Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

  • renne pinned this topic

Stigao Kangva.

 

Od drugih zanimljivih vesti je i ona da je Fiorentina odustala od Terzica, mozda ne bi bilo lose da se malo raspitamo za njegovo junacko zdravlje. Ne verujem da imamo pare da ga kupimo, posto ima jos dve godine do kraja ugovora, ali mozda bismo mogli nesto da izmuvamo na pozajmicu na godinu dana pa da ga otkupimo sledece godine ako sve bude islo kako treba.

  • +1 2
Link to comment

Nadam se da imamo plan sa Kangvom ,u zadnje vreme smo dovodili strance koji su mahom grejali klupu. Nadam se samo da je malo brzi igrač u pitanju ,Sanogo je bio ok u Evropi ali pokretljivost veznog reda nam nije baš najsjajnija .

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, elementary said:

Nadam se da imamo plan sa Kangvom ,u zadnje vreme smo dovodili strance koji su mahom grejali klupu. Nadam se samo da je malo brzi igrač u pitanju ,Sanogo je bio ok u Evropi ali pokretljivost veznog reda nam nije baš najsjajnija .

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

 

Nece taj grejati klupu, koliko smo se zajebali s pokusajem da Krsticica vratimo u zivot dovoljno govori to da nam je na toj poziciji najcesce igrao Srnic. Sto se tice brzine Kangve imas hajlajtse pa pogledaj, stavio sam jedan klip pre par dana. Deluje da je dosta brz i s loptom i bez nje.

Link to comment

Ja ovog puta neću da se zalećem. Da vidimo prvo na šta će da liči na pripremama, pa i u kvalifikacijama.

 

Jedino što me je prijatno iznenadilo je ovako rana kupovina tek što je sezona stala. Ovo odavno nisam video kod nas.

  • +1 2
Link to comment

Reklo bi se da Kangva vise naginje ka ofanzivnom, nego defanzivnom veznom, pa ne verujem da ce mnogo uticati na Srnicev status. Moguce da je plan da se naredne sezone polako uvodi u tim i u nekom trenutku zauzme Kangino mesto u 11. I meni se svidja na prvu, mozda nije jak na lopti i lucidan kao Kanga, ali deluje vrlo hitro, okretno i konkretno, a toga bas fali ovom timu.

 

Nadam se da nije tacan ovaj podatak s vikipedije da je 165cm, na klipovima ne deluje toliko nisko.

Link to comment
1 hour ago, FPLS said:

Reklo bi se da Kangva vise naginje ka ofanzivnom, nego defanzivnom veznom, pa ne verujem da ce mnogo uticati na Srnicev status. Moguce da je plan da se naredne sezone polako uvodi u tim i u nekom trenutku zauzme Kangino mesto u 11. I meni se svidja na prvu, mozda nije jak na lopti i lucidan kao Kanga, ali deluje vrlo hitro, okretno i konkretno, a toga bas fali ovom timu.

 

Nadam se da nije tacan ovaj podatak s vikipedije da je 165cm, na klipovima ne deluje toliko nisko.

 

Ne naginje on ofanzivnom nego smo mi navikli da nasi defanzivni vezni ne daju loptu napred ni pod pretnjom smrcu. Vise od dve trecine svih Kvanginih klipova koje sam gledao su montirani od defanzivnih akcija u manevru a to sto ume da povuce napred i pridoda se napadu bi za svakog veznog igraca trebalo da bude notorna stvar. Kanga takodje nije klasicna desetka, on mnogo bolje igra kad je povucen u manevar jer je manji pritisak na njemu i ima vise vremena i prostora da igra. Srnic Slavoljub uopste nije vezni igrac, on igra prinudno na toj poziciji da bi cuvao ledja Kataiju koji ima ovlascenja da ne trci nazad. Dakle, sve sto Kvanga treba da uradi, pored onog sto zna, je da trci dovoljno pa da dobrog Slavoljuba vise ne gledamo u timu. Nije da njegovim neigranjem gubimo fenomenalnog defanzivca na toj poziciji pa da se brinemo moze li to Kvanga da odradi defanzivno ili ne moze. Uostalom, mi vec imamo jednog klasicnog defanzivnog veznog u prvom timu i zove se Seku Sanogo. Dakle, to su tri igraca na dve pozicije i menjace se u zavisnosti od taktike, s tim sto Kanga moze i napred. Mada ne verujem da ce u domacoj ligi cesto igrati sva trojica jer su nam prvi centarfor i desni bek takodje stranci pa nece biti dovoljno mesta.

 

Sto se tice visine to je manje-vise nebitno za veznog igraca. Visoki igraci imaju svoje prednosti, pre svega u skok igri i duzoj markaciji prostora zbog veceg frejma, ali su nizi okretniji, imaju nize teziste i po pravilu su brzi. Makelele, koji je pojam idealnog zadnjeg veznog je bio relativno nizak (174), N'Golo Kante takodje (168), nista to ne mora da znaci.

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...