Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

“But right now, Ryan Condal’s focus is on HOTD season two, and mine is on THE WINDS OF WINTER” - GRRM
Ne znam šta je gore, da ne izda nikad više ništa iz ASOIAF ili da izda Winds pa da onda ne završi poslednju knjigu. Što kaže Al Paćino Just when I thought I was out, they pull me back in!




Sent from my DN2103 using Tapatalk

Link to comment

Lako je vama što odano patite za Martinom, ja sam se zbog njegovog otezanja prešaltao na Second Apocalypse serijal, pročitao svih sedam knjiga, skapirao da završne trilogije verovatno neće ni biti zbog problema sa pravima/izdavačkom kućom, i sad uzalud čekam nedočekano :cry:

 

Trebalo mi je nekoliko godina za sve to. A u međuvremenu, Martin naravno nije izbacio ništa novo :yawn2:

Link to comment
9 minutes ago, Weenie Pooh said:

Lako je vama što odano patite za Martinom, ja sam se zbog njegovog otezanja prešaltao na Second Apocalypse serijal, pročitao svih sedam knjiga, skapirao da završne trilogije verovatno neće ni biti zbog problema sa pravima/izdavačkom kućom, i sad uzalud čekam nedočekano :cry:

 

Trebalo mi je nekoliko godina za sve to. A u međuvremenu, Martin naravno nije izbacio ništa novo :yawn2:

 

Ja apsolutno ne mogu da se setim nikakve epske fantastike da je završena :thumbup:

Link to comment
Btw, samo da pohvalim koga god ko je kastovao Ewana Mitchella za Aemonda. Ovo što sam video do sada je bilo briljantno.
Da, bukvalno ovako sam ga zamišljao. S druge strane Egon mi je propast od kastinga, ni malo mi se ne sviđa. Kao ni đeca na Reniru, mrtva trka

Sent from my DN2103 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Koliko god scena kod Gvozdenog prestola imala nedostataka - od kojih je neoprostiv sama ideja da neki tamo Afrovelarion može da se dernja na Zmaja kako ovaj može da uređuje svoju kuću, ali ne i njegovu - toliko moram da priznam da sam uživao. Ulazak Kralja, glas koji grmi, muzika, Dejmon, kočoperni BLM - bilo je izvanredno.

 

A Renira je zaista težak promašaj. Ne fizički, energetski: gleda u pod i jedva govori. A trebalo bi da je Dejmon u suknji. Nasuprot tome, kraljica je odlična :thumbsup:

 

Edit: 

Ejmondova zdravica je takođe vrhunska. Sviđaju mi se naznake budućeg odnosa Dejmon - Ejmond, po luda glava za svaku stranu. A kako će se tek završiti...:s_d:

 

 

Edited by Gale
Link to comment

Pa daaaaa nije Alisent kriva, muškarci su se udružili, trebalo je da pretpostavim. Veze ona nije imala sa planovima svog ćaleta i Lanistera hahaha, koji woke bullshit, pogledao sam prvu scenu i ništa više od ovog smeća ne gledam 

  • +1 3
Link to comment
54 minutes ago, theanswer said:

Pa daaaaa nije Alisent kriva, muškarci su se udružili, trebalo je da pretpostavim. Veze ona nije imala sa planovima svog ćaleta i Lanistera hahaha, koji woke bullshit, pogledao sam prvu scenu i ništa više od ovog smeća ne gledam 

 

Ne prestaju da gaze ovu temu. U prethodnoj epizodi se Alicent i Rhaenyra kao nešto pomire, opet su drugarice, ali Viserys u krevetu na samrti mumla nešto o Aegonovom proročanstvu (misleći na Conquerora), sve nešto kao "it has to be you", tu Alicent umisli da on govori o njihovom sinu Aegonu, i šta će, kud će, mora da ga dovede na presto mučenica :cry:

 

Rhaenyra isto je sad u fazonu "I dunn wannit", nešto priča komatoznom tati kako, pošto joj je on nametnuo ulogu prestolonaslednice, sad mora da je podrži :isuse:

 

Baba Rhaenys kenja mužu Corlysu Velaryionu što udaje ćerke u targaryensku familiju, kao, on to radi samo da zadovolji svoju bolesnu ambiciju. Kao, ona ni sama nije želela da sedne na presto, nego je on terao da press the claim kad je matori Jaeherys birao ko će da ga nasledi. 

