Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

4 minutes ago, Gale said:

@Mil@n Druže, sve se slažemo, moj gornji komentar se i odnosi na RoP a ne HoD, ali je napisan ovde jer je i pitanje ovde...

 

Alles Gut, nisam uopšte mislio na tvoj post, samo mi je uvodan rečenica poslužila kao šlagvort da se složim.

  • +1 1
Link to comment
On 27.10.2022. at 6:41, Weenie Pooh said:

Ne smem, ljutiće se Ruksi ako pročita :sad:

 

Meni je na ignore. Znaci, nebitno sta ruksi misli.

 

Daj nam i mene zanima :)

 

Edited by mustang
Link to comment

Al kako Vini svojim hejterskim traktatima ubio svaku pozitivnu reč na topiku, niko ne sme da pisne sa nekim komplimentom, a kontam da postoji na PPP barem JEDAN čovek da mu je serija dobra. :D

 

Elem, moram priznati da nisam ni blizu zgađen kao neki ovde. Da li ima gluposti, naravno da ima, ali ako uzmete bilo koju seriju i krene da posmatrate ovako kao Vini, budite sigurni da ćete naći 5x više mana no što bi ste prvobitno i pomislili da ima. Verovatno ima nešto u predrasudama i premisi sa kojom krećemo nešto da gledamo (ne kažem da primedbe ovde iznesene nisu validne), kao npr kada nam neko nahvali neki film pa mi očekujemo spektakl a bude sranje. 

Knjigu nisam pročitao, ali sad je prava prilika i počinjem već danas. Ne znam kako je Martin zamislio likove, šta je od zapleta njegovo maslo a šta nije, da bih mogao o tome da se izjašnjavam. Ali posle onog ultra sterilnog RoP-a ravnog kao Vojvodina, meni u HoD ima dovoljno zanimljivog barem da ne drndam telefon ili jedva čekam kraj. 

Mlada Renira mi je fenomenalna, nekako ima tu facu Targarjensku, neobičnu, starija je veliki promašaj. Opet sve zavisi od toga kako je Martin  zamislio ali čitajući Winniepediju, izleda da nije u knjizi ovako mlohava i inertna, nešto poput oca. 

Priča je na momente nepovezana, preskaču se godine kao od šale, a neke stvari ne znamo nikako ni kad i gde su se desile. Neozbiljno. 

 

Neke scene su mi jako moćne, kao npr za večerom "pomirenja", kada je posle onog idiličnog pomirenja Alisten i Renire pukla scena kada su Aegond i Aemond olupali Renirinu kopilad od sto, to mi je bilo baš cool. Opet, neke scene ne razumem kako ni zašto su tu niti zašto zauzimaju toliko vremena.

 

Od 1-10 dao bih nekih 6.8, možda 7.1 zbog zmajeva.

 



 

  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, mustang said:

Blago tvojim kriterijumima :lolol: 

 

Ti si baš poznata po forumu kao osoba sazanimljivim kriterijumima na raznim poljima. :D 

Edited by Mil@n
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Mlada Renira mi je fenomenalna, nekako ima tu facu Targarjensku, neobičnu, starija je veliki promašaj. Opet sve zavisi od toga kako je Martin  zamislio ali čitajući Winniepediju, izleda da nije u knjizi ovako mlohava i inertna, nešto poput oca. 

 

Nisam gledao dalje od kad su je zamenili plus video da će kralj ko Djekna. Enough said. :sleep:

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Al kako Vini svojim hejterskim traktatima ubio svaku pozitivnu reč na topiku, niko ne sme da pisne sa nekim komplimentom :D

 

giphy.gif

 

1 hour ago, Mil@n said:

Mlada Renira mi je fenomenalna, nekako ima tu facu Targarjensku, neobičnu, starija je veliki promašaj. Opet sve zavisi od toga kako je Martin  zamislio ali čitajući Winniepediju, izleda da nije u knjizi ovako mlohava i inertna, nešto poput oca. 

 

giphy.gif

 

1 hour ago, Mil@n said:

Od 1-10 dao bih nekih 6.8, možda 7.1 zbog zmajeva.

 

giphy.gif

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

jel znate da postoji čitav spektar između remek-delo i najgore sranje ikad? dopušteno je da stvari budu samo prosečne, ne mora se sve hiperbolisati :fantom:

Link to comment
43 minutes ago, Mil@n said:

 

Ti si baš poznata po forumu kao osoba sazanimljivim kriterijumima na raznim poljima. :D 

 

Prosirice se i vama vidici, nikad nije kasno :) 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Pokojni Ruxin said:

jel znate da postoji čitav spektar između remek-delo i najgore sranje ikad? dopušteno je da stvari budu samo prosečne, ne mora se sve hiperbolisati :fantom:



Pa upravo to, meni je glavni kriterijum da li mi je nešto zanimljivo, da li uspe da me zainteresuje serija, uvuče u radnju/likove. HoD na nekim poljima fejla žestoko, na nekim može da prođe, ništa specijalno, ali i video sam gora sranja milion puta. 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Mil@n said:

scene su mi jako moćne, kao npr za večerom "pomirenja", kada je posle onog idiličnog pomirenja Alisten i Renire pukla scena kada su Aegond i Aemond olupali Renirinu kopilad od sto, to mi je bilo baš cool. Opet, neke scene ne razumem kako ni zašto su tu niti zašto zauzimaju toliko vremena.

 

Ček, koja je ovo epizoda, izgleda da sam nešto prespavao?

Link to comment
4 hours ago, Pokojni Ruxin said:

vini daj spisak top 5 najprosečnijih serija 

 

giphy.gif

 

Ljudi molim vas, neka neko pita Ruksija da napiše svojih top 5 nečega, neće se smiriti dok ne osvoji to prestižno priznanje. 

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

 

Ček, koja je ovo epizoda, izgleda da sam nešto prespavao?

 

Daeron je otresao jednog od sto, a aemond ovog drugog o zemlju. 

 

No, svidelo mi se kako je razbijen tempo scene, na momenat je sve izgledalo idilično, Kraljev govor u kome poziva na zajedništvo, pomirenje princeze Renire i kraljice, ali na kraju eksplozija besa i jasan znak da nikakvog tu pomirenja neće biti i da sve neumitno teče ka ratu.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...