Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

A ima da igraju. Početak je sezone, sveži su, tempirali su pripreme za ovo... Na šta to liči da pola tima ne može da igra duže od pola sata. Razumeo bih za nekog veterana, al ovi su u naponu snage i ovo su im utakmice sezone, a možda i karijere. 95% njih neće sigurno biti u prilici da van Zvezde prismrdi ligi šampiona, ostalih 5% može samo da se oprezno nada.

Neka poginu, pa šta bude.

Vidim Bukari sad kao doživeo povredicu i čuveno 'nismo želeli da rizikukemo'. Svašta. Ljudi nekad igrali sa frakturama....

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1
Link to comment

Tesko da ima igraca koji moze da odigra 90 min u tempu u kojem igra Bukari.  Pogotovo kada nema podrsku beka na strani na kojoj igra.  Realno je da on odigra u visokom tempu jedno 70 min.  On moze da ostane do 90 min u igri ali njegov ucinak ce poceti drasticno da opada posle jedno 60-70 minuta.  Ocekivanje je da brzi igraci kao Mitrovic i Mustafa mogu da zamene Bukarija u trenutku kada njegov glavni adut, brzina, pocne da jenjava.  To je sasvim uredu pod uslovom da zamene mogu da obave taj zadatak.  Protiv Pjunika su mogli, protiv Makabija nisu (Mustafa je bio van stroja zbog bolesti).

Link to comment

Osetio sam mali bol u mišiću, tako da nisam želeo da rizikujem. Biću spreman za utakmicu naredne nedelje – porucio je kratko Bukari, koji je pohvalio afmosferu na “Sami Ofer” stadionu, ali je poručio da ono što Makabi očekuje u Beogradu još nisu bili u prilici da vide.

Klupski lekari su odmah posle meča uradili dijagnozu i u pitanju je bio samo grč u mišiću zbog velikih napora.

Kako saznaje MaxBet sport, krilni napadač je odradio trening oporavka po dolasku u Beograd.

  • Haha 1
Link to comment

Brutalna utakmica je bila sinoc. Ne sacam se da sam ikada gledao onakav tempo na mecu nekog naseg tima. Igralo se na 27 stepeni i sa velikom vlagom. Tim pre je bio nestvaran tempo koij su nabacili domacini... 

 

Jak presing i pritisak koji su pravili na nas vezni red je doveo do toga da smo primili prvi gol. Visilo je u vazduhu. Ali je skroz iskljucio i Ivanica i kangvu, i pokazao gde je nasa pocetna greska bila (to je nesto oko cega su se valjda svi slozili - na nam je falio zadnji vezni). Posle gola smo krenuli da koristimo nase kvalitete, pre svega jer se Kanga sabrao a Bukari poceo da dobija lopte po strani. Tu smo mogli da prelomimo veo dvomec, jer sanse koje su promasili Bukari i Pesic su prosto morale da se realizuju. Sustinski glavna greska u IIp je ta sto smo opet usli kao i na pocetku meca da pustimo njih da napadnu a mi da cekamo kontre... Kao i na pocetku meca obilo nam se o glavu. 

 

Ne razumem cemu cudjenje oko izlaska Kataia. Sem suta kod prvog gola (koji bi golman rutinski odbranio da nije pogodio Silju) nije uradio nista vredno paznje. Van forme je, a pride nije ni previse pokretljiv, pa je njegovo povlacenje iz igre bilo i najlogicnije. Da je usao Sanogo a ne Srnic, sumnjam da bi mu iko zamerio... E sad, sto on Srnicu veruje vise nego Sanogu je malo i do odnosa unutar ekipe... Kako god bilo, uz Kangvu, Katai je svakako bio prvi igrac za izmenu. 

 

Ostale izmene su nam diktirale povrede i umor igraca, mada je i tu mogao malo drugacije da rotira. Tempo je prosto uzeo danak, uz onoliku vlagu, videlo se da su igraci skroz iscrpljeni. Tu nam se obilo o glavu to sto su Pavkov, Ohi i Mustafa zakacili stomacni virus (ili sta god - plus je prica da je i Dragovic imao slicne probleme), pa izlaskom Bukarija nismo imali adekvatne ofanzivne igrace da ostanemo ofanzivno potentni (da je bio Mustafa, zadrzali bismo brzinu po oba krila). Mozda je trebalo da Ohi dobije sansu pre Bena koji je bio uzasan, ali i Ohi je prakticno u ponedeljak odradio prvi trening. Sta da se radi.