 

U priči koja eksplicitno govori o ženama koje se šibaju oko prestola, ti nijednoj nećeš da daš agency. Od svake hoćeš da napraviš žrtvu, dal' muža dal' oca. Čemu?!

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Odlična epizoda, uzbudljivo skoro od početka - malo su kilavili sa uvodom u puč. Pomenuh prošle nedelje Ja, Klaudije, kad eto ti mladog Egona otima se da ne bude kralj.

Dobar je Aemon, ako se tako zove jednooki, samo kad nabaci onu kapuljaču i poče da se muva po Fleabottom, podseti me na Ričmonda iz IT Crowd, i tako mi ostade u glavi do kraja epizode.

Nije mi jasno uterivanje svetine na silu u Aja Sofiju, sa vrhom države na dohvat ruke, kanda nemaju terasa i balkona da može da se svetina nagleda. Plus još bolno očiglednog CGI. 

Babi na zmaju svaka čast, lepo je podrignuo na sve, pa gospodski otperjao. Baba jahač ima stila.

 

Što se lejera priče tiče, opet nas zasenjuju bizarnostima (deca gladijatori i master-kurva koja se zgražava, al i dalje podvodi naloletnice), onaj ćopaci što se loži na stopala, a Alisent se pišmani iz nesvatljivih razloga, koliko prošle nedelje, a u koordinatama serije i bukvalno, htela je da vadi oči, šta je ovo sad, prekasno je shvatila: ko nas zavadi, sestro? Ili je prosto underachiever. Ser Kriston i dalje kolje koga stigne i nikom ništa. 

Nije ni čudo što su propali.

 

 

  • +1 2
  • Haha 1
  • -1 2
Link to comment

Najgora epizoda do sada. 

 

Da ne smaram ponavljanjem poznatih bedastoća - Alicent ne želi vlast ali eto mora da je preuzme, naterali je tata i muž - samo ću pobrojati najdebilnije detalje kako ih se setim.

 

Umro kralj, kraljica odvrnula suze ko slavinu pa ne staje. Mrvu emocije nije pokazala za njega dok je bio živ, ali sad kad je najzad presaldumio, ne može da ga prežali.

 

Obznani premijer da sprovode puč, ministar finansija se pobuni, manijakalni gardista ga uhvati i tresne mu glavom o sto, ubije ga na mestu. Još nije izgledalo ni da je namerno, hteo je samo malo da ga lupi, da ga nauči pameti. Kraljica potpuno zatečena, znači Ser Krispi je odlučio da samostalno zavede red na sednici vlade i ubio čoveka. Matori gardista mu kaže "I'll have your gun and badge for this, McBain", traži mu da skine plašt iako na to nikakvo pravo nema, ovaj ga iskulira i scena opušteno ide dalje - jedina je dilema da li da ostave ministra da tu truli ili da mu iznesu leš :lolol:

 

Niko ne zna gde se nalazi princ kog bi da ustoliče. Pa jebote, ima li elementarnije stvari kad pokušavaš da sprovedeš nasilnu smenu vlasti, valjda moraš da znaš gde ti je Juan Guaido! Onda Oto pošalje jednog Kingsguarda da traži princa, a njegova ćerka zaključuje "Sir Arryk knows Aegon, he has the advantage" :blink: Kakvu prednost, ćurko, u čemu prednost, what are the stakes, zašto moraš i ti da šalješ svog debila da ti nađe sina? Zar ne planirate oboje da ga posadite na isti presto?!

 

Odlaze Sir Krispi i Prince Aemond idu da nađu Princa Aegona, pitaju u bordelu "jel' kod vas", kurva kaže "nije", i oni su sa potragom završili :lol: Ne znamo gde je, jebiga, možda je otišao u Yi Ti, možda je mrtav, šta da se radi, ajde ja da budem kralj! Od toga ne bude ništa, ali solidan deo epizode deluje kao da je zaplet da jednooki Aemond zameni kurvara Aegona u ulozi novog prestolonaslednika.

