Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts



btw, koje forsiranje impotencije? :blink: zar nije trsio onu kurvu u prvoj epizodi (istu onu koju je posle vukao sa sobom i proglasio je buducom nevestom, a koja je onda nestala iz serije).


Trsio jeste, ali nekonkluzivno. Odjednom odustao u sred radnje i otišao na prozor da se mršti i misli o tome kako ga brat ne poštuje. Onda nedojebana kurva priđe da mu objasni, "You are Daemon Targaryen, heir to the throne, rider of Ceraxes, wielder of Blackfyre..."

Ja tako isto kad ne uspem da keep it up, odmah osetim potrebu da mi partnerka objasni kako se zovem, gde radim, i šta vozim.

Impotencija je kasnije tema i sa Rhaenyrom i sa suprugom na konju. Bukvalno jedina motivacija koja nam je data za beskrajno durenje i depresivno gledanje u daljinu.
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Isto kao što bi Cole teško prošao nekažnjen za ubojstvo u prošloj epizodi, Harwin Strong bi teško preživio to da je podigao ruku na jednog od Kingsguarda, pogotovo zapovjednika. Sasjekli bi ga na licu mjesta. Ovako je ispalo više kao Smithovo šamaranje Chrisa Rocka. Scenaristima kao da nisu pretjerano jasna pravila svijeta unutar kojeg funkcioniraju. Ovo šta su napravili je utoliko gluplje kad se zna da je upravo zbog Colea dotični zaradio nadimak Brokenbones.

 

Scena s Aegonom i Alicent koja ga zatiče je probijanje dna. :laugh:

 

Kraljica je naredila da joj se donese beba, Rhaenyra joj pokorno ide na noge, bože svašta.

 

Sve je zbrzano, nedorečeno, ili izvrnuto od onog kako bi trebalo bit. Viserys sa staračkim pjegama kao da mu je 80, bogati.

Edited by Spike
  • +1 6
Link to comment



Kraljica je naredila da joj se donese beba, Rhaenyra joj pokorno ide na noge, bože svašta


Jao da, ovo sam zaboravio, kakav apsurdan power flex zahtev. Novorođenu bebu donesite mi čim je izvadite, hoću da je vidim onako bezveze, malo da je ljuljam! Nisu ni pupčanu vrpcu preseli, već viču "nosimo je kraljici".

FFS, bebe su u tom uzrastu ekstremno osetljive, ne bi je niko normalan vukao kroz hodnike zamka bez preke potrebe. Ako kraljica hoće da je vidi, može da prisustvuje porođaju. Ako je zanima samo boja kose, može da pozove babicu na saslušanje. Ako hoće da fleksuje nad Rhenirom, mogla bi da se seti koja od njih dve jaše zmaja i nasleđuje presto po pandrknuću muža/oca.
  • +1 4
Link to comment

Ja sam u tom trenutku, sam pocetak epizode jelte, mislio da je kralj vec rahmetli (uprkos rapsravama ovde sa prethodnih strana), jer ne vidim odakle kraljici odjednom takva moc da ova mora da joj izlazi u susret, u tom trenutku i u tom stanju. 

 

Dalji apsurd je i to sto sam imao utisak da je to sin prvenac, pa da se zbog toga digla frka, da kraljica slucajno ne naudi detetu, pa mora zmajeva kcji krvava da ga nosi i stiti. E a ona vec ima dva poprilicno odrasla klipana u redu za presto, nit ima logike da ova porucuje da vidi dete odmah po rodjenju, nit da ova druga misli da ce bebi ista lose da se desi.

  • +1 5
Link to comment

Odgledao sam i ovu epizodu, i glavni utisak mi je da su scenaristi potpuno omašili sa dinamikom serije i događaja u istoj. Ova šesta epizoda je u stvari trebala da bude prva epizoda druge sezone, a u prvoj sezoni su trebali da dodaju još npr. tri epizode i u njima premoste vremenski gep između pete i šeste epizode, tj. da objasne pre svega Harwina Stronga, i brak i izgnanstvo Demona i Lene. Ovako ništa nije jasno, ni ko je Harwin Strong, ni otkuda Demon i Lena u Esosu, ni odakle im deca (isto i za Renirinu i preostalu Alisentinu decu).

