Jump to content
IGNORED

vremeplov. koje doba bi izabrali?


đorđe geprat

Recommended Posts

1 minute ago, Svemir Zeka said:

 

Pa gde nađe Mančester živa bila? To sve gola radnička klasa, a tamo u 24 party people sve sami deprimirani.

Ja bih zbog partija i muzike, a ne zbog deprimiranih. :D

 

Posle bih se preselila u Brajton npr.

Link to comment
1 minute ago, Braća Strugacki said:

udobnije živiš kao niža srednja klasa nego kao aristokrata XIX veka, čak i da te ne pošalju u internat do punoletstva da te mlati ko stigne

 

Pa ne jurim udobnost, nego filozofsko kontempliranje o značaju psihijatrije u Evropi

Link to comment

John Cleese ima super foru, gde kaze za svoju kevu koja je bukvalno prozivela ceo 20. vek (101 godinu imala kad je umrla): "She lived through I world war, great depression, rising of hitler and stalin, II world war, atomic bomb, space age... she lived through it all... without really noticing any of it..:laugh:

 

Ja bih voleo da sam bio Teslin savremenik uslovno receno, rodjen malo posle njega 1870-80, neki Njujork (moze i  London ili Pariz, nisam toliko izbirljiv :D) i onda gledam kako se svet drasticno menja sledecih decenija. Naravno, ne da budem neki kukavni lucki radnik koji jedva sastavlja kraj s krajem i od svega ne vidim nista ko Cleesova keva, nego neki Leopold, the 3rd Duke of Albany..

  • +1 3
Link to comment
Just now, Ptica trkacica said:

Ja bih zbog partija i muzike, a ne zbog deprimiranih. :D

 

Posle bih se preselila u Brajton npr.

 

A pa tako je nastalo sve to, trebalo je preživeti život tamo :D

 

 

Link to comment
10 minutes ago, Svemir Zeka said:

Najveći me bedak uhvati kad gledam filmove iz osamdesetih: koliko su ljudi tad bili detinjasti. Pa mi bude žal što nisam bila odrasla tada, recimo negde u Americi, ali ja biram NYC :fantom: nosila bih podignute šiške i debele obrve i šišmiš haljine, bila retardirano srećna i pevala Aj šud bi sou laki.

 

Međutim, opet bi me sačekalo nešto bezveze kasnije, onda ajmo ranije: na primer negde u Engleskoj kraj 19. ili početak 20. veka, ali da sam aristokratija, drugačije ne. :vikleri:

 

Ne bih birala ništa u zemljama istočnog bloka, pa ni ovih prostora. Dosta mi ga je za sva vremena.

 

+1

Pa narafski..

  • +1 1
Link to comment

ja bi da budem bejbi bumer i da prozivim pola 60tih i pola 70tih u pravim godinama. posle me bacite u sfrj do 90. a nakon toga na neko sto dalje mesto od bitnih desavanja. beach bar i nista vise.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

 

A pa tako je nastalo sve to, trebalo je preživeti život tamo :D

 

 

Znam, zato bih ja samo partijala, a ne bih da sam se zlopatila :D

 

Mada, nije baš sve bilo tako crno. Bilo je i tu nekih čari. Volim fajtere i srvajvere.

  • +1 1
Link to comment

Druga polovina sedamdesetih i polovina osamdesetih - Amerika. Meni to izgleda kao vrhunac bezbriznog u svetu, vreme pionira, nepregledna prerija dvadesetog veka. Francuska veza, ne znam iz koje je godine al taj muzicki pravac i atmosfera. Bitlsi, punk, Maradona, jedini problem garderoba, al bas ozbiljan problem.

Link to comment
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Dikensove ćerke su živele superiška. Jedna jeste, dok se druga udala....

 

Sad sam usao na wiki da vidim sta pise. Nisam puno znao o njima.

 

Ej, sad mi prodje kroz glavu, a jel bi volela da si zivela zivot Nellie Bly recimo? Naravno, malo duze od nje, ali ono, da imas takav jedan radoznali, istrazivacki um koji te vodi kroz uzbudljiv zivot?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...