Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

Koristim svoje životno stečeno znanje više matematike da povežem međurelacijske odnose unutar ove nove familije:

 

- Dejmon je sad ujak-muž, takođe belokosoj deci otac, a crnokosoj deda-ujak, očuh i formalno teča (mada znamo da to nije istina, xexe)

- Renira je nećaka-žena, crnokosoj deci majka, a belokosoj deci maćeha, sestra od ujaka, ali istovremeno i ujna

- belokosa deca crnoj su nerođene tetke, no takođe i sestre od tetke

- crnokosa deca belim su nećaci, i formalno braća od ujaka

 

Nešto sam sigurno propustio.

 

Always Sunny Reaction GIF

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
40 minutes ago, goofs said:

Nešto sam sigurno propustio.

 

Samo to da postoje dve potpuno različite garniture belokose klinčardije.

 

Jedna su deca matorog kralja i zelene kraljice: Aegon što drka sa prozora, njegov odnedavno jednooki brat Aemond, i njihova mentalno retardirana vidovita sestra koja priča sa bubama Helena. (Trebalo bi da postoji još jedan brat, najmlađi, ali njega su možda isekli iz serije a možda ga samo još nismo videli jer je mali.)

 

Druga su deca kraljevog impotentnog brata i mulato zmajojahačice: bliznakinje Rhaena i Baela, ove što su se drale da im je Aemond ukrao maminog zmaja.

 

Biće uskoro i treći set belokosih, od istog impotentnog smarača ali ovog puta sa zmajevitom prestolonaslednicom: zvaće ih Aegon (isto kao drkadžija sa prozora) i Viserys (isto kao matori kralj) čisto da bi nas zajebavali.

 

Epizoda je inače smejurija, mrzi me da je detaljno obrađujem. Najbolje su scene sahrane na početku (borba crnaca u tunelu) i ova gay friendly zavera na kraju ("ajde da namestimo da naši najbliži saveznici misle da smo im ubili sina, iako smo ga ustvari samo ošišali i poslali preko mora da uživa sa svojim ljubavnikom", AKA Betmenov gambit.)

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Koristim svoje životno stečeno znanje više matematike da povežem međurelacijske odnose unutar ove nove familije:

 

- Dejmon je sad ujak-muž, takođe belokosoj deci otac, a crnokosoj deda-ujak, očuh i formalno teča (mada znamo da to nije istina, xexe)

- Renira je nećaka-žena, crnokosoj deci majka, a belokosoj deci maćeha, sestra od ujaka, ali istovremeno i ujna

- belokosa deca crnoj su nerođene tetke, no takođe i sestre od tetke

- crnokosa deca belim su nećaci, i formalno braća od ujaka

 

Nešto sam sigurno propustio.

 

Always Sunny Reaction GIF

Valjda stric, striko, ćićo, čika - bratanica, bratičina, sinovica.

 

Daća na početku vrhunska, bilo žutog crnog soka, ostali do kasno unoć.

Link to comment

Al da je ćaća jos ziv, zivlji od pre 10 i 20 godina samo mu iscupali malo kose sa perike....e jebem ti tu fantaziju. 

 

Pros: svidja mi se CGI overnthe top na Veager il kako se vec zive onaj najveci zmaj. Lepo mu se vide ruke misicave i krila. Dobro uradjeno. Prva scena sahrane udavi. Gledaju se medjusobno ko u kokosinjcu

Link to comment
9 hours ago, Kenji said:

Valjda stric, striko, ćićo, čika - bratanica, bratičina, sinovica.

 

Daća na početku vrhunska, bilo žutog crnog soka, ostali do kasno unoć.


E jeste striko, u pravu si, moj lapsus. Zove ga “uncle” u seriji, sto mene po automatizmu vuce na ujak, iako se prevodi kao oba zapravo.

Link to comment

Шта предвиђате за наредну епизоду, хоће ли почети грађански рат, разбарушени Таргаријени на изворним фантазијама вс практични Таргаријени омекшани потребама реалности ? 

Link to comment

Meni se cini da suptilno boje Reniru u dobrog lika, a Alisantu u loseg (i to pogotovo kroz decu, delom i kroz cjala), kako bi raja imala za koga da navija.

 

Recimo, ono na kraju epizode - totalno bi targjarenski bilo da otfikaris glavu muzu, jer nisi vise zainteresovan za brak (uostalom to je Demon uradio pre 2 epizode). Umesto toga dobijamo neki Boldrik plan o ubistvu sa svedocima, sta god.

Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

Meni se cini da suptilno boje Reniru u dobrog lika, a Alisantu u loseg (i to pogotovo kroz decu, delom i kroz cjala), kako bi raja imala za koga da navija.

