iznesem. 

 

Kapiram da je tebi relevantnije mišljenje akreditovanih, profesionalnih kritičara TV programa (jer oni su, znate, plaćeni da ga imaju a to implicira kompetenciju) ali u nedostatku takvih na forumu, to ti je što ti je.

 

Eno bar na topiku o igrama, Calavera je profesionalni reviewer pa možeš kod njega da uslišiš žeđ za 1 strukom.

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Weenie Pooh said:

Kapiram da je tebi relevantnije mišljenje akreditovanih, profesionalnih kritičara TV programa (jer oni su, znate, plaćeni da ga imaju a to implicira kompetenciju) ali u nedostatku takvih na forumu, to ti je što ti je.

 

baš si se uhvatio tih kritičara zato što sam jednom spomenuo da sam čitao dosta filmske kritike u životu. jesam ranije, i odatle sam najviše naučio o filmu verovatno. sad čitam dosta ređe, uglavnom pratim neke filmadžije po yt koje se ne bave direktno recenzijama. ne gledam ni trejlere već jedno 5 godina. preferiram da gledam stvari na slepo i formiram sam mišljenje. tako da filmska kompetencija zaista jeste stvar, mislim ono postoji filmska teorija i sve to. nije skroz nov koncept. ali pošto je u pitanju umetnost kod kritičara ne tražim da ima što jači CV, nego ukus što sličniji mom.

 

što se tiče ppp-a, imam odavno utisak da se ta kompetencija meša sa doomaštvom. potrebna je veća hrabrost da se pohvali nešto na umetnosti nego da se proglasi za najveće sranje ikad. jer sve je sranje po defaultu jer smo mnogo zajebani i tough crowd. zato se je trudim biti ray of sunshine na ovim temama i radije biram da pohvalim nešto što mi se iole svidelo.

 

a iskreno, ne može mi biti previše relevantno mišljenje ljudi kojima je sve sranje jer ga već znam unapred. 

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

zmajevi su ti kao ljudi. starost nije jedini aprametar koji određuje veličinu i snagu. istovremeno egzistiraju i A+++ klasa atleta i F klasa. taj Arrax naprimer, on da nije zmaj već čeljade, bio bi teniser. na ulici prođeš pored njega a nikad u životu ne bi pomislio da je u pitanju sportista. a Drogon je, iako par godina mlađi od Arraxa, ipak duplo veći i jedno 8 puta jači. On da je čovek bio bi npr Mekhi Becton koji ima samo 20 i koju godinu, ali je 6-7/365. true alpha. peak stotina hiljada i miliona godina evolucije. apex predator.  i kad bude imao 100-150 godina biće veći od Baleriona.

ova ilustracija iz knjige koju je neko okačio je bezveze. Vhagar ima skoro 200 godina a Arrax ima jedva 10ak godina. razlika u veličini kod HBO je bolje prikazana.

 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Ne smem, ljutiće se Ruksi ako pročita :sad:

 

Напиши, друже, има нас још којима би то било занимљиво да прочитају

  • +1 1
Link to comment
On 25.10.2022. at 15:13, ToniAdams said:

jel gora zmajovi ili hobiti?

Meni, Hobiti, i to stoka razlikom

Količina difoltnih radnji, koje si baš takve iste, samo sa drugom likovima, viđao po filmovima i serijama je ogromna. Neke stvari pretpostavljam namerno predstavljaju podsećanje - valjda neku vrstu omaža - na Gospodara prstenova. Hartfuti umesto Hobita, Numarljani umesto Rohirima itd. Nije to samo po sebi loše, ali kreativno nije svakako. 


Osveženja su u sporednim - danas jako važnim - detaljima, tako da retardirani Ork neće ubijati Boga u plavokosom, nego u nigga vilenjaku. Pre nego što ipak umre, na način viđen milion puta. 

Serija smeštena u izmaštani svet, snabdevena enormnim budžetom, bi samo na osnovu te dve pretpostavke mogla da ima radnju za pamćenje. Umesto toga, gomila već viđenog. 
Naravno, vizuelno je serija jako dobra, gluma je takođe standardno (engleski) dobra. 
Šteta. 

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Gale said:

Meni, Hobiti, i to stoka razlikom

Količina difoltnih radnji, koje si baš takve iste, samo sa drugom likovima, viđao po filmovima i serijama je ogromna. Neke stvari pretpostavljam namerno predstavljaju podsećanje - valjda neku vrstu omaža - na Gospodara prstenova. Hartfuti umesto Hobita, Numarljani umesto Rohirima itd. Nije to samo po sebi loše, ali kreativno nije svakako. 


Osveženja su u sporednim - danas jako važnim - detaljima, tako da retardirani Ork neće ubijati Boga u plavokosom, nego u nigga vilenjaku. Pre nego što ipak umre, na način viđen milion puta. 

Serija smeštena u izmaštani svet, snabdevena enormnim budžetom, bi samo na osnovu te dve pretpostavke mogla da ima radnju za pamćenje. Umesto toga, gomila već viđenog. 
Naravno, vizuelno je serija jako dobra, gluma je takođe standardno (engleski) dobra. 
Šteta. 

 

Ne znam što cunjam po topiku kada nisam odgledao poslednje dve, ali jbt, ne verujem šta čitam, HoD je za RoP antologijsko, monumentalno delo. Naravno, HoD to nije, nego je RoP jedno apsolutno mediokritetsko, pa možda čak ne ni to - sronje, dok u HoD imamo barem Martinovske klasične triler elemente i manje više konstantnu akciju, ima tu neku dozu ozbiljnosti i brutalnosti za razliku od RoP gde je sve nekako nevino i lepo i šareno. Postoji u HoDu nekoliko upitnih kastinga, ali i po tom pitanju šiju RoP za sve pare. 

Meni je HoD pristojan, zanimljiv, ne znam da li ima uticaja to što sam ga pustio odmah posle RoPa, ali ne deluje mi kao nekakva katastrofa, naprotiv, ima neki svoj flow, drži ga se, ima i mana de facto, ali radi posao. 

 

Knjigu imam ali nisam pročitao što ću da uradim kad završim seriju. Neko će reći "bolje da si prvo knjigu", ali poučen iskustvom GoT-a možda to i nije uvek tako, duplo bolji doživljaj mi je bilo čitanje Pesmi Leda i Vatre drugi put kada sam imao već iskustva sa likovima i njihovom važnošću + i neki vizuelni doživljaj kroz seriju.

Edited by Mil@n
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...