Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

28 minutes ago, Weenie Pooh said:

Sve tačno, @goofs, nažalost. Najveći problem ove serije leži u činjenici da su autori jako slabi u karakterizaciji likova, a kod Martina sve počiva na karakterizaciji. Dinamika zapleta funkcioniše isključivo kad čovek može da isprati zašto svako od likova radi to što radi. Bez toga radnja postaje banalna, konfuzna, i/ili isprazna. Džabe ti svi zmajevi i mačevi i sise i dupeta ako ne kapiraš intuitivno motivaciju aktera. 

 

A sta ako je to ustvari namera a ne propust?¿ Tj, serija je OK, ali ne i deo publike, kojoj nije ni namenjena.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

A sta ako je to ustvari namera a ne propust?¿ Tj, serija je OK, ali ne i deo publike, kojoj nije ni namenjena.

 

Ne znam, ja bih rekao da ove zamerke koje goofs iznosi a ja malo elaboriram, da to nije neki žanrovski elitizam, da ne postavljamo previsoke standarde nego zaista bazične, minimalne. Karakterizacija likova, to je zanatski 101.

 

Za gotovo sve može da se nađe dovoljno retardirana publika, to nije izgovor da se apeluje najmanjem zajedničkom sadržaocu. Ne čini delo imunim na kritiku.

 

20040324-M48DnLsN-p1.jpg20040324-M48DnLsN-p2.jpg20040324-M48DnLsN-p3.jpg

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ne znam, ja bih rekao da ove zamerke koje goofs iznosi a ja malo elaboriram, da to nije neki žanrovski elitizam, da ne postavljamo previsoke standarde nego zaista bazične, minimalne. Karakterizacija likova, to je zanatski 101.

 

Za gotovo sve može da se nađe dovoljno retardirana publika, to nije izgovor da se apeluje najmanjem zajedničkom sadržaocu. Ne čini delo imunim na kritiku.

 

20040324-M48DnLsN-p1.jpg20040324-M48DnLsN-p2.jpg20040324-M48DnLsN-p3.jpg

 

 

Ajaj, pa ja sam lajkovao Goofsa, nego u sopstvenom postu mi fali smajli, pa me posmatras kao neprijatelja. Standardi jesu snizeni uopste, valjda je tako vreme u kom zivimo, nebitno sta je danasnjem konzumentu primarno, kritika ne bi trebalo da ga prati u tom putu.

Link to comment

Pa ovo i nije serija za nas nego za klince koji nisu čitali knjige i znaju samo obrise radnje, pa onda to posoljeno svakodnevnom politikom. Gledanje ovoga ozbiljno je na nivou kao da ti neko nudi svake nedelje da pročitaš poglavlje knjige "Zašto se muškarci žene kučkama?" pa se onda mi skupimo i ozbiljno raspravljamo o pročitanom poglavlju. Mi nismo publika za ovo. 

Link to comment

Što neprijatelja, samo mislim da zahtevi tipa "moram da znam zašto likovi rade to što rade" nisu previsoki, ni po današnjim standardima ni po bilo kojim drugim.

 

Nešto ne uočavam da ta današnja publika seče vene na HOTD kao što je sekla vene na prve sezone GOT, a ovo sranje ima mnogo veći built-in audience.

 

@Lancia

Link to comment
1 minute ago, Mos said:

Pa ovo i nije serija za nas nego za klince koji nisu čitali knjige i znaju samo obrise radnje, pa onda to posoljeno svakodnevnom politikom. Gledanje ovoga ozbiljno je na nivou kao da ti neko nudi svake nedelje da pročitaš poglavlje knjige "Zašto se muškarci žene kučkama?" pa se onda mi skupimo i ozbiljno raspravljamo o pročitanom poglavlju. Mi nismo publika za ovo. 

 

Znam, ali ja odavno ne očekujem od ovih TV uradaka da budu negde ekvivalentni knjigama - samo tražim da su sposobni da štonokažu stand on their own.

 

Kad su ti svi likovi pogubljeni i nejasno motivisani, kad pet epizoda prelivaš iz šupljeg u prazno, onda neka greška postoji. Nema publike koja to aktivno zahteva da gleda.

Link to comment
7 minutes ago, Mos said:

Pa ovo i nije serija za nas nego za klince koji nisu čitali knjige i znaju samo obrise radnje, pa onda to posoljeno svakodnevnom politikom. Gledanje ovoga ozbiljno je na nivou kao da ti neko nudi svake nedelje da pročitaš poglavlje knjige "Zašto se muškarci žene kučkama?" pa se onda mi skupimo i ozbiljno raspravljamo o pročitanom poglavlju. Mi nismo publika za ovo. 

Ja bih voleo da jesam. Volim ovakve stvari da me malo izmeste iz zivota, pa mi legne uvredljivo, ako je nesto ofusareno naustrb neznamkakve katalogizacije.

Edited by Lancia
  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Mos said:

Pa ovo i nije serija za nas nego za klince koji nisu čitali knjige i znaju samo obrise radnje, pa onda to posoljeno svakodnevnom politikom. Gledanje ovoga ozbiljno je na nivou kao da ti neko nudi svake nedelje da pročitaš poglavlje knjige "Zašto se muškarci žene kučkama?" pa se onda mi skupimo i ozbiljno raspravljamo o pročitanom poglavlju. Mi nismo publika za ovo. 

Ljudi koji čitaju knjige i imaju emotivnu vezu sa bilo čim, više nisu ničlija publika... 

 

 

  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

Što neprijatelja, samo mislim da zahtevi tipa "moram da znam zašto likovi rade to što rade" nisu previsoki, ni po današnjim standardima ni po bilo kojim drugim.

 

Nešto ne uočavam da ta današnja publika seče vene na HOTD kao što je sekla vene na prve sezone GOT, a ovo sranje ima mnogo veći built-in audience.

 

@Lancia

Ja uspem bez oba oka da neprijatelj stavim pod italic a ti ne vidis :sad:

 

Sve se slazemo, standardi padaju, ocekivanja ih prate, na zalost. Kome je to u interesu, to je vec d(r)uga prica.

Link to comment

Читава замисао серије (обе серије) о Вестеросу и гвозденом трону није нешто баш за: вау. Конструкција ликова, земаља и заплета је онако, може да прође, као океј, али ништа спектакуларно и претерано занимљиво. Оно што је привлачило публику је бруталност у борби за власт: заробљеницима се секу руке, секу се и пениси, мала деца се бацају са зидина куле, силовања су на сваком кораку, отворени инцест, блуд, голотиња, понижавања, побачаји, итд. све оно што није било пре у саставу епских прича, сад је уметнуто у обилатим количинама. Наставак серије иде даље у зацртаном смеру, да није тог бруталног "зачина", мислим да би људима било досадно да прате ко ће склопити бољи савез и ко ће ускочити на трон. 

Link to comment

Која је лектира (у свим генерацијама) коју су БАШ сви прочитали? Чак и они што никад ништа не прочитају. "Кад су цветале тикве." :) Јер није претешка, а има секс, има насиље, у обиму невиђеном за школску лектиру. Слична је прича са гледањем ових двеју серија. 

Link to comment

Isuse, 20 minuta sam u epizodi... dajte mi eliksir zaborava, ovo se nikad nije dogodilo i tačka. Kako je ovo sve loše jbt,

žali bože ovih zmajeva

, trenutno sam od svih likova za njih najviše vezan... toliko je dobar izbor glumaca i karakterizacija. GoT je u prvim sezonama remek delo za ovo. D&D vratite se, ovde imate pisani materijal komplet završen :)




Sent from my DN2103 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...