Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

16 minutes ago, beyoncé said:

a ovi se odjednom venčavaju u drugoj sobi :laugh: 

 

Ma gde drugoj, u toj istoj sobi se venčavaju, vidiš da još teče krv po podu i pacovi je lapću! Neverovatno šta nam serviraju.

 

Bar da su objasnili zašto mora tako hitno da se odradi brak, ništa najavljenih nedelju dana turnira i gozbe i sve to. Ako se mladoženja nije večeras predomislio, odakle strah da će predomisliti sutra ili prekosutra?

 

Biće da je kralj predosetio da će svakog trenutka da presaldumi, pa kao, ajde da bar udam ćer dok sam još živ. I ni deset sekundi nije poranio, kako se samo sručio :D Šta treba da bude uzrok, galopirajući tetanus? Covid-131?

 

 

  • Haha 1
Link to comment
13 minutes ago, Lancia said:

@Weenie Pooh kazes probijaju dno a ovo najbolje ocenjena epizoda 9,2/10 :fantom:

 

Ne vole ljudi Viserisa, pa to ti je. Samo na njegovu muku ocena ide bar +2.6. Ili to ili je na delu gej lobi klub ljubitelja patka-guska metafora :fantom:

 

Meni je u moru gluposti najilustrativnije bilo ono kad su nam prikazali Alicent u zelenoj haljini i očekivali da popadamo na dupeta zato što smo čitali knjigu pa znamo da će dva kampa biti the Greens vs. the Blacks. Ali jebote, u knjizi je izbor boja potpuno slučajna stvar - Kraljica i Princeza su bile u otvorenom sukobu, pa su sa vremenom pristalice počele da im demonstriraju lojalnost oblačenjem odgovarajućih dresova™, da se zna ko za koju navija.

 

A ovde su stvari izvrnuli na glavu - sukob između Kraljice i Princeze realno nije ni postojao, ali ga je ova otpočela oblačenjem zelene haljine :D Semiotika Malog Perice.

 

 

Link to comment
20 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ma gde drugoj, u toj istoj sobi se venčavaju, vidiš da još teče krv po podu i pacovi je lapću! Neverovatno šta nam serviraju.

 

Bar da su objasnili zašto mora tako hitno da se odradi brak, ništa najavljenih nedelju dana turnira i gozbe i sve to. Ako se mladoženja nije večeras predomislio, odakle strah da će predomisliti sutra ili prekosutra?

 

Biće da je kralj predosetio da će svakog trenutka da presaldumi, pa kao, ajde da bar udam ćer dok sam još živ. I ni deset sekundi nije poranio, kako se samo sručio :D Šta treba da bude uzrok, galopirajući tetanus? Covid-131?

 

a onda mladoženja na oltaru skroz kul, ko da mu nisu pre 5 minuta unakazili ljubavnika - šta god da se desi, ja sam tvoj, ti si moja... :blink:

 

moji hit momenti:

 

Spoiler
  • u prvih pet minuta dejmon iz čista mira (za gledaoca) ubija svoju ženu koja se prvi put fizički pojavljuje u seriji (posle se da naslutiti da je bilo s predumišljajem, a možda i nije)
  • kralj prebolestan, bez kraljice, ide na noge ovom koji mu je donji (ako dobro razumem hijerarhiju) da ga prosi
  • vitez bolid koji veruje da će buduća kraljica da batali zmajeve i da se uda za njega da idu da prodaju lubenice s kamiona
  • vitez koji se trudi da dokaže da je bolid pa se onako bezrazložno i nedopustivo za njegovu funkciju ispovedi kraljici i ugrozi svoju štićenicu
  • kraljica koja se baaaš ljutnu, ne znamo zašto i na koga od njih tačno, ali dovoljno da napravi scenu na mega svečanosti; inače do tada nebitna kraljica koja sve vreme tihuje i rađa u pozadini, odjednom zaustavlja muve u letu kad se pojavi 
  • papazijanija na kraju sa ubistvom prinčevog štitonoše a da niko nije ni trepnuo, venčanje, scena u bašti, kraljeva smrt, sve... evo ne znam. najsmislenije bi mi bilo da kralj nije hteo da se bruka dalje u ovoj seriji pa rekao gazdama daj ubijte me više, ko boga vas molim. mislim, ja nisam bila spremna da umre baš onako zbrzano, zaista.

