Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts



Taj zmaj treba dobit novog jahača, šta je nemoguće ako stari jahač nije mrtav.


Postoji glupava teorija da će sledeći jahač tog zmaja biti Laenor in disguise :D

Ono kao, dođe par godina kasnije i kaže "Dobar dan, ja sam svoje kopile, zovite me Adam of Hull, jel' mogu da dobijem zmaja? Nisam Laenor majke mi, samo se tako češljam."

Da ne govorimo kakvo bi epsko govno Laenor morao bit da to priredi svojim roditeljima neposredno nakon što mu je sestra tragično umrla na porodu.


Zamisli samo taj razgovor, upravo si rekao ženi da ćeš biti uz nju 101%, podizaćeš njenu decu, dovešćeš je na presto...

A ona ti kaže, "Ne, zgodnije mi je ako si mrtav, ali neću da te ubijem, samo ću da te pošaljem u izgnanstvo. Ubićemo nekog random lika i spaliti mu lice, reći ćemo svima da si mrtav, okej? Uživaj u Esosu, zajebi roditelje, zajebi decu, zajebi zmaja, važno je da si ti meni srećan! Ili ako nećeš, možemo stvarno da te ubijemo?"
 
I svaki put pretjeraju s over the top dramatiziranjem, ovo s Alicent koja bi da djeci vlastoručno vadi oči je samo nastavak na Cristonovo i Harwinovo, sve potpuno sumanuto i bez plot armora najvjerojatnije kobno za počinitelja.


Apsolutno.

Svaki put kad nešto ubace, u pitanju je neka krvava bajka. Ali pošto neće da menjaju zaplet, svo to krvoproliće prolazi bez ikakvih posledica, kao da se nije ni desilo.
  • +1 1
Link to comment

već četvrti put danas osvežavam ovu stranu a od pljuvačine još uvek ništa, 'este dobro svi? :D 

 

ja sam inače retard koji obožava spojlere te sam već pročešljala reddit, i pride sam shvatila da me užasno nervira odsustvo pravih Little Finger i Lord Varys prevrtljivaca, ovi što mute mute samo za jednu stranu, mnjah

Link to comment

Ma okacila sam juce al na pogresnu seriju (lord of the rings) :isuse:

 

Evo mog recap od sinoc 

 

Isplakah se na ovu epizodu :lolol:

 

Vrhunac kad se skine maska :rolf: hahahahahahahah 

 

 

Kakav tresh majko mila. Sapunice su vise intrigantne nego ovo sevanje pogledima :lolol:

 

 Vini...

 

 

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

Kakav tresh majko mila. Sapunice su vise intrigantne

 

Tnx! ;)

Oslobodi mi mesto na hardu za pametnije stvari, i ušpara mi vreme za san.

A taman je trebalo da se padne nekako oko promene vremena, pa sam mislio da taj vikend provedem u adaptaciji sanovnika.

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

Ma okacila sam juce al na pogresnu seriju (lord of the rings) :isuse:

 

Evo mog recap od sinoc 

 

Isplakah se na ovu epizodu :lolol:

 

Vrhunac kad se skine maska :rolf: hahahahahahahah 

 

 

Kakav tresh majko mila. Sapunice su vise intrigantne nego ovo sevanje pogledima :lolol:

 

 Vini...

 

:lolol: ja procitao to i vrtim po glavi, kakva maska, ko je skidao masku u Prstenovima

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Dobismo novog zajebanog lika - Aemond-a.

 

Daemon kad mu se lagano isprečio nakon incidenta pri kraju večere gledao ga je kao sebe u ogledalu, a ovaj njega sa jasnim rispektom, pa i divljenjem ali i blagom prpom posle one egzekucije jednim zamahom u dvorani sa prestolom.

Inače, ono u dvorani Daemon je izveo vešto na iskustvo: "izgovori".

 

Ubeđenja sam da je ono prasetinom Aemond namerno izveo da bi iščačkao iole minimalan razlog da oplete po "sestrićima", a posle ako mu uspe provokacija da ovi prvi potegnu, da naplati oko.