 

Recimo, ono na kraju epizode - totalno bi targjarenski bilo da otfikaris glavu muzu, jer nisi vise zainteresovan za brak (uostalom to je Demon uradio pre 2 epizode). Umesto toga dobijamo neki Boldrik plan o ubistvu sa svedocima, sta god.

 

Suptilni su neviđeno. To na kraju je spektakularno glup plan - mužu ne možeš da otfikariš glavu jer moraš da demonstriraš LGBTQ+ allyship. Umesto toga, pravićeš se pred svetom da mužu jesi otfikarila glavu, a u stvari ćeš da mu omogućiš da sa novim ljubavnikom prebegne u Free Cities obrijane glave :isuse:

 

FFS, šta time dobijaš u svetu u kom navodno živiš, koje ćeš saveznike sebi privoleti? House Velaryon koji sad misle da ste im ubili i sina i ćerku?! Nešto su Daemon i Rhaenyra drndali kako će se ovako neprijatelji više plašiti... jeste, Alicent se sigurno usrala od straha kad je čula da ti je muža ubio gej ljubavnik. A Laenorov zmaj, šta će sa njim, hoće i njemu da obriju glavu i pošalju ga brodom u Free Cities?

 

Apsurdna promena originala, namenjena samo publici u stvarnom svetu. (U knjizi je ostavljeno nerazjašnjeno zašto je Sir Boytoy ubio Laenora pred svedocima, i kako je kasnije nestao. Najsmislenija teorija je da ga je potplatio i naknadno uklonio Daemon, nikako Rhaenyra.)

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Moram ipak da se osvrnem na nekoliko ekstradebilnih rečenica iz poslednje epizode.

 

- Sahrana Laene Velaryon, stric joj drži govor, pa kaže između ostalog "salt courses through Velaryon blood" :lolol: Kao svojevremeno Slobodan Santrač sa "mojim venama teče fudbalska lopta". Ali bukvalno svačija krv je slana, jebote! Otprilike taman koliko je i morska voda slana. You're not that special, stop fucking trying!

 

- Malo kasnije isti lik dodaje, may your nets be as full as your heart was :isuse: Pa niste ribari mjkmjbm nego plemićka porodica trgovaca moreplovaca. Kakve bre mreže, žena na zmaju letela! Ova serija baš mrzi zmajeve, ignoriše ih 90% vremena.

 

- Rhaenyra kaže sinu, "Idi izjavi saučešće sestrama od tetke", a on joj odbrusi "Što one meni ne izjavljuju saučešće, moj tata Harwyn Strong je nedavno izgoreo u Harrenhalu, zašto nismo kod njega na sahrani?" :lol: Taj isti mali retard će posle toliko da bude uvređen kad mu kažu da je bastard da nož poteže, a ovde samo što se nije sam deklarisao kao Strong.

 

- Aemond u razgovoru sa starijim bratom komotno čini veleizdaju, kaže za mlađu sestru "she's your future queen" iako zvanična naslednica stoji pet metara od njih. Deca ne samo što znaju za ultratajne dinastičke spletke o preuzimanju prestola, već o tome na sav glas pričaju u gomili rođaka.

 

- Kaže Ser Krispi kraljici "Gleda vas nešto onaj Larys Strong, baš bleji u vas sve vreme," a ona će "It is only a look of pride, he's the new Lord of Harrenhall" :blink: Znači, ponosan je što je nasledio posed pa sad agresivno pilji u kraljicu? WTF, ko ovo piše?

 

- Priča mlađi Rhaenyrin sin sa dedom, ovaj mu kaže "Jednog dana ćeš ti sve ove moje posede naslediti", a on će plačnim glasom, "I dun wannit! If I'm Lord of Driftmark, that means everyone's dead!" Que? Odakle ti to, retarde mali? Bukvalno samo tvoj deda treba da umre da bi nasledio njegov posed, čemu vas uče tamo bre?

 

- Matori Kingsguard kaže kolegi Krispiju, "You have the night's watch, Ser Criston", u smislu da ga ostavlja da se stara o kraljici (što ovaj već radi 99% vremena). Ali KAKAV NIGHT'S WATCH BREEE?! To je konkretna stvar tamo negde na Severu, svi znate šta je, šaljete kriminalce tamo! Možda deda hoće suptilno da podseti da je Krispija trebalo ražalovati i poslati na Zid po kazni zbog brutalnih ubistava koje je počinio pred masom ljudi?

 

- Posle razgovor između interracial GILF couple u kom saznajemo da žena uopšte nije ni želela presto koji joj pripada, muž je ubedio da ga traži i forsira :isuse: Ne može nijedno žensko čeljade da ima makar mrvu ambicije, one žele isključivo mir u svetu i da se svi vole i ljube, ali džabe kad mrski patrijarsi preko njihovih leđa isteruju svoje ambicije! Matori je kriv što su udali ćerku za Daemona i onda ona umrla na porođaju - da je ostala babadevojka, sve bi bilo super! Kao da prethodno nisu i deda i baba zdušno insistirali da istu tu ćerku udaju za kralja! Kao da bi joj tada pozicija bila bezbednija, kao da tu nije bilo šanse da umre na porođaju!

