Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Jos citam Mocart i ne verujem da Darjan kenja po Milunu a ovaj odigrao odlicnu utakmicu. I taj drugi gol gde je kao "izgubio vazdusni duel" nije njegova greska, onaj lik se namesta kao na treningu za centarsut i salje metak loptu u 16 i bukvalno na martinelu od glave Pieroa ulazi. 95% tog gola je centarsut.

 

Svakako ne bih menjao zadnju liniju u revansu, a u zavisnosti od rezultata i potrebe jurenja istog bih od 60. minuta vezao ulazak Gobeljica i Pavkova umesto Pesica i Erakovica. Imam mnogo dobar osecaj glede Pavkova posto im je zadnja linija nacrtana za njega. Jedan stoper je visok 179cm, a Planica iz CZ pamtim kao igraca koji premda ima 192cm, zapravo je ispodprosecan u vazdusnim duelima i ima problem sa jakim spicevima, a bolji je na zemlji posto je poprilicno brz.

Link to comment
4 minutes ago, fandorin said:

Nisam siguran da je Dragović u lošoj formi. Sinoć je morao da se čuva kartona i da igra mnogo opreznije. 

 

Bas je lose usao u sezonu. S tim sto ce se on naci pre ili kasnije jer je klasa. Uopste ne mislim na zuti koji je dobio, mislim da ga nije zasluzio, vec na gomilu izgubljenih duela i kasnjenja na vecini utakmica. 

 

No, mislim da je svim igracima najveci problem bilo to sto ovako jakog rivala nisu imali mesecima pa su se gubili pod pritiskom na koji nisu navikli. Neki su se jos na utakmici adaptirali, neki ce morati da cekaju revans da bi dokazali da mogu da isporuce na ovom, visem nivou. 

  • +1 1
Link to comment

Ivanić i kad je užasan za svoje pojmove, nešto makar radi, trudi se u defanzivi, u napadu pokriva dosta prostora, popunjava rupe, mi smo juče dosta vremena dok su igrači Makabija najviše pritiskali se branili tako što se Šilja spuštao a Katai u tim trenucima igrao centarfora, ponavljam kao papagaj ali taj čovjek je imao ozbiljne zdravstvene probleme i očigledno da ima problem sa kondicijom a posebno u gadnim uslovima za igru, plus na to sve ima i taj stav. Možemo to nazvati padom forme, možemo i hroničnim (fizičkim) nedostatkom, neka je živ i zdrav, ali ako bih birao u uzvratu između njega i Ivanića, trenutno bih izabrao Ivanića. I svakako nekog umjesto Kangve. 

Doduše za uzvrat u BG najavljuju nešto tipa 20-25 stepeni i neku kišurdu, možda mu to bude više odgovaralo, tu se samo bojati ovog njihovog centarfora koji djeluje kao neki Zlatan za sirotinju.  

Link to comment
11 minutes ago, los borrachos said:

Jos citam Mocart i ne verujem da Darjan kenja po Milunu a ovaj odigrao odlicnu utakmicu. I taj drugi gol gde je kao "izgubio vazdusni duel" nije njegova greska, onaj lik se namesta kao na treningu za centarsut i salje metak loptu u 16 i bukvalno na martinelu od glave Pieroa ulazi. 95% tog gola je centarsut.

 

Svakako ne bih menjao zadnju liniju u revansu, a u zavisnosti od rezultata i potrebe jurenja istog bih od 60. minuta vezao ulazak Gobeljica i Pavkova umesto Pesica i Erakovica. Imam mnogo dobar osecaj glede Pavkova posto im je zadnja linija nacrtana za njega. Jedan stoper je visok 179cm, a Planica iz CZ pamtim kao igraca koji premda ima 192cm, zapravo je ispodprosecan u vazdusnim duelima i ima problem sa jakim spicevima, a bolji je na zemlji posto je poprilicno brz.

 

Pitanje je u kakvom stanju je Pavkov i sta je zapravo bio taj stomacni virus. 

Link to comment
13 minutes ago, los borrachos said:

Jos citam Mocart i ne verujem da Darjan kenja po Milunu a ovaj odigrao odlicnu utakmicu. I taj drugi gol gde je kao "izgubio vazdusni duel" nije njegova greska, onaj lik se namesta kao na treningu za centarsut i salje metak loptu u 16 i bukvalno na martinelu od glave Pieroa ulazi. 95% tog gola je centarsut.

 

Svakako ne bih menjao zadnju liniju u revansu, a u zavisnosti od rezultata i potrebe jurenja istog bih od 60. minuta vezao ulazak Gobeljica i Pavkova umesto Pesica i Erakovica. Imam mnogo dobar osecaj glede Pavkova posto im je zadnja linija nacrtana za njega. Jedan stoper je visok 179cm, a Planica iz CZ pamtim kao igraca koji premda ima 192cm, zapravo je ispodprosecan u vazdusnim duelima i ima problem sa jakim spicevima, a bolji je na zemlji posto je poprilicno brz.

 

Za drugi gol je kriv bukari koji je taj centarsut blokirao kao da je petlic...

Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

Ivanić i kad je užasan za svoje pojmove, nešto makar radi, trudi se u defanzivi, u napadu pokriva dosta prostora, popunjava rupe, mi smo juče dosta vremena dok su igrači Makabija najviše pritiskali se branili tako što se Šilja spuštao a Katai u tim trenucima igrao centarfora, ponavljam kao papagaj ali taj čovjek je imao ozbiljne zdravstvene probleme i očigledno da ima problem sa kondicijom a posebno u gadnim uslovima za igru, plus na to sve ima i taj stav. Možemo to nazvati padom forme, možemo i hroničnim (fizičkim) nedostatkom, neka je živ i zdrav, ali ako bih birao u uzvratu između njega i Ivanića, trenutno bih izabrao Ivanića. I svakako nekog umjesto Kangve. 

Doduše za uzvrat u BG najavljuju nešto tipa 20-25 stepeni i neku kišurdu, možda mu to bude više odgovaralo, tu se samo bojati ovog njihovog centarfora koji djeluje kao neki Zlatan za sirotinju.  

 

Taj njihov centarfor je nudjen i nama. Nismo ga ni razmatrali. Takvih priucenih napadaca ima na stotine, za male pare. Mi smo doveli boljeg igraca od njega ali sta vredi kad nijednog spica ne umemo da stavimo u funkciju. Ovog lika sa nasom igrom oterali bismo za dva meseca. 

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Taj njihov centarfor je nudjen i nama. Nismo ga ni razmatrali. Takvih priucenih napadaca ima na stotine, za male pare. Mi smo doveli boljeg igraca od njega ali sta vredi kad nijednog spica ne umemo da stavimo u funkciju. Ovog lika sa nasom igrom oterali bismo za dva meseca. 

Ma ne mislim ja da je taj neki spektakularan, da jeste sigurno ne bi varirao između francuske druge i izraelske lige, ali je nama pravio pizdarije u skoku gdje smo mi navodno solidni pa se bojim da to u nekoj blatnjavoj varijanti u kišno beogradsko veče ne bude neki faktor koji će nas koštati, pa... dosta toga. Nagledao sam se ja tih bildera centarfora, to ako pregrmiš 60 minuta na konju si, ne može se ta masa i veličina toliko trošiti i kretati 90 minuta. 

Link to comment
16 minutes ago, harper said:

 

Pitanje je u kakvom stanju je Pavkov i sta je zapravo bio taj stomacni virus. 

 

Ja imam teoriju da je korona a da ne smeju da objave, kao i svaki put kad procitam "stomacni virus" kao razlog necijeg izostanka, iako je naravno moguce. Nadam se da nije situacija kao protiv Serifa gde su ga mozgovi zbog nekih trzavica sa menadzerom sklonili sa dvomeca, navukli bad omen, da bi se vratio cim je potpisao novi ugovor a mi ispali. Tesko mi je da zamislim neki spektakularni prolazak Zvezde u utorak, a da Pavkov nema bitnu ulogu.

Edited by los borrachos
Link to comment

Glavna prednost Milunovica u odnosu na Dragovica i Erakovica je skok igra.  To je znacajna prednost s obzirom na Makabijevog golijata.  S druge strane, Dragovic i Erakovic su uigraniji, bolji sa loptom na travi i brzi od Milunovica.  Ako bi se Stankovic odlucio sa trojcom u zadnjoj liniji, Erakovic desno, Milun u centru i Dragovic levo, onda bismo morali da imamo na bokovima Gobeljica i Rodica jer svi ostali nasi bocni fudbaleri su izrazito ofanzivno orijentisani i losi u defanzivi.  U tom slucaju, Kanga, Ivanic, i Katai bi igrali u veznom redu i Pesic i Bukari u napadu.  Koliko god igre Kataija i Ivanica nisu na nivou prosle sezone, po meni njih dvojca predstavljaju najubojitiji i najkreativniji napadacki tandem Zvezdinog tima (uz doprinos Rodica).  Sa Bukarijem na desnom boku i Kangom kao motorom Zvezdine ofanzivne igre to je dobitna kombinacija.  Sve u svemu, jedina slaba karika u timu je desni bek, bilo da je to slabi Gobeljic ili staticni bek Erakovic.  Moj je utisak da je trosenje Erakovica na beku mozda veca steta od igranja Gobeljica na toj poziciji.

Link to comment
40 minutes ago, harper said:

 

Taj njihov centarfor je nudjen i nama. Nismo ga ni razmatrali. Takvih priucenih napadaca ima na stotine, za male pare