Jump to content
IGNORED

vremeplov. koje doba bi izabrali?


đorđe geprat

Recommended Posts

Vratio bih se 10-ak godina nazad i nakupovao bitcoin-a, hehe :fantom: Inače minimum jedno par hiljada godina u budućnost, pa da čitam o ovom današnjem periodu kao o praistoriji

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja pamtim da nam je Zika Bujuklic na vezbama iz Rimskog prava pricao dosta o zivotu u starom Rimu, u fazonu da bismo se jako lako navikli na zivot cim bi savladali jezik i da bi se iznenadili koliko slicnosti u funkcionisanju bi nasli sa danasnjim drzavama..

Жика је то гледао кроз наочаре своје струке, због вечне виталности правних установа из тог периода. Али та цивилизација је била непојмљиво сурова, данашњи човек би полудео ту.  Суровост људи је била буквално животињска.  Развој морала је страховито каснио. 

 

8 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

A mozes i da biras da budes neki pesnik, slikar, vajar... ako ti je volja..

Можеш. Али не можеш да укључиш бојлер и окупаш се на лазаревачки угаљ, него су стотине робова ложиле хектаре шума , у ложионицама испод купаоница. 

  • +1 1
Link to comment

ja bih voleo da se vratim na mnogo različitih mesta u različita razdoblja, da vidim koliko su istoričari u krivu

 

ne da živim, već samo da budem nevidljivi posmatrač

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja pamtim da nam je Zika Bujuklic na vezbama iz Rimskog prava pricao dosta o zivotu u starom Rimu, u fazonu da bismo se jako lako navikli na zivot cim bi savladali jezik i da bi se iznenadili koliko slicnosti u funkcionisanju bi nasli sa danasnjim drzavama..

 

Jeste, pod uslovom da nisi neki rob iz Trakije ili Numidije koji radi od jutra do mraka na nekoj poljani, ili se međusobno ubija sa drugim robovima po arenama radi zabave plebsa, pri čemu ga kupuju i prodaju kao stoku na pijaci. Ili da nisi stranac koji nema nikakva građanska prava. Ili da nisi žensko.

 

Žikini tripovi.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Ayatollah said:

 

Jeste, pod uslovom da nisi neki rob iz Trakije ili Numidije koji radi od jutra do mraka na nekoj poljani, ili se međusobno ubija sa drugim robovima po arenama radi zabave plebsa, pri čemu ga kupuju i prodaju kao stoku na pijaci. Ili da nisi stranac koji nema nikakva građanska prava. Ili da nisi žensko.

 

Žikini tripovi.

 

Naravno, ali to mozes reci za bilo koje vreme. Sto bi rekli, nekome je zivot majka, nekome maceha.

 

Ovde malo fantaziramo i romantizujemo..

  • +1 2
Link to comment

Ja bih otisao u neolitski Lepenski Vir ili u neku neolitsku Mikenu, Epidaurus, Antikitiru, Delos, Santorini... Mogao bih da se zateknem i na Araratu da pomognem Noju da usidri barku

Link to comment
Just now, Delija67 said:

Ja bih otisao u neolitski Lepenski Vir ili u neku neolitsku Mikenu, Epidaurus, Antikitiru, Delos, Santorini... Mogao bih da se zateknem i na Araratu da pomognem Noju da usidri barku

Taman bi se uklopio sa onim tvojim dupetom.

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Interesantno mi je da niko ne bi isao mnogo daleko u proslost. Ok, srednji vek = mracni vek, ali sam ocekivao da bar neko izabere neki period starog Rima ili Grcke (neki period procvata). Naravno, neka aristokratija fazon i sve sto ide uz to..

 

Ja bih, antičku Grčku, ali Atinu, zlatno doba: gradi se (kao sad kod Vučića), uči se, filozofira se, kao žensko sam bezbedna jer su svi gejevi. Ne bih Spartu, tamo bi me bacili sa stene sa 6 meseci. 

  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

 

Ja bih, antičku Grčku, ali Atinu, zlatno doba: gradi se (kao sad kod Vučića), uči se, filozofira se, kao žensko sam bezbedna jer su svi gejevi. Ne bih Spartu, tamo bi me bacili sa stene sa 6 meseci. 

 

Pa sad, dobro bi ti dosao spartanski nacin zivota, da ce ocelicis malo, pogotovo ako hoces tamo u buducnosti da se macujes sa nekakvim cudovistima i tehno-alama.. :fantom:

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...