Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

Daemon i Rhaenyra imali su svako po jedan epski monolog, prosto ne mogu da se odlučim čiji je bio gluplji. Evo pa vi presudite:

 

Impotentni Patrijarh na početku epizode kaže ovako:

- "I want patrols along the island's perimeter" (Kakve sad granične patrole jebote, ostrvo je u pitanju, veliko i kamenito i puno divljih zmajeva)
- "If the Greens attack now, it will be by stealth, not directly; we don't have enough men to defend the island..." (Zašto bi onda bili stealthy, šta pričaš retarde?)
- "... but we can make ourselves appear stronger than they are" (Osim što apsolutno ne možete, tačno se zna ko sa koliko ljudi raspolaže, možeš da ređaš strašila kao Jon Snow onomad kad je branio Zid sa šačicom kolega, ali King's Landing zna tačno koliko ljudi staje na jebeni Dragonstone)
- "Conscript the Dragonkeepers, they're capable fighters." (Fenomenalna ideja, upotrebićemo debile sa štapovima koji nam čuvaju zmajeve! ne same zmajeve, nego čuvare zmajeva!)

 

Mala Perica Matrijarhalna Pacifistkinja posle kaže ovako:

- "It's been said that, as Targaryens, we are closer to gods than men. And the Iron Throne puts us a touch closer, perhaps." (Šta bulazniš, zmajevi su jedina stvar koja vas čini nadljudskim, kakav crni Iron Throne pobogu, znaš li ti kako je uopšte nastao taj Iron Throne, on samo simbolizuje činjenicu da jašete jebene zmajeve!)

- "But if we are to serve the Seven Kingdoms..." (Apsolutno ne, vi ste vladari i osvajači, moto vam je "ognjem i krvlju", niko nikad nije rekao da ste sluge naroda Westerosa, o čemu ti pričaš ženo?!)

- "... we must answer to their gods." (Ovo je glupo iz dva razloga. Prvo zato što su njihovi bogovi i njeni bogovi, House Targaryen se pozvezdila™ čim je došla u Westeros. Drugo zato što House Targaryen ima poseban status, za njih neki ljudski zakoni jednostavno ne važe, crkva je to čak zvanično kanonizovala, ima Doctrine of Exceptionalism. Ali kapiram da ovaj debil od žene to ne zna, jer kao mala nije čak ni znala kako se pomoli iako su joj jedini učitelji bili veroučitelji.)

- "Swear to me now, under the eyes of the Seven", i poturi im neku knjigu. ("Under the eyes of the Seven" se odnosu na situacije kad ste u jebenoj kapeli, pa vas okružuju kipovi bogova; staviti ruku na knjigu, to ne znači to. Otprilike kao da im je dala Bibliju i onda rekla "Zakunite mi se ovde, u kući božijoj...")

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, MayDay said:

Što li jadna Vhagar ima onaj gronik? Niko drugi to nema. Je l to od starosti?

 

Verovatno jeste. Meni nekako deluje da su preterali sa razlikom u veličini, uhvatila nesrećnog Arraxa kao kobac vrapca a ne, npr, goluba.

 

Evo kako su prikazali tu scenu u knjigama, mnogo su sličniji po gabaritu: 

Deaths_of_Lucerys_and_Arrax.jpg

 

Evo sa onog dijagrama koji je neko ranije kačio, isto realnija razlika od one u seriji:

image.thumb.png.9deff63311b4ded4f4c3b549ceba3921.png

 

Vhagar je uostalom veći deo života provela nejahana, verovatno u zatvorenom prostoru, ne treba da izgleda kao jebeni Balerion. Kad je ovolika, stvarno ne kapiram kako posle treba da je obori znaš-već-koji zmaj, makar u kamikaze stilu.

 

1 hour ago, MayDay said:

Daemon je sišao sa bakljom kod Vermithora, kažu.

 

E da, ta scena kad pevuši zmaju je bila kul, mada ne znam na osnovu čega bi bilo ko trebalo da skapira šta se tu dešava. Ni meni ovako načitanom :nobles: nije jasno šta je hteo i čemu se nadao. Razumem da najavljuju dragonseeds podzaplet, ali zašto odjednom Daemon rizikuje život bezveze?

 

Link to comment
Just now, ToniAdams said:

jel gora zmajovi ili hobiti?

 

Hobiti su drastično gori.

 

Ovde bar imaju zacrtanu neku priču koje se drže, iako se batrgaju i pokušavaju svim snagama da je useru.

 

Tamo nemaju ništa, samo par rečenica iz nekog appendixa, pa su se slobodno raspisali i ne znaju gde udaraju.

  • +1 2
Link to comment
23 hours ago, Ayatollah said:

E, al ču li ti degenskog objašnjenja babinog zašto nije spržila Zelene, kao nije na njoj da započne rat. Pa ne bi ni bilo nikakvog rata da ti je zmaj spržio Zelene, jer je za rat potrebno dve strane od kojih jedna ne bi postojala. Renira bi došla u KL da se kruniše u KL, a baba bi venčala lažnog unuka za prave unuke i otišla da mirno proživi ostatak života na Driftmarku ili gde god.

 

Ja ne znam ko stvarno piše te scenarije, sve neke jake rečenice sa moćnim porukama, a lišene elementarne logike. Što kaže Vini, strašno za koga oni nas smatraju.

 

1. strašno je jedino što neko uzima masne novce za te scenarije

 

2. svega ovoga ne bi ni bilo, da su scenaristi zaslužni za poslednju sezonu GOT-a (pa i zadnjih par) nabijeni na kolac a zatim kad pocrkaju obešeni o ona slova što čine HOLLYWOOD da tu vise dok ne otpadnu ko zrele kruše.

 

Da se to desilo sada bismo gledali nešto smileno, ali avaj...

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Verovatno jeste. Meni nekako deluje da su preterali sa razlikom u veličini, uhvatila nesrećnog Arraxa kao kobac vrapca a ne, npr, goluba.

 

Evo kako su prikazali tu scenu u knjigama, mnogo su sličniji po gabaritu: 

Deaths_of_Lucerys_and_Arrax.jpg

 

Evo sa onog dijagrama koji je neko ranije kačio, isto realnija razlika od one u seriji:

image.thumb.png.9deff63311b4ded4f4c3b549ceba3921.png

 

Vhagar je uostalom veći deo života provela nejahana, verovatno u zatvorenom prostoru, ne treba da izgleda kao jebeni Balerion. Kad je ovolika, stvarno ne kapiram kako posle treba da je obori znaš-već-koji zmaj, makar u kamikaze stilu.

 

 

E da, ta scena kad pevuši zmaju je bila kul, mada ne znam na osnovu čega bi bilo ko trebalo da skapira šta se tu dešava. Ni meni ovako načitanom :nobles: nije jasno šta je hteo i čemu se nadao. Razumem da najavljuju dragonseeds podzaplet, ali zašto odjednom Daemon rizikuje život bezveze?

 

 

vhagar je 5 puta veci od arraxa, i duplo veci od caraxesa(daemonovog zmaja).. a cannibal je  najveciji zmaj i jedan od 4 zmaja koja ce preziveti last dance™..

:expertzazmajeve: :fantom:

  • -1 1
Link to comment

Moram da kazem da je, uz drasticno snizene kriterije, poslednja epizoda zadovoljila (meni najbolja od svih 10) i uticala da im dam 2- za ovu sezonu. Znam, znam...

 

Inace meni ova glumica koja igra stariju Rhaenyru odlicna, izvukla je epizodu, izmedju Debre Vinger i Branke Katic, i odlicno glumi

Link to comment
15 minutes ago, reginald said:

 

 

Poređenja radi, reakcija na smrt Galadrijele u šestoj epizodi ROP:

 

(Dosta je ta prva scena u introu, ostalo ne morate da gledate, smara čovek za sve pare.)

 

Link to comment
On 19.10.2022. at 15:24, Weenie Pooh said:

 

Mogu da probam, ali neće biti naročito temeljno - gledao sam svakakva sranja tokom godina pa potisnuo da napravim mesta za neka nova, još crnja i gora:

- The Witcher: sranje

- Game of Thrones, Black Mirror: sranje, osim prvih par sezona koje su čak dosta dobre

- Penny Dreadful, Stranger Things: retro sranje, osim prve sezone koja je čak dosta dobra

- HOTD: sranje

- Rings of Power: sranje

- Shannara Chronicles: smorio se u prvoj epizodi, dalje nisam gledao

- His Dark Materials: zaspao u prvoj epizodi, dalje nisam gledao

- Sandman: sranje verno stripu

- Lucifer, Once Upon a Time: sranje neverno stripu

- Good Omens: sranje

- Camelot: sranje

- Hellbound: korejsko sranje

- American Gods, Locke & Key, Torchwood, True Blood: sranje, nisam gledao posle prve sezone

- Dresden Files, The Stand, Wheel of Time, the Outpost, Supernatural, the Magicians: nisam gledao, verovatno sranje

 

ti se vidim pretplaćuješ na onu školu mišljenja da si veći stručnjak ako ti je baš sve sranje...jedna od gorih ppp tendencija :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...