Jump to content
IGNORED

vremeplov. koje doba bi izabrali?


đorđe geprat

Recommended Posts

Ako je proslost: Pariz 60tih/70tih godina proslog veka, da me izdrzava bogata (i lepa) zena, da imamo veliki ali bas veliki stan, da imamo ne bas toliko veliki vinograd negde na jugu (ali ne na moru) i da sam crtac stripova koji samo sto se nije probio na svetsku scenu. 

  • +1 3
Link to comment

Izabrao bih život svoga oca.

Druga polovina sedamdesetih, profesor matematike, radno vreme do pola jedan(peti čas se završavao u 12.25), vikendica u Novim Banovcima, Elanov čamac sa pentom, pun Dunav kečige i bezbroj prijatelja sa isto toliko vremena. Jebalo mu se baš za male plate prosvetara, živeo gospodski sa onim što ima.

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Svarog said:

 

gdrrd.jpeg

Постоје једноставне иновације за које су се стекли технички услови хиљадама година раније, али - нико се није сетио. :)На пример, пчеларске кошнице настављаче са покретним саћем, изум 19. века, а није било ниједне техничке препреке да то буде у било ком ранијем историјском раздобљу. 

Link to comment
44 minutes ago, April said:

Izabrao bih život svoga oca.

Druga polovina sedamdesetih, profesor matematike, radno vreme do pola jedan(peti čas se završavao u 12.25), vikendica u Novim Banovcima, Elanov čamac sa pentom, pun Dunav kečige i bezbroj prijatelja sa isto toliko vremena. Jebalo mu se baš za male plate prosvetara, živeo gospodski sa onim što ima.

jes al dok se dogegao do sedamdesetih, preturio svetski rat, oslobađanje, ib…

Link to comment

Kada pricamo o putovanju u buducnost, ja bih jako voleo da dozivim momenat susreta sa nekom drugom civilizacijom, pa kad bih mogao da znam kada ce se to dogoditi, eto izabrao bih taj trenutak. Nekako mi uvek bilo logicno da se to dogodi kao u Star Treku, kada mi budemo razvili tehnologiju kojom cemo zaista moci da istrazujemo svemir sa ljudskim ekspedicijama (nazovimo to vorp tehnologijom cisto radi diskusije)..

  • +1 3
Link to comment
18 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Kada pricamo o putovanju u buducnost, ja bih jako voleo da dozivim momenat susreta sa nekom drugom civilizacijom, pa kad bih mogao da znam kada ce se to dogoditi, eto izabrao bih taj trenutak. Nekako mi uvek bilo logicno da se to dogodi kao u Star Treku, kada mi budemo razvili tehnologiju kojom cemo zaista moci da istrazujemo svemir sa ljudskim ekspedicijama (nazovimo to vorp tehnologijom cisto radi diskusije)..

 

Ja nekako ne očekujem to, indoktrinirale su me sve te knjižurine, u kojima fiktivno samo (uglavnom) nailaziš i dalje na ljude, samo drugodimenzionalne. Ili neku vrstu energije, a slabo ili nikako materijalizovan potpuno drugačiji oblik života. 

Link to comment

ispada da su pogodne godine u prošlosti one iz šezdesetih i sedamdesetih. ja bih dodao i pedesete.

 

sad, u svakom periodu od bogtepita otkad bilo je sranja izazvanih ljudskom voljom. i u ove tri dekade koje pomenuh bilo je ubijenih pri bekstvu na zapad i u gulazima, čudnih voćki u alabami i misisipiju, desili su se ratovi, borbe za oslobođenje, franko, salazar, papadopulos, češka i mađarska. no, generalno, bile su to lepe dekade. u jednoj od njih svoj doprinos dala je i moja ličnost 20 veka - meri kvant.

 

@Jimmy Kowalski kakav bi oblik civilizacije očekivao? ja, kada sam gledao film o skladištu nuklearnog otpada u finskoj čuo sam ljude koji nisu bili sigurni na koji način će njihova poruka biti razumljiva jednog dana u daljoj budućnosti (oni su dobacili do 100000 godina)

Link to comment

Moj deda rodjen 1928. je imao relativno dobar zivot u ex-yu. Imao je srecu da je za drugi svetski rat bio premlad, a za devedesete je bio prestar. Otisao u penziju 1988. kao vojno lice i primao istu do smrti 2016. Imao je skoro 30 godina u penziji vrlo dobar healthcare, a od 1945 do 1992  prilicno lep zivot. Ziveo u Sarajevu, Zagrebu, Zadru i zavrsio u Beogradu pocetkom 60tih.

 

Kada se uzme sve u obzir za sada bih se jos uvek menjao sa njim.

Edited by bags
  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, bags said:

Moj deda rodjen 1928. je imao relativno dobar zivot u ex-yu. Imao je srecu da je za drugi svetski rat bio premlad, a za devedesete je bio prestar. Otisao u penziju 1988. kao vojno lice i primao istu do smrti 2016. Imao je skoro 30 godina u penziji vrlo dobar healthcare, a od 1945 do 1992  prilicno lep zivot.

Ziveo u Sarajevu, Zagrebu, Zadru i zavrsio u Beogradu pocetkom 60tih.

 

Au bogo, sad razmišljam kako je moj deda bio u ratu a bio stariji pa, kako je tvoj imao staža za penziju....onda skapiram da mi je deda otišao u partizane sa 16 godina :unsure:

Link to comment
5 hours ago, Svemir Zeka said:

Kao i ja, što bih bila Dikensova ćerka, sigurno ne tu neka mučenica što se sklanja s pravim mrakom u kuću da ne bude preklana :lolol:

 

E da, ako bih išla u budućnost, išla bih nekih više stotina hiljada godina unapred, da se borim sa Šrajkom na Hiperionu. Odrasla na planeti s nekoliko zemljinih gravitacija, jake mišićne muskulature, ratnički osposobljena, u vezi s polučovekom koji je replika romantičarskog pesnika iz 19.veka sa stare Zemlje, koji je usisala Tehnosrž, vozila bih se kroz travu na Hiperionu, dok ne dođem do vremenskih grobnica i uhvatim se ukoštac s čudovištem iz budućnosti.

 

Hoćete još o scenariju unapred?¿:vikleri:

 

 

 

Odakle ti padaju na pamet sve ove ideje, 'leba ti?

 

  • Haha 1
Link to comment

@djordje geprat

Moj mozak je nekako ogranicen, pa ih uglavnom zamisljam kao i Star Trek kreatori, slicno nama, samo napredniji. Ali naravno, mozda je ovako ko sto zeka prica (a valjda ona zna, nema svemir u svom nazivu reda radi :D), mozda mi jos nismo u stanju da ih registrujemo nasim culima i aparatima, ko ce ga znati..

 

Ne znam jel ima na forumu neki sima kosmos iz dalekog svemira da ga priupitamo za iskustva?

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Au bogo, sad razmišljam kako je moj deda bio u ratu a bio stariji pa, kako je tvoj imao staža za penziju....onda skapiram da mi je deda otišao u partizane sa 16 godina :unsure:

 

Kazem ti 1928 idealna godina. Da si malo stariji gotov si, da si mladji pitanje je kako bi preziveo. OVako si sa 13-16 god prilicno oformljen.

Ne znam kako je imao staz za penziju, ali je posle rata zavrsio faks i predavao na raznim vojnim akademijama statistiku ( prilagodjenu za artiljeriju).

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, Sara said:

Ne radi se toliko o pogresnom vremenu, koliko o pogresnoj porodici

to! i pogrešnoj zemlji.

na godinu rođenja nemam zamerki, samo da je bilo u norveškoj. to bi mi odgovaralo.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...