 

Od izmena meni je Sanogo bio najbolji. I mislim da bi za revans trebalo izvrsiti samo tu jednu izmenu Kangva - Sanogo. Kod nekih sporijih ekipa mozda i mozemo da igramo sa Kangom i Kangvom, ali kod ovih ekipa koje igraju ekstremno brzo mora da igra neki Sanogo. Mi ga nismo imali , a njima je to radio Muhamed Ali. 

 

Inace, bas je mucno kolike tovare govana su prosuli pojedinci ovim mestom. Valjda je omalovazavanje igraca i trenera Zvezde pokusaj da se da znacaj svom pisanju, bem li ga sta je. Sve go Klop do Gvardiole. 

 

Dunster, koji nema pojma, dva puta za redom nas vodi u prolecne evropske okrsaje, sto je sem njega od 1992. uspelo samo jos Miloju jednom. Inace, ti isti koji tovare gomile gluposti po Stankovicu, su jos grdje istresali iste te tovare po Miloju koga sad hvale i dizu u nebesa... stvarno neverovatno. 

 

Ali u moru svega mi je najsimpaticniji Lakijev post gde sumira kako su oni bolje skautovali bekove, zadnje vezne, napadace i kako imaju trenera a mi ga nemamo, a mi eto samo imamo ukupno bolje igrace ali ne i tim. Vrhunsko poentiranje :D 

 

Elem, Makabi je dobro skockana ekipa. Mogli smo sinoc i bolje da prodjemo, ali i gore. Rezultat je svakako aktivan, a na Marakani mi uvek igramo dosta bolje nego na strani. I ti sitni detalji poput klime, terena nisu nebitni kada su dve ekipe slicnog klviateta na terenu. Ocekujem opet dobru utakmicu i ocekujem da Katai proradi :)

 

 

 

 

 

  • +1 5
Link to comment
31 minutes ago, adasevic said:

Kako god bilo, uz Kangvu, Katai je svakako bio prvi igrac za izmenu

 

Od izmena meni je Sanogo bio najbolji. I mislim da bi za revans trebalo izvrsiti samo tu jednu izmenu Kangva - Sanogo. Kod nekih sporijih ekipa mozda i mozemo da igramo sa Kangom i Kangvom, ali kod ovih ekipa koje igraju ekstremno brzo mora da igra neki Sanogo. Mi ga nismo imali , a njima je to radio Muhamed Ali. 

 

22 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Kangva pod hitno napolje.

 

Da je na poluvremenu izvršena ova rokada, ne bi ni izgubili tamo.

 

31 minutes ago, adasevic said:

Ali u moru svega mi je najsimpaticniji Lakijev post gde sumira kako su oni bolje skautovali bekove, zadnje vezne, napadace i kako imaju trenera a mi ga nemamo, a mi eto samo imamo ukupno bolje igrace ali ne i tim. Vrhunsko poentiranje :D 

 

 

 

18 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Razlika između ova dva tima:

 

- Makabi ima daleko boljeg trenera

- Igraju krajnje jednostavno na 1 ili max 2 dodira uz ekspresnu tranziciju, upravo ono što bi mi trebali da igramo da imamo trenera

- imaju centarfora

- imaju oba beka

- mi imamo pojedinačno kvalitetnije igrače sveukupno gledajući, ali daleko lošiji tim, opet zahvaljujući nepostojanju trenera

 

Evo nabrojao sam ovde ko su ti bolji igrači, zaboravio sam Alija u tom trenutku.

 

Dakle, Makabi ima ukupno 4 bolja igrača nego mi :

 

- centarfora

- oba beka

- zadnjeg veznog

 

I sedam lošijih. Dakle, poenta stoji i dalje, sedam je više od četiri.

