Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Njihova verzija ultraPavkova razbijao našu odbranu, jak na lopti i ispod lopte a uz to brz okretan lucidan, višenamjenski koristan napadač u špicu, to je odnijelo prevagu na njihovu stranu.

Uz to sinoć smo imali i X-faktor ali negativno Ivanić, ostalo je tu i tamo očekivano, kao što očekujem neku novu podjelu špila u revanšu da se te rupe zakrpe u startnoj postavi, a ne u iznuđenim izmjenama što nam nije donijelo puno koristi. Nadam se prolazu poslije revanša sa objektivno 60%!

Link to comment

Postoji samo jedan razlog zašto smo sinoć prsli. Nedostatak kvalitetnog igrača koji igra ispred odbrane. Agresivni defanzivni vezni koji može da podeli tačan pas. To je u idealnom slučaju, u našem famozni Ado (ako je onakav kakvim ga opisuju). Da, fali i desni bek, to je očigledno, ali juče to nije bio faktor, ništa nam nisu napravili po desnoj strani, a i Bukari je pokazao da mu tih sat vremena pomoć i nije neophodna. Kanga je bio kritičan prvih 20 minuta, posle se podigao, ali ipak nije taj tip igrača, Kangva je potpuno razočarao. 

  Ne znam šta će raditi u revanšu, ja bih rekao da će igrati Srnić da bi smetao. Mrka kapa od toga. 

  • +1 3
Link to comment
21 minutes ago, fandorin said:

Postoji samo jedan razlog zašto smo sinoć prsli. Nedostatak kvalitetnog igrača koji igra ispred odbrane. Agresivni defanzivni vezni koji može da podeli tačan pas. To je u idealnom slučaju, u našem famozni Ado (ako je onakav kakvim ga opisuju). Da, fali i desni bek, to je očigledno, ali juče to nije bio faktor, ništa nam nisu napravili po desnoj strani, a i Bukari je pokazao da mu tih sat vremena pomoć i nije neophodna. Kanga je bio kritičan prvih 20 minuta, posle se podigao, ali ipak nije taj tip igrača, Kangva je potpuno razočarao. 

  Ne znam šta će raditi u revanšu, ja bih rekao da će igrati Srnić da bi smetao. Mrka kapa od toga. 

 

Evo gledam reprizu i totalno se slažem. Neverovatno mi je da Stanković može da igra bez zadnjeg veznog makar samo da uzemo u obzir sisteme u kojima je igrao. Možda je to nebitno u ligi gde je na snazi takmičenje u sklanjanju, ali u ozbiljnom fudbalu zadnji vezni je condicio sine qua non. Uostalom, kada je Makelele otišao iz Reala, a došao Bekam, Zidan se žalio da su stavili još jedan zlatni sloj na Bentlija, ali su izgubili motor.

 

Na stranu što je ta oduzeta lopta u čitanju igre možda i najvažniji generator napada u današnjem fudbalu. Tako je i taj Real sa Makeleleom bio efikasniji od onog i pre i posle. Slično je bilo i kada je Zizu dvadesetak godina kasnije doveo neatraktivnog Kazemira među one aždaje.

 

Inače, dobar je ovo nivo fudbala. Gledao sam malo dan ranije Kopenhagen-Trabzon i ovo naše je klasa iznad uprkos uslovima za igru. Jbg, izgleda da smo izvukli najtežeg protivnika. Za revanš ima puno stvari da se reši, od ovih povreda, preko formacije, do Katajieve forme, ali nisu nam šanse sigurno manje od fifti.

Link to comment

A jbg, da smo ovdje imaju anketu minut prije utakmice kada smo već znali sastav svi bi bili oduševljeni što "najzad igramo muški, napadački, otvoreno itd"

 

Poslije bitke svi generali pametni.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, kralj said:

 

 Neverovatno mi je da Stanković može da igra bez zadnjeg veznog makar samo da uzemo u obzir sisteme u kojima je igrao. 

 Pa nema ga. Sanogo je odrađivao taj deo posla vrlo solidno prethodne 2 godine, ali se u međuvremenu nešto desilo. Deluje odsutno i dekoncentrisano, stalno je na ivici neke katastrofalne greške. Pri tom nije postao brži i okretniji.

  Srnić se tu gura baš na silu i uglavnom igra loše. 

  Zašto nije reagovano ranije je pitanje na koje ja nemam odgovor. 