 

uglavnom, epizoda je protekla uz povike čekaj, šta? zašto??? ahahahaha!

mnogo zabavno, jedva čekam sledeću :lolol:

 

  • +1 2
Link to comment

Ja samo znam da kad sam se ja uzimao pa moji kao išli kod prijatelja da je bilo raskošnije. A Keva je tad udarila mineval a matori kao nosio neko vino od dede koje se usirćilo. I išli smo s dva auta da ostane zapisano.

  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
3 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ma gde drugoj, u toj istoj sobi se venčavaju, vidiš da još teče krv po podu i pacovi je lapću! Neverovatno šta nam serviraju.

 

Bar da su objasnili zašto mora tako hitno da se odradi brak, ništa najavljenih nedelju dana turnira i gozbe i sve to. Ako se mladoženja nije večeras predomislio, odakle strah da će predomisliti sutra ili prekosutra?

 

Biće da je kralj predosetio da će svakog trenutka da presaldumi, pa kao, ajde da bar udam ćer dok sam još živ. I ni deset sekundi nije poranio, kako se samo sručio :D Šta treba da bude uzrok, galopirajući tetanus? Covid-131?

 

 

kako čemu ubrzavanje braka, pa znaš li ti koliko košta scenografija gala gozbi sa stotinama statista, u situaciji kada producenti 2/3 para za novu seriju potroše za uvodne 2 epizode kako bi privukli publiku i finalnu epizodu sezone, kako bi se ista vratila i sledeće godine

- živ je kralj umro nije :D gledate li vi najave za sledeću epizodu, elem za one koji nisu pogledali, radnja se fast forvarduje 10 godina, a kraljicu i princezu će od sada igrati druge glumice...

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Ubedljivo je najače što je kralj još živ posle 10 godina, dakle ceo dramaturški™ zaplet ovih prvih 5 epizoda sa sve leprom i pijavicama nije služio ničemu osim da glumac iskusi kako je gurati ruku u crve.

 

Ok, to i razgovor o guskama i patkama. Umesto samo o patkama. 

  • +1 2
Link to comment

Vini, pusti nit-picking. Jesi Crnaš ili Zelenaš?

 

Mogli ste videti da se Alisent našla i kod Kola pod drvetom da ga odvrati od samoubistva i pored kralja u sceni koja naizgled deluje da se dešava u paraleli. Ta poslednja sekvenca je fast forward i ja mislim da mi od sledeće epizode ulazimo u T+5 ili T+10, u zavisnosti od toga šta vam je referentna tačka.

Link to comment
1 hour ago, MayDay said:

Vini, pusti nit-picking. Jesi Crnaš ili Zelenaš?

 

Znaš kako, u ovoj seriji mi je teško da navijam za bilo koju od ove dve #&!P%$ da se opredelim koju od dve žrtve Patrijarhata da podržim i boostujem i izrazim joj alajšip™. Čak mi je i onaj depresivni zanemoćali patak draži od obe guske.

 

U knjizi sam bio team Black jer prva priča koju sam čitao počinje Kingmakerskim sazivom Small Councila gde seku glave svakom ko neće sa njima da izvede puč. Do kraja ti se i oni smuče, pa navijaš samo za kolaps monarhije. U mom head canon, Sumerhall je bio tragično pobačeni pokušaj Oktobarske revolucije :fantom:

 

Quote

Ta poslednja sekvenca je fast forward

 

Šta je fast forward kad krv još teče po podu dvorane u kojoj se debili venčavaju?

 

Time jump od sledeće epizode ima smisla, taman deca da porastu. Serija iz nekog razloga već tretira Viserisa kao glavnog lika, pa kao, preskačemo godine u kojima je on ležao u krevetu i oporavljao se od long covida.

Link to comment
59 minutes ago, askeladden said:

Jebote ta serija kao Esmeralda,skok od 18 godina u epizodi.Kad One Piece ima smisleniji scenario.

I to je racionalnije nego prva sezona Witchera gde u okviru jedne epizode skačeš po 50-60 godina tamo-vamo, jer scenarista propusti da kaže da se događaji koji prate Yennefer, pa i Geralta, dešavaju mnogo pre nego oni sa Ciri. Rezultat da nikom ništa nije jasno, osim onima koji od ranije znaju šta se dešava.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...