 

Dakle, što se sveukupnog kvaliteta tiče, mi smo i dalje u prednosti što se samog igračkog kadra tiče, ali je to anulirano dunsterajom na klupi.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Au Laki, iks-oks je kompleksniji od tvog poimanja fudbala.

Ok je Adasevic dosta toga napisao. Mene samo pojačano nervira akcentovanje toga da igramo u Evropi redovno posle milion godina, a potpuno se ignoriše činjenica da je prohod do te Evrope za težinu šlepera lakši kroz ovu stazu šampiona nego onomad. Ni ove ekipe Miloja i Dekija, koje su se klale sa Austrijancima, Albancima, Slovacima, Moldavcima i Izralecima ne bi imale teorijske šanse protiv Milana, Leverkuzena, PSV-a, Dinama Kijeva.... Valjda je to loženje na Istorijski Trenutak i slične budalaštine, jače od pukog, najprovizornijeg pogleda na kontekst.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

Jebo te, koliko si ti naporan u vredjanju ljudi koji vise fudbala imaju u jednoj sedoj dlaci na bradi nego sto ces ti da skapiras za ceo zivot. Sto je najgore, ne posustajes godinama. Stankovic je dokazao da nije dunster bar onoliko puta koliko puta si ti dokazao da vrlo slabo stojis sa vrednovanjem igraca i trenera. 

 

Edit: ovo je bilo na Lakijev racun

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment

Jednostavno se igraci poteza kao sto je Katai u ovakvim utakmicama ne vade van, osim ako nije u pitanju povreda ili umor pa se jos ubacuje umjesto njega idiot.koji bi satro trebalo da pojaca trku i defanzivu. Sale i los je.opet dao najveci doprinos kod 1. naseg gola. 

I ta izmjena je i pokazatelj ekipi da nam je braniti 2-2, i onda kucka karma odradi svoje  i oni postignu i 3.

Link to comment
10 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Jednostavno se igraci poteza kao sto je Katai u ovakvim utakmicama ne vade van, osim ako nije u pitanju povreda ili umor pa se jos ubacuje umjesto njega idiot.koji bi satro trebalo da pojaca trku i defanzivu. Sale i los je.opet dao najveci doprinos kod 1. naseg gola. 

I ta izmjena je i pokazatelj ekipi da nam je braniti 2-2, i onda kucka karma odradi svoje  i oni postignu i 3.

 

Problem je to sto je u poslednje vreme Katai igrac od nula poteza a u trcanju je i bukvalno igrac manje na terenu. 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, kralj said:

Au Laki, iks-oks je kompleksniji od tvog poimanja fudbala.

Ok je Adasevic dosta toga napisao. Mene samo pojačano nervira akcentovanje toga da igramo u Evropi redovno posle milion godina, a potpuno se ignoriše činjenica da je prohod do te Evrope za težinu šlepera lakši kroz ovu stazu šampiona nego onomad. Ni ove ekipe Miloja i Dekija, koje su se klale sa Austrijancima, Albancima, Slovacima, Moldavcima i Izralecima ne bi imale teorijske šanse protiv Milana, Leverkuzena, PSV-a, Dinama Kijeva.... Valjda je to loženje na Istorijski Trenutak i slične budalaštine, jače od pukog, najprovizornijeg pogleda na kontekst.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka
 

 

To potenciranje dodje kao kontra teza nebulozama da sad smo trenutno kanta i da ništa ne valja. Slazem se da i to smatra... 

 

I jeste lakse sada nego pre 15 godina, ali zato je merilo proleće. Tu već moras da dobijes neke ozbiljnije ekipe od kojih smo nekad lagano ispadali. Onaj kosanov aris nije ni u sali jači od genta ili brage. Imali smo onda romu, kod miloja arsenal itd. U principu ova proleća u evropi jesu pokazatelj kvaliteta i rezultata. 

 

Ovogodišnje ekipa je objektivno najkvalitrtniji tim koji smo imali u ovom veku, pre svega zbog fizionomije ekipe koja se ne bazira na bloku, vec po prvi put potencira brzu igru i moderan fudbal sa lakom tranzicijom. Protiv slabijih ekipa delujemo kao bajern, protiv jačih će morati da zaigra i taj zadnji vezni. Ali kvalitet je bas evidentan. Voleo bih tu ls jer bi izvesno u tom slučaju doveli i tog desnog beka, mozda i jos jednog napadača. I nadam se sanogu u timu jer ado i kad dodje dugo nije igrao trebace vremena... 