   Zanimljiva je i stvar oko špica, Makabi dovede centarfora iz 2. francuske lige koji izgleda kao Benzema u odnosu na more špiceva koje mi dovodimo sa većim rejtingom i tržišnom cenom.

  • +1 1
Link to comment

Sanogo je u slobodnom padu i ocito na izlaznim vratima kluba, ali radio bi posao sinoc. Ako vec nije poceo, idealan momenat je bio da udje na poluvremenu, umesto Kangve koji je jos zelen za ovaj nivo i nista nije donosio ni ofanzivno ni defanzivno.

Mislim da bi ishod bio drugaciji. 

  • +1 1
Link to comment

U nekom trenutku je Stanković zapravo izazvao turbulencije u tim sa izvođenjem Kataija (nemam ništa protiv) i uvođenjem Srnića (imam protiv, ali ajde ako je navalio) no onda smo izgubili vrijeme i koncept dok su se igrači sabrali šta je zapravo htio, kasnije je te rokade peglao drugim rokadama, pa smo u nekom momentu završili sa Rodićem na centarforu. Dobro je da su i ovi bili malo se usrali pa su stali na loptu, u tim trenucima smo lagano mogli da popijemo još koji. Na kraju kad se sve sleglo pri kraju to i nije loše bilo, mogli smo i izjednačiti nekako i pokazalo se da mi možemo da pariramo ovima, nego smo imali tih par talasa pomračenja, ajde prvi da otpišem na atmosferu i nesnalaženje, ali ovo u drugom poluvremenu je bio klasičan brainfart trenera koji nije znao šta da radi kad smo primili drugi gol već je počeo da radi neke nasumične poteze bez ikakve koncepcije i cilja. 

 

Nema druge nego ih uhvatiti na prepad i strpati im u BG u prvih 20-25 minuta dva komada, kako su oni nas stisli na početku, pa ćemo onda lagano da ih djeljamo. 

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, fandorin said:

 Pa nema ga. Sanogo je odrađivao taj deo posla vrlo solidno prethodne 2 godine, ali se u međuvremenu nešto desilo. Deluje odsutno i dekoncentrisano, stalno je na ivici neke katastrofalne greške. Pri tom nije postao brži i okretniji.

  Srnić se tu gura baš na silu i uglavnom igra loše. 

  Zašto nije reagovano ranije je pitanje na koje ja nemam odgovor. 

   Zanimljiva je i stvar oko špica, Makabi dovede centarfora iz 2. francuske lige koji izgleda kao Benzema u odnosu na more špiceva koje mi dovodimo sa većim rejtingom i tržišnom cenom.

 

Ok, ne gledam redovno, pa nisam baš upućen. Sanogo je bio sasvim odgovarajući, vanredna anticipacija (koja mu je i kod prekida čak redovno dolazila do izražaja), ali ako se sroazao onda je neozbiljno da se nije dovela zamena. Inače, meni se čini da je najveći pad kod Erakovića, ali kažem, gledam uglavnom samo Evropu. 

Link to comment
U nekom trenutku je Stanković zapravo izazvao turbulencije u tim sa izvođenjem Kataija (nemam ništa protiv) i uvođenjem Srnića (imam protiv, ali ajde ako je navalio) no onda smo izgubili vrijeme i koncept dok su se igrači sabrali šta je zapravo htio, kasnije je te rokade peglao drugim rokadama, pa smo u nekom momentu završili sa Rodićem na centarforu. Dobro je da su i ovi bili malo se usrali pa su stali na loptu, u tim trenucima smo lagano mogli da popijemo još koji. Na kraju kad se sve sleglo pri kraju to i nije loše bilo, mogli smo i izjednačiti nekako i pokazalo se da mi možemo da pariramo ovima, nego smo imali tih par talasa pomračenja, ajde prvi da otpišem na atmosferu i nesnalaženje, ali ovo u drugom poluvremenu je bio klasičan brainfart trenera koji nije znao šta da radi kad smo primili drugi gol već je počeo da radi neke nasumične poteze bez ikakve koncepcije i cilja. 
 