 

- Već u sledećem dahu, baba traži da proglase jednu od dve unuke za naslednicu :lol: Kako sad to, šta bi sa pogubnom muškom ambicijom, Rhaenys? Odjednom hoćeš da gurneš devojčicu u smrtonosni svet politike i rađanja, iako si malopre tvrdila da baš to za svoju ćerku nisi želela nego te je muž primorao?

 

- Zatim Rhaenyra i Daemon pričaju o tome kako joj je muž sranje. "He was always restless, now he will be useless - or worse!" Zašto si se onda udala za njega, budalo? "Our marriage has always been a farce, but at least I made the effort of keeping up appearances!" Tako što si za ljubavnika uzela najcrnjomanastijeg čoveka na svetu? Nisi mogla prvo da rodiš dete nekom plavookom plavušanu, pa tek posle da zaređaš po Latino lover kategoriji?

 

- Belokose devojčice provale da im je belokosi rođak "ukrao" zmaja, pa onda zovu u pomoć crnokose rođake. Zašto, pobogu? U knjizi je "krađu" prijavio mali Džofri svojoj braći, to ima smisla - ali ove dve klinke su se rodile i odrasle u Pentosu, ove male "Strongove" uopšte ne znaju. Zašto bi se njih četvoro ujedinilo protiv ovog?

 

- Sama scena sa gubljenjem očiju nije loša sve do kraja, kad kralj eksplicitno svima naredi NO FOOKIN FIGHTIN', nema krvne osvete, nema ništa, mir, aj sad svi na spavanje... a onda kraljica odluči da mu pred svima direktno kontrira i naređuje Krispiju da iskopa oko detetu :lol: I onda, kao, svi stoje da vide šta će Krispi da odluči, pošto od toga sve zavisi! On prvi put u životu pokazuje malo razuma i kaže "ne", a onda se Alicent baca sama u akciju, otima nož i kreče u totalnu osvetu... dok jebeni gardisti sprečavaju jedni druge da intervenišu! Potpuni cirkus, samo da bi dve bivše prijateljice mogle da razmene par debilnih rečenica o tome ko je gora žena i majka :isuse: Posle tata Hightower još podržava ćerku u ovom sramotno suicidnom nastupu, opušteno predviđa da će joj kralj oprostiti. Ali jebote, Viserys ne mora da bude Henry VIII da bi joj odrubio glavu! Napala nožem prestolonaslednicu, ne znam šta bi trebalo da uradi da joj ne bi oprostio, da krene direktno na njega?!

 

- Zatim sham marriage scene gde se Rhaenyra deklariše kao ally, kaže mužu da je "honorable man with a good heart, which is a rare thing" :isuse: Ništa od toga nam nije bilo prikazano na ekranu, pa mora da nam se eksplicitno kaže; Laenor, znate, nije samoljubivi plitkoumni slabić nego samo tako izgleda. "We made an arrangement years ago to do our duty but explore happiness" Zajebi me tog nju ejdž bulšita, explore happiness, šta lupetate?

 

- I stižemo najzad do najgrđe razmene rečenica u epizodi. "Fire is a strange power. The sea is the better ally. Fire is a prison. The sea offers an escape." Vatra je zatvor, ej! Majstori metonimije! Ovo je za zatvor, majke mi. 

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
  • Wub 2
  • Haha 2
Link to comment

Za tvoj pritisak je najbolje da stavis na mute i iskljucis titlove. :laugh:

Svaki film/serija koji je radjen po nekoj knjizi pati od slicnih boljki.

 

Ja nisam citao knjige ali mi je ovo dovoljno zanimljivo da gledam iako ne bih dao neku visoku ocenu seriji.

  • +1 1
Link to comment

Svaki put kad se udalje od source materijala naprave neki težal plothole. Ovo s Laenorom je vjerojatno najgore dosad.

 

Taj zmaj treba dobit novog jahača, šta je nemoguće ako stari jahač nije mrtav. Da ne govorimo kakvo bi epsko govno Laenor morao bit da to priredi svojim roditeljima neposredno nakon što mu je sestra tragično umrla na porodu.

 

I svaki put pretjeraju s over the top dramatiziranjem, ovo s Alicent koja bi da djeci vlastoručno vadi oči je samo nastavak na Cristonovo i Harwinovo, sve potpuno sumanuto i bez plot armora najvjerojatnije kobno za počinitelja.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...