 

Za to vreme, blizanci gardisti isto traže Aegona ali za račun rukovnika Otoa, because reasons. Shvataju da se u najgrđim četvrtima prestonice održavaju nekakvi boyfights, što je naravno vitalna informacija u sred dinastičke krize. Upoznaju Otoa sa Mizerijom kurvom-špijunkom-libdem-humanistkinjom, koja kaže "Oteli smo vam princa, evo vam ga nazad, ali imajte u vidu da sva moć koju imate potiče iz naroda" Ajde?! Ja mislio da potiče iz vojne i zmajevite sile kojom raspolažu, ali ako ti kažeš da je iz naroda... Ne znam zašto Oto nije, po povratku Aegonovom, jednostavno poslao ljude da ubiju i Mizeriju i sve njene sluge. Evidentno je mogao, jer upravo to posle uradi Larys Strong za gušt kraljice.

 

Potpuno neshvatljiva scena borbe između Kingsguard Twins sa jedne strane i tandema Krispi-Aemond sa druge strane, ne kapiram šta je tu ulog, oko čega se spore? Ko će da ima čast da dovede Aegona mami? Jesu jedni hteli da ga vode dedi Otou? Ako je to slučaj, šta je deda uopšte planirao?

 

U dijalogu između mame i dede budućeg kralja, shvatamo da njihov sukob nema veze sa Aegonom nego se radi oko toga šta će sa Rhaenirom, pravom prestolonaslednicom. On bi da je ubiju, ona bi da joj... ne znam, ponude da se preda ili nešto. Debilan spor jer naravno da moraš da ubiješ naslednika kog pokušavaš da svrgneš. 

 

Alicent tu nekako istera svoje iako ama baš nikakav autoritet nema kao udovica rahmetli kralja. Hand of the King bi mogao da je jednostavno zaključa u sobu i dalje sprovodi svoju politiku kako hoće. Ali ne, Alicent odlučila da girlbosuje from a position of weakness, sve tvrdeći kako nikakvu ambiciju nema, kako samo želi da se svi vole & ljube, kako je sin kog gura na presto potpuni debil i slabić...

 

A onda, smehotresna scena krunisanja. Straža sateruje gradske mase u nekakvu džinovsku crkvu, valjda neki stadion, šta li... čak i seljake sa ovcama, svi moraju da dođu na krunisanje i da aplaudiraju. Glupave rečenice se samo ređaju, Aegon King, everybody cheer, krunu mu na glavu stavlja manijakalni Sir Krispy Kreme umesto Patrijarha Pavla (što bi krunisanje učinilo 100% nelegitimnim jer Krispi nema apsolutno nikakav autoritet da obavi ritual, ali koga još briga za to). Kad odjedno, A DRAGON COMES OUT :lolol: Baba Rhaenys, koju su iz nekog razloga držali u zarobljeništvu, koja je uz pomoć Kingsguarda pobegla, kojoj je Kingsguard rekao da nema šanse da stigne do zmaja u Dragonpitu, koju je straža nehotice uterala u Hram za krunisanje, odšunjala se kroz neke tunele i uzjahala svog zmaja, čak i oklop obuka, što da ne! I upadne ona tako sa zmajem u Hram Svetog Save, razumeš, i kao GRAAAAAH, ljut je zmaj! Svi stoje kao ukopani, niko ništa da pokuša. I onda baba samo okrene zmaja u rikverc i odleti :isuse:

 

The End.

 

 

  • +1 6
Link to comment

Joj da, zaboravio sam foot fetish scenu :puke:

 

Ministar informisanja Larys Strong se loži na stopala, kraljica ga za usluge nagrađuje tako što se izuje bosa, a on onda drka dok razgovaraju o politici.

 

Larys "Clubfoot" Strong, razumeš. Club.... Foot. Hoda sa štapom i masturbira na plemenita ženska stopala.

 

Koji debili ovo pišu, mjktjbm...

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...