Nema druge nego ih uhvatiti na prepad i strpati im u BG u prvih 20-25 minuta dva komada, kako su oni nas stisli na početku, pa ćemo onda lagano da ih djeljamo. 
Katai se kao nesto kiselo smeskao dok je napustao teren, da l od iznenadjenja, da l od srece sto nije mogao vise.
Drugi i treci gol smo primili ocigledno sto je u bloku falio taj zadnji vezni ili ko vec. Jbg, jedno su nase navijacke zelje da igramo ofanzivno, a drugo je skauting protivnika gde su Stankovic&co morali da znaju pre utakmice odakle preti

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment

Da, ali je čitav fazon je u tome što taj jedan igrač koji ima izraženije defanzivne karakteristike i čitanje igre, ne znači da će ofanziva da trpi. Čak uglavnom naprotiv.

Edited by kralj
  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, John Coltrane said:

 Kanga i Kangva su isti igrači. Već smo apaolvirali da to može proći na domaćim livadama ali u Evropi teško. Ovakvoj odbrani, bez bekova, je morao pomagati Sanogo, jedino ako su toliki kreteni i ne stavljaju ga u 11 zbog eventualne prodaje. 
 

Kangva, iako medju slabijima, je ostao do kraja jer je fizički dobro spremljen. Samo da je Sanogo ušao umesto Kataia sve bi bilo drugačije, ne bi se onako ofanzivno raspali kao što jesmo. 
 

Uz fina podešavanja ovo se može proći. I naravno odmaranje igrača za vikend. Plus prognoze su da će u utorak uveče biti 10 stepeni niže tako da nam i to može pomoći. 

Kanga i Kangva nemaju nikakve veze igračke sem što pokrivaju sličnu poziciju u timu.

Prvi je Alfa i Omega tima odnosno igrač koji čini tim bolji u svim linijama. Kontroliše igru i tempo, u stanju je ida vrši i takozvanu "obaveznu igru" i u defanzivi. Ono što se obično zove all around man.

Kangva je za evropske utakmice visokog intenziteta fizički slab i izuzetno  jednosmeran igrač bez ikakve taktičke discipline usput i ekstremno taktički neobučen, naročito što se tiče kretanja na terenu, preuzimanja i slično. Takođe voljni momenat mi ne deluje da je preterano visok.

Dakle upoređivati njih dvojicu je besmisleno je su u pitanju nebo i zemlja.

Takođe svakome ko se i malo razume u fudbal bilo je jasno da je na poluvremenu Kangva morao biti zamenjen sa Sanogom, jer je uz sinoć potpuno beskorisnog Ivanića bio najgori na terenu.

Naravno, bilo je jasno svima osim onom na klupi koji sebe naziva trenerom.

Link to comment

Treba da pogledam utakmicu kad se dokopam kuce ali ovako na slepo mogu da kazem da sam otprilike ocekivao ovakav rezultat i mnogo golova. Dve dosta dobre ekipe sa napadackim navikama, gomila solidnih igraca u obe ekipe i dva trenera koji znaju svoj posao. Ova razlika od jednog gola je malo na domaci teren, malo na ekstra glazuru Makabija koji je vec igrao protiv favorita i pobedom nabio dodatno samopouzdanje. Ocekujem slicnu utakmicu kod nas sa tasom na nasoj strani ovoga puta. Za revans je vazno da ne primio prvi gol i udjemo u trku, jer u tom slucaju mozemo proci kao Olimpijakos. Ako mi njih prvi nacnemo ocekujem da prodjemo. Sinoc me zvao drugar koji zna fudbal samo da bi rekao kako je gledao top utakmicu. Osim jednog posta ovde se niko time nije bavio, sto je steta ali dosta govori o forumskim prioritetima. Panj, dunster, neznalica, promasaj, bla bla... Igraju i drugi ljudi fudbal i to dobro, nisu nama unapred upisane pobede pa su igraci i trener odjednom postali debili zato sto se nisu prosetali do upisanog. Ova utakmica ce znaciti igracima da se podignu za nivo kvaliteta protiv kakvog nisu igrali od pocetka sezone. Koliko dovoljno ce to biti, videcemo. Ono sto ostaje kao kritika je kasnjenje da se reaguje na situaciju sa zadnjim veznim i desnim bekom. Ako vec nije doveden Ado na vreme nije se smeo otpisivati Sanogo. Ali, s nasim klubovima se na to naviklo. 

  • +1 7
Link to comment

Kakva je situacija sa Bukarijem, šta je povredio, ima li kakvih informacija? Ukoliko ne bude igrao najebali smo, ofanzivno najbitniji igrač tima.

 

Je li Katai živ, dadoše li mu kiseonik?

 

Ivanić?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...