 

Što se glumica tiče, zrela Alisent je za tri klase bolja od mlade Alisent, no teško je reći da li je do tog naglog skoka u kvalitetu došlo zbog prostog glumačkog kvaliteta ili zbog zahteva scenarista i režisera ka glumicama, ili oba. Za Reniru pak imam obrnuto mišljenje, iako je tu kvalitativna razlika značajno manja - iako je glumica koja igra zrelu Reniru u osnovi prilično dobra, nedostaje joj, pa recimo upečatljivost (da ne kažem harizma), koju je imala glumica koja je igrala mladu Reniru, pa čak i relativno neobična fizička pojava. Dodatno, mislim da je glumica prestara za tu ulogu, jer Renira ima dvadeset i nešto godina kada rađa treće dete, a ova žena izgleda kao da ima 35 godina najmanje.

  • +1 2
Link to comment

Ova serija u celini ima vajb neke 10-te sezone serije koju ste zavoleli u prvoj sezoni, ali je sada radnja odavno izlapela, zapleti su trivijalni, humor još gori, a glavni likovi imaju po 45 godina i glume, kako umeju i znaju, i dalje likove od 25. Ipak, gledate je, jer ste nekada voleli taj svet i sada je i bleda senka prošlosti ipak bolja od vatrogasaca i bolničara na Foksu. 

 

Nije sve crno. U principu sam zadovoljan kastingom i glumom. Promašaji su, po običaju, vezani za scenariste. Pre svega - a čitao sam da se ovde već pisalo na tu temu - oni su duh Targarjanovih potpuno promašili, i duh Renire, koja bi trebalo da je živa vatra, žena koja je po svemu sposobna da vlada, koja ima tu šefovsku harizmu. Ona da ide na noge bilo kome a naročito bivšoj drugarici tri minuta nakon porođaja je van pameti sa svih mogućih tačaka gledišta, uključujući i medicinske. Mnogo bi se bolje uklopilo sa zdeavim razumom da je Renira ta koja maltretira dosta otvoreno  a Hajtaureovka se smeška i čeka da joj deca odrastu.  

Viseris je isto pogrešan. Taj čovek je poslednji jahač Baleriona, crnog užasa, i to u Martinovom univerzumu nešto znači. Možda nije Egon osvajač,, ali jeste lik koji je nametnuo kraljevstvu Reniru i kontrolisao Dejmona (kako-tako). Pege iz ove epizode su samo trešnja na torti nepotrebnog pojednostavljivanja. 

 

O konfuznoj priči ste takođe već pisali. 

 

Ali gledaću dalje, naravno. Jer sam nekada davno čitao knjige iz serijala A song of ice and fire. 

 

P.S. GoT sam takođe gledao, ali samo do tačke do koje su stigle knjige,, tako da ne znam kako se završilo. Šta mi uradi čovek, već 11 godina nema nove knjige. Čisto ludilo. 

 

 

  • +1 7
Link to comment
10 hours ago, Gale said:

Ova serija u celini ima vajb neke 10-te sezone serije koju ste zavoleli u prvoj sezoni, ali je sada radnja odavno izlapela, zapleti su trivijalni, humor još gori, a glavni likovi imaju po 45 godina i glume, kako umeju i znaju, i dalje likove od 25. Ipak, gledate je, jer ste nekada voleli taj svet i sada je i bleda senka prošlosti ipak bolja od vatrogasaca i bolničara na Foksu. 

 

Supernatural?!

Link to comment

Upravo sam se setio da verovatno već postoji tema za HOD, pa svratih samo da vidim dokle je Vini stigao sa kasapljenjem:happy:

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Konačno scena koja budi neko uzbuđenje i emociju - onaj deran koji je uzjahao zmaja, vuhuu, nije baš kao onaj dugokosi što jaše onog pekinezera, dok u pozadini neko peva stooooriiiii, aaaAAAaaaAAaaAAA, al nije ni loše. Tuča klinaca prijatno osveženje, prigušujrmo nevericu na to da se dvorski gardisti u celoj epizodi bave kartanjem šaha. A i deca se uzela na kraju. :happy:

 

Aj sad će redom valjda da se svi pobiju redom. Željno iščekujem nastavak.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...