 

 

Edited by adasevic
  • +1 1
Link to comment

Meni je sve to deplasirano. Na stranu što je teško porediti, ne znam ni šta se tačno dobija takvom nekom senzacionalističkom tezom tipa: najbolji u ovom veku! Kao da vam nije dovoljno to što vidite na terenu i po tabelama, pa ajde da se uvija u celofane i da se dodatno samoubeđujemo u formi zvučnih i velikih reči.

Meni ova garnitura UBR nikad ne bi bila ispred one sa Žigom, ali svakako nemam neki mehanizam da to uporedim, a kamoli dokažem. Voleo bih naravno da i ovi momci naprave onakve karijere u ligama petice, što bi možda bio neki osnov za poređenje, ali plašim se da su šanse za to mizerne.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment
15 hours ago, harper said:

 

Problem je to sto je u poslednje vreme Katai igrac od nula poteza a u trcanju je i bukvalno igrac manje na terenu. 

Nije bas da je nula poteza, i takav nikakav opet najzasluzniji za 1.gol. To je ipak 1 potez i 1 gol. Jednostavno majstori se na vade van, a da stvar bude gora zamijeni ga ničim. I nije njegovo da ganja defanzivu, gdje ugramo sa 4 pozadi, a realno samo jednim kvalitetnim. Rodic ispada ko kreten kod prvog gola.

Problem je i ubacivanje drveta Miluna, gdje je razjebao proslogodisnji odlican tandem Erak - Drago. Prica o bekovima vec ispricana, tranzicije nemamo godinama, iako imamo jako kvalitetne igrace za nase prilike. Ali da, Deki brt , titule, bla, bla vs. zarobljenici proslosti i nikakvi zvezdasi kako onaj bleban cascava neistomisljenike.

Edited by hrkljush boys_2
  • Haha 1
Link to comment
18 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Nije bas da je nula poteza, i takav nikakav opet najzasluzniji za 1.gol. To je ipak 1 potez i 1 gol. Jednostavno majstori se na vade van, a da stvar bude gora zamijeni ga ničim. I nije njegovo da ganja defanzivu, gdje ugramo sa 4 pozadi, a realno samo jednim kvalitetnim. Rodic ispada ko kreten kod prvog gola.

Problem je i ubacivanje drveta Miluna, gdje je razjebao proslogodisnji odlican tandem Erak - Drago. Prica o bekovima vec ispricana, tranzicije nemamo godinama, iako imamo jako kvalitetne igrace za nase prilike. Ali da, Deki brt , titule, bla, bla vs. zarobljenici proslosti i nikakvi zvezdasi kako onaj bleban cascava neistomisljenike.

 

Odlican tandem i igrac poteza su tresli gace od no name kluba iz Tirane prilicno skoro. Mi moramo vec jednom da se odlucimo da li je retard Mrkela pa svi imaju bolje igrac, pogotovo ovi protiv kojih igramo ili imamo do jaja igrace ali je Stankovic retard. Ovako menjati medjusobno nesvodiva misljenja od utakmice do utakmice je glupo i ubija svaku smislenu diskusiju. 

Link to comment
50 minutes ago, harper said:

 

Odlican tandem i igrac poteza su tresli gace od no name kluba iz Tirane prilicno skoro. Mi moramo vec jednom da se odlucimo da li je retard Mrkela pa svi imaju bolje igrac, pogotovo ovi protiv kojih igramo ili imamo do jaja igrace ali je Stankovic retard. Ovako menjati medjusobno nesvodiva misljenja od utakmice do utakmice je glupo i ubija svaku smislenu diskusiju. 

Opet demagogises i izmisljas u nedostatku argumenata i jos kenjas o smislenoj diskusiji. Kazem ja, kao najbolji Vesicev ucenik, majstor spina i šuplje. Mrkela nije retard nego ikebana, za drugi dio se slazem.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...