  • +1 1
Link to comment

 

2 hours ago, mustang said:

Vrhunac kad se skine maska 

Ja gledao u kolima, na telefonu, čekajući ćeru koja je na treningu. Pauzirao i približio da vidim šta se kralj stidi, pa jebote čoveče, kapiram da ti opijum pojeo mozak, al aman :laugh:

 

Već dve epizode Dinastija, skupe se za saranu ili otvaranje testamenta, pa kom opanci, kom obojci. Ja se sve nadao nekom jačem fajtu, kapiram bildap, ovo ono, na kraju meh... 

 

Nekako svi matore, samo Oto Hajtauer mi izgleda isto svo vreme. I pogubih se više ko je kome struc, ujak, pašenog, stari svat... Kad su ove dve krenule da razvlače kombinacije za presto i ženidbe,ja rekoh oukej.

Inače jako kamerna epizoda, Ja, Klaudije je bio mnogo uzbudljiviji, iako sniman u dva ćoška jednog studija.

  • +1 2
Link to comment

Od svih filler epizoda u istoriji svih serija ova je takva definicija fillera. Bio sam ubeđen da je Vizeris rahmetli odmah posle uvodne špice. Ali šta koji kurac je ovo trebalo da predstavlja, kakva gomila ničega. Upoznali smo ser Erika jedino. Ko da će ga random gledalac zapamtiti. 

Link to comment
1 hour ago, Zabalujev said:

Nekako svi matore, samo Oto Hajtauer mi izgleda isto svo vreme. I pogubih se više ko je kome struc, ujak, pašenog, stari svat... Kad su ove dve krenule da razvlače kombinacije za presto i ženidbe,ja rekoh oukej.

 

Presmešno je kako neki likovi, npr. Daemon, Otto, i Rhaenys, nisu ostarili ni dan za dvadeset godina.

 

Što se kombinacija tiče, nepotrebno su zakomplikovali uvlačeći babu Rhaenys u tu priču - suštinski, samo Rhaenyra i Daemon hoće da venčaju svoju decu iz prvih brakova (njeni sinovi za njegove ćerke). Baba im je tehnički ista, ali se realno ni za šta ne pita.

 

38 minutes ago, theanswer said:

Upoznali smo ser Erika jedino. Ko da će ga random gledalac zapamtiti. 

 

Eee, ali vidiš, dvojica ih je - blizanci Sir Arryk i Sir Erryk, obojica Kingsguardisti, imaju zlatnu gusku kao grb. Sudbina im je da završe na suprotstavljenim stranama tokom borbe za presto i međusobno se poubijaju. Užasno važne stvari! :D 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Epizoda nije baš bila infuriatingly loša kao neke do sada, ali je ipak imala svoje momente.

 

Glavna scena mi se čak i svidela, ona večera na kojoj jedni druge vojvodo-serdarišu i provociraju, jednooki Aemond je odličan kao i većina dece. Tu mi jedino nije leglo što King Nosferatu po šezdeset i osmi put tupi o bračnom ujedinjenju nekakve dve kuće (i mlade i mladoženje su iz loze Targaryena jebote, dosta više, toliko si ih izujedinjavao da će skoro da izumru!)

 

Sve pre i posle te scene je sranje.

 

- Corlys Velaryon je ranjen, ajmo kod kralja sa peticijom™ da udeli njegov posed nekom drugom, ne svom unuku koji je zvanični i punopravni naslednik. Dovde su mi došli sa tom kućom, i neprestanim drndanjem o tome kako su oni potekli iz Staaare Valirije, i kako imaju flote, i bla bla truć. Jedva čekam da nestanu sa scene, majke mi.

 

- Rhaenyra lupeta kako će njen claim biti slabiji ako njen sin ne dobije Driftmark od dede crnca. Kakve to veze ima sa njenim claimom, da li neko može da ospori da je ona ćerka svog oca, nemam pojma. 

 

- U King's Landingu kriza, princ Aegon (nervira me užasno što ga izgovaraju Egg-on umesto Ayy-gone) je zamislite, jebo svoju služavku! Stop the presses, skandal nad skandalima, skuvajte joj odmah plan B čaj! Kao da nijedan drugi plemić nikad nije malo sejao među kmetovima, da bi to bilo prvo plemenito kopile ikada. Mama ga šamara, odraslog konja od 20 godina, a on suznim glasom tvrdi da se trudio da bude dobar ali nikad neće llive up to her expectations :cry: Čemu to, jebote? Bio je zabavan lik, onako carefree, kao pravi Targaryen.

 

- Kraljica predsedava savetom, boga pitaj zašto. Westeros nikad nije imao ruling queen, sve su bile consorts, a ova se u muževljevom odsutstvu nekako ugurala, kao da bi the Hand (njen otac) vodio neku drugačiju politiku. Još se nešto naprasno obožila, ne kapiram čemu to. Zamenjuje sekularne plemićke simbole religijskim, WTF?

 

- Kralj se raspada od neimenovane bolesti, nemam pojma koji mu je. U knjizi se ništa od toga ne dešava, mislim da je čak u iznenađujuće dobrom zdravlju do pred samu smrt. Valjda su hteli onu scenu od šest minuta teturanja ka prestolu dok svi stoje i blenu u njega.

 

- Rhaenyra sa suzama u očima odjednom objašnjava ocu na samrti kako ni ne želi presto :isuse: ali eto, ako on baš insistira da ga ona nasledi, onda mora da se na brzinu skine sa opijuma i pomogne joj da odbrani decu od optužbi da su kopilad. Kao da nema ko drugi da je zaštiti, kao da nisu i ona i muž jahači zmajeva, kao da ne bi mogli da odlete do Driftmarka i prosto sprže buntovnog crnog plemića bez ikakvih posledica.

 

- Onda buntovni crni plemić održi svoj govor, bla bla truć, mojim venama teče fudbalska lopta, svi vidimo da ovi klinci nisu crnci, dakle dajte meni Driftmark, jel' važi. Tu se utetura kralj i kaže "ne važi", a bilo bi baš interesantno da vidimo kako bi Hightowers obrazložili svoju odluku, kao da su Rhaenyra i Daemon nemaju nikakav uticaj na dvoru. Buntovni Velaryon tu potpuno ispizdi, krene da sere "kako se usuđuješ da mi odlučuješ kako da upravljam sopstvenom kućom" (kao da nije sam došao na poklonjenje da moli za uslugu od krune, niko ovde ne kapira kako fukcionišu apsolutističke monarhije), i odseku mu glavu. 

 

- Onda ide poslednja večera, kao što rekoh, dosta dobra scena. Deca su pristojni glumci, osim rekao bih Helene ali ona je ipak neko lice sa posebnim potrebama.

 

- I za kraj, opet reference na A Song of Ice and Fire, jedu govna o bodežu i sudbini i Obećanom princu iako smo gledali GOT i znamo da od tog proročanstva nema ama baš ništa. Najcrnje je što kraljevo bulažnjenje Alicent kapira kao da joj govori da njen sin treba da nasledi presto, da mora da ga nasledi :lol: Pa jebote, da li stvarno morate svaki agency da im oduzmete, i crnoj i zelenoj kraljici?! Ne žele presto, samo će se tući za njega jer su ih muškarci naterali! Nijedna žena ne sme da ima ni mrvicu ambicije u ovoj debilnoj seriji - mora da bude žrtva svog oca, muža, ujaka, ili već kakvog patrijarha. 

 

Stvarno je sramotno je to što rade, i potpuno nepotrebno.

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
17 minutes ago, ZokiAsov said:

Djekna jos nije umrla, a kad ce ne znamo... Mozda tamo na polovini trece sezone ako je bude

 

Ma u sledećoj epizodi sto posto. 

 

Vidiš da je Rhaenyra najavila da će svratiti na kafu - očekujem da je krenu trudovi pa ne uspe da dođe, raspali otac baš tada ispusti dušu, a Zeleni iskoriste priliku pa neometano proglase svog naslednika.

 

Link to comment

Kad smo već kod dragonback ride zašto nisu otišli po ranjenog sea snake korlisa zmajem? Kontam emergency spašavanje, kad već može gavran da donese vest može i neki od ovih tupoljeva što imaju velarjonovi da poleti.

 

 

@Weenie Poohima preview sledeće. Ovaj će dumre pa kreće neki lokdaun. Nema niko diziđe dok se ne reši.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...