Jump to content
IGNORED

vremeplov. koje doba bi izabrali?


đorđe geprat

Recommended Posts

posle onog lepog topika o odrastanju u staroj državi, mislim da bi mogli i o ovome

 

kovalski je postavio sjajno pitanje

Quote

Geografsku odrednicu izaberite sami. A mozete i bilo koji period iz proslosti (pod uslovom da ga niste zakacili u svom zivotu da ne budu odgovori tipa vratio bih se u 80-te i da vecno traju i sl), ja sam proizvoljno uzeo 100-ak godina unazad.

 

edit: Vazi i odgovor da ne biste menjali sadasnje vreme i mesto. Ovo je vise upuceno na adresu onih sto pricaju o staaaaaaarim dobrim vremenima, kada je sve bilo bolje, a i ljudi bolji..

 

generalno mislim da su pedesete i šezdesete bile lepo vreme za život. posle WW2. bilo je to vreme optimizma i napretka, šezdesete, vreme oslobađanja ličnosti, kraj podaništva.

 

mimo toga a "pre mene" verovatno bih izabrao kraj devetnaestog veka. gde? pojma nemam. možda island?

 

seth se onog vudi alenovog filma  s vilsonom i kotijar.

Link to comment

Sedamdesete u Jugoslaviji. Ne znam šta čoveku više treba od onog što smo tada imali. Možda bi samo bila bolja demokratska Jugoslavija bez Tita, ali to izgleda nije moglo.

Link to comment

druga polovina sezdesetih na zapadu, sedamdesete i osamdesete kod nas, devedesete bilo gdje osim ovdje, pa i rane 2000, tj epohe sa osjecajem rasta i razvoja i manjkom danasnjeg populistickog nihilizma

  • +1 1
Link to comment

ne bih izabrao ništa osim budućnosti

 

ljudi su umirali mladi, a ko bi i doživeo kakvu takvu starost imao je pakao od života

 

i kraljevi su umirali od sifilisa

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Braća Strugacki said:

ne bih izabrao ništa osim budućnosti

 

ljudi su umirali mladi, a ko bi i doživeo kakvu takvu starost imao je pakao od života

 

i kraljevi su umirali od sifilisa


+1000

Link to comment
5 minutes ago, Braća Strugacki said:

ne bih izabrao ništa osim budućnosti

 

ljudi su umirali mladi, a ko bi i doživeo kakvu takvu starost imao je pakao od života

 

i kraljevi su umirali od sifilisa

davno sam čuo: "stara dobra vremena bila su grozna". no, ne radujem se budućnosti. ja se već sada, u sadašnjosti, ne snalazim.

Link to comment

Devedesete u zapadnoj Evropi 

Poslednja era muzike, serija i filma i originalnosti i duse™ u svemu tome, bar ja to tako dozivljavam. Poslednji put da je sport bio sport, samo su Pamela i jos njih par furale vestacke sise. Krajem decenije i pocetkom novog veka sve je nekako postalo plasticno, uniformno, prozaicno i bezveze. Mobilni i PlayStation su bili state-of-the-art, automobili su bili mnogo lepsi nego danasnji, a i celokupna estetika generalno.

Sta god da sam kao klinac gledao na TV-u u to doba (utakmice, reportaze, dokumentarci, vesti, koncerti, moto trke, formule, filmovi), izgledalo je kao da je na Marsu, nedostizno. A i boje su bile mnogo lepse nekako, danas snimci iz Ingusetije i Ingolstata izgledaju isto. 

A doduse imao sam svojevremeno neki trip koji ne znam kako da definisem - nostalgiju za vremenom u kom nisam ni postojao, dok sam igrao Vice City i hteo da se teleportujem na Floridu osamdesetih i slusam elektropop i blejim na plazi :laugh:

Ovde ne bih voleo da sam ziveo nikada 


 

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment

Šezdesete u svetu.  Osamdesete u Jugi, ali da sam bila starija jedno 15-ak godina.

 

Sredina osamdesetih, početak devedesetih u Mančesteru i isto da sam bila starija. U to ime:

 

 

 

 

 

 

Edited by Ptica trkacica
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Najveći me bedak uhvati kad gledam filmove iz osamdesetih: koliko su ljudi tad bili detinjasti. Pa mi bude žal što nisam bila odrasla tada, recimo negde u Americi, ali ja biram NYC :fantom: nosila bih podignute šiške i debele obrve i šišmiš haljine, bila retardirano srećna i pevala Aj šud bi sou laki.

 

Međutim, opet bi me sačekalo nešto bezveze kasnije, onda ajmo ranije: na primer negde u Engleskoj kraj 19. ili početak 20. veka, ali da sam aristokratija, drugačije ne. :vikleri:

 

Ne bih birala ništa u zemljama istočnog bloka, pa ni ovih prostora. Dosta mi ga je za sva vremena.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

udobnije živiš kao niža srednja klasa nego kao aristokrata XIX veka, čak i da te ne pošalju u internat do punoletstva da te mlati ko stigne

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Ptica trkacica said:

Šezdesete u svetu, osamdesete u Jugi, ali da sam bila starija jedno 15-ak godina.

 

Sredina osamdesetih, početak devedesetih Mančesteru i isto da sam bila starija. U to ime:

 

 

 

 

 

 

 

Pa gde nađe Mančester živa bila? To sve gola radnička klasa, a tamo u 24 party people sve sami deprimirani.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...