Jump to content
IGNORED

vremeplov. koje doba bi izabrali?


đorđe geprat

Recommended Posts

@Duhovnost, ljubav i medja to vidim tako da je deda izgradio koncepte kojih de držao iz mladosti i to je to. Za njega Milošević nije bio neko ko je išao po Jugoslaviji i pravio ratove, nego simbol crvenog i komunizma. I to je to. Zacementirano. Moja mladost je prošla kako je prošla većim delom zbog SM. 

Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

@Duhovnost, ljubav i medja to vidim tako da je deda izgradio koncepte kojih de držao iz mladosti i to je to. Za njega Milošević nije bio neko ko je išao po Jugoslaviji i pravio ratove, nego simbol crvenog i komunizma. I to je to. Zacementirano. Moja mladost je prošla kako je prošla većim delom zbog SM. 

I ja sam imala jednog takvog, isto je bio partizan, dva puta utekao Nemcima, jednom četnicima.

 

Peške se vratio u Srbiju iz Slovenije kad se rat završio.

 

Bio je moj heroj, ali zbog Slobe smo se stalno raaspravljali. Nikako nisam mogla da ga ubedim da Sloba nije onaj komunizam iz Jugoslavije, nego čisto zlo.

  • +1 2
Link to comment

pitali neku babu pre neki dan ovi iz N1.     kako je baba? dobro je sinko, ima leba da se jede.

 

nemojte da kvarimo temu.

 

mene budućnost plaši. sve je više ljudi. treba to napojiti, nahraniti. sve više ljudi hoće sad i odmah i što više. negde sam pročitao da se ovih godina godišnji obnovljivi resursi kugle potroše za manje od 6 meseci i da je to trend. bojim se da će uskoro se uzimati kredit od kugle za potrošnju.

Edited by djordje geprat
  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, djordje geprat said:

pitali neku babu pre neki dan ovi iz N1.     kako je baba? dobro je sinko, ima leba da se jede.

Хтео да купим нешто за вечеру, мрзело ме да спремам то вече, него хоћу готово јело, а испред мене у реду нека бака - купује, купује, купује, у недоглед, покуповала пола куваних јела из маркета. Таман она завршила куповину, захвалила се, устукнула мало да ми препусти место у реду, ја кажем тихо девојци: "Да узмемо поховане тиквице?". Али то чула бака, хитро се вратила у ред и рекла: "Дајте ми и поховане тиквице" :dry::D

  • Haha 1
Link to comment

Interesantno mi je da niko ne bi isao mnogo daleko u proslost. Ok, srednji vek = mracni vek, ali sam ocekivao da bar neko izabere neki period starog Rima ili Grcke (neki period procvata). Naravno, neka aristokratija fazon i sve sto ide uz to..

  • Haha 1
Link to comment
17 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Interesantno mi je da niko ne bi isao mnogo daleko u proslost. Ok, srednji vek = mracni vek, ali sam ocekivao da bar neko izabere neki period starog Rima ili Grcke (neki period procvata). Naravno, neka aristokratija fazon i sve sto ide uz to..

evo, ja se javljam za staru grčku a može i stari rim. da vidim kako su planirali i gradili gradove, gradili puteve, jeli i pili.

priznajem malo mi je frka od boleština i mraka.

 

  • +1 4
Link to comment
25 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Interesantno mi je da niko ne bi isao mnogo daleko u proslost. Ok, srednji vek = mracni vek, ali sam ocekivao da bar neko izabere neki period starog Rima ili Grcke (neki period procvata). Naravno, neka aristokratija fazon i sve sto ide uz to..

Можда зато што се узима да бисмо заузели неку од шаблонских улога у тим историјским етапама. Јер шта год да си у тим временима - немаш приватност, испуњаваш друштвене дужности и то ти је што ти је, да ли си легионар, император, сенатор, шта год, свеједно је, немаш мир. Једино ми пада на памет да будем нешто попут келтског друида, да се склоним у планине и на миру медитирам о племенском наслеђу, или члана масонерије у време јаких краљевина, па нешто забрањено читуцкам сакривен од система, или неког чудног филозофа у антици, кога сви остављају на миру, јер им делује превише недруштвено за неку друштвено корисну функцију. 

Edited by Duhovnost, ljubav i med
  • +1 2
Link to comment

Ja pamtim da nam je Zika Bujuklic na vezbama iz Rimskog prava pricao dosta o zivotu u starom Rimu, u fazonu da bismo se jako lako navikli na zivot cim bi savladali jezik i da bi se iznenadili koliko slicnosti u funkcionisanju bi nasli sa danasnjim drzavama..

Link to comment
3 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Можда зато што се узима да бисмо заузели неку од шаблонских улога у тим историјским етапама. Јер шта год да си у тим временима - немаш приватност, испуњаваш друштвене дужности и то ти је што ти је, да ли си легионар, император, сенатор, шта год, свеједно је, немаш мир. Једино ми пада на памет да будем нешто попут келтског друида, да се склоним у планине и на миру медитирам о племенском наслеђу, или члана масонерије у време јаких краљевина, па нешто забрањено читуцкам сакривен од система, или неког чудног филозофа у антици, кога сви остављају на миру, јер им делује превише недруштвено за неку друштвено корисну функцију. 

 

A mozes i da biras da budes neki pesnik, slikar, vajar... ako ti je volja..

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...