Jump to content
IGNORED

vremeplov. koje doba bi izabrali?


đorđe geprat

Recommended Posts

Definitivno u buducnost. Samo ne bi sme da odem dalje od 200-300 godina od traha da se ne pojavim na pustoj planeti ili ozračenom delu iste.

Od prolosti eventualno 80 ali ne ovde.

Link to comment

Iznenađujuće koliko vas bira posleratnu i malo kasniju Ameriku, bez udubljivanja koji su preduslovi da se ostvari taj američki san. Valjda ljudi zamišljaju da su bezbrižna deca vrednih roditelja? U suprotnom možda bi vas zapalo da radite na nekoj visokoj peći u Pitsburgu ili vozite po ceo dan kamion s jedne obale na drugu. A za nešto više od prosečnog života radna nedelja ode i na 60+ sati pa...kad onda gledati filmove, pratiti omiljeni bend na turneji i sl. :fantom:

 

Zato bajo moj daj ti Mediteran, bilo koje vreme, ma i '43 bi se snašli

 

Edited by dillinger
  • +1 4
Link to comment
9 hours ago, Plajvi said:

Devedesete u zapadnoj Evropi 

Poslednja era muzike, serija i filma i originalnosti i duse™ u svemu tome, bar ja to tako dozivljavam. Poslednji put da je sport bio sport, samo su Pamela i jos njih par furale vestacke sise. Krajem decenije i pocetkom novog veka sve je nekako postalo plasticno, uniformno, prozaicno i bezveze. Mobilni i PlayStation su bili state-of-the-art, automobili su bili mnogo lepsi nego danasnji, a i celokupna estetika generalno.

Sta god da sam kao klinac gledao na TV-u u to doba (utakmice, reportaze, dokumentarci, vesti, koncerti, moto trke, formule, filmovi), izgledalo je kao da je na Marsu, nedostizno. A i boje su bile mnogo lepse nekako, danas snimci iz Ingusetije i Ingolstata izgledaju isto. 

A doduse imao sam svojevremeno neki trip koji ne znam kako da definisem - nostalgiju za vremenom u kom nisam ni postojao, dok sam igrao Vice City i hteo da se teleportujem na Floridu osamdesetih i slusam elektropop i blejim na plazi :laugh:

Ovde ne bih voleo da sam ziveo nikada 


 


Sad sam malo guglao po reditima i quorama, evo posta koji otprilike govori sto se i meni najvise cini kao tacno
 

Spoiler

In my opinion it is mostly because that was the last time when people had a sense of wonder. Up until the 90’s people were looking forward to life and still dreaming about progress. We had phones, radio networks, and computers, and it was like we were just getting to know how life would be when the ultra-sophisticated technologies arrived. Technology, economy, arts, music - everything was booming. Children of the 90s were also very happy - there were video games, great TV, great cartoons, outdoor activities and a lot of family time. Everything before the 90s was old; the 90s were modern, there was new-found technology and new-found social liberty. People were paging, and emailing, had begun to acknowledge and accept the LGBT community, people of different race and communities were coming together. Things were looking up and people were looking forward to a more modern, open and accepting world. Then came the 2000s where our sense of wonder started to diminish. This was the era that was mostly spent online, gathering information and connecting intellectually, socially, financially, culturally, emotionally.

And then came 2010, and our sense of wonder died. No one is dreamy, curious, or romancing about anything anymore. It’s an age of information, and because people cannot magically become capable of comprehending or understanding all the information that has hit them like a storm, it’s also an age of paranoia. People are fixating over everything humankind has done wrong, wars, radiation, extinction of resources, diseases; and crises of food, water, electricity, land, air, morals, values, -isms, etcetera etcetera. Things are not looking up anymore. And 90s is the time where things were looking up. People of all generations were optimistic in the 90s. That’s why they fondly remember that decade - that’s the last decade when they still dreamt.


 

Link to comment
29 minutes ago, dillinger said:

Iznenađujuće koliko vas bira posleratnu i malo kasniju Ameriku, bez udubljivanja koji su preduslovi da se ostvari taj američki san. Valjda ljudi zamišljaju da su bezbrižna deca vrednih roditelja? U suprotnom možda bi vas zapalo da radite na nekoj visokoj peći u Pitsburgu ili vozite po ceo dan kamion s jedne obale na drugu. A za nešto više od prosečnog života radna nedelja ode i na 60+ sati pa...kad onda gledati filmove, pratiti omiljeni bend na turneji i sl. :fantom:

 

Zato bajo moj daj ti Mediteran, bilo koje vreme, ma i '43 bi se snašli

 

Mislim da sam jasno napisao da bih izabrao da živim na obali Kalifornije, surfovanje, hipi pokret, slobodoumne žene malibuanske, droga na sve strane i to nekriminalizova

Topik je maštaonica kako ko od nas zamišlja idealno vreme i mesto za sebe, i ti upadaš u priču sa topionicama u Pitsburgu i vozačima kamiona. Reality check na ovom topiku :blink:

Edited by Filozof manijak
  • +1 2
Link to comment

Kao i ja, što bih bila Dikensova ćerka, sigurno ne tu neka mučenica što se sklanja s pravim mrakom u kuću da ne bude preklana :lolol:

 

E da, ako bih išla u budućnost, išla bih nekih više stotina hiljada godina unapred, da se borim sa Šrajkom na Hiperionu. Odrasla na planeti s nekoliko zemljinih gravitacija, jake mišićne muskulature, ratnički osposobljena, u vezi s polučovekom koji je replika romantičarskog pesnika iz 19.veka sa stare Zemlje, koji je usisala Tehnosrž, vozila bih se kroz travu na Hiperionu, dok ne dođem do vremenskih grobnica i uhvatim se ukoštac s čudovištem iz budućnosti.

 

Hoćete još o scenariju unapred?¿:vikleri:

 

 

Link to comment

 

14 minutes ago, Filozof manijak said:

Mislim da sam jasno napisao da bih izabrao da živim na obali Kalifornije, surfovanje, hipi pokret, slobodoumne žene malibuanske, droga na sve strane i to nekriminalizova

Topik je maštaonica kako ko od nas zamišlja idealno vreme i mesto za sebe, i ti upadaš u priču sa topionicama u Pitsburgu i vozačima kamiona. Reality check na ovom topiku :blink:


Da pije pivo cijepa esid sa Vranjkovicem Santanom :naughty:

  • +1 1
Link to comment

u stvari, zeznuto je to koje vreme da se izabere. svugde je bilo super i odvratno. mogo je nasilja i boleština bilo u prošlosti.

možda jedobar izbor  bilo gde na evropskom delu mediterana prijatno mesto. ako se ne izabere vreme rimskih gladijatoraili španske kuge.

 

moje definitivno "ne" je budućnosti daljoj od meni očekivanog (10 - 15 godina). realnim mi se čini ono što je pokazano u "person of interest" da ne nabrajam dalje

 

EDIT: @Svemir Zeka ne bih gde i ti. pitanje je kako će zaista dabude.

Edited by djordje geprat
Link to comment
30 minutes ago, Filozof manijak said:

Kad ono, probudiš se kao Rejčel :tongue:

 

I u jednom trenutku nestanem :lolol:

Kozmetička linija "Rejčel" - podmladite se do bebećih dana 

 

@djordje gepratne bi niko tamo, od tog sveta su i oni u knjizi digli ruke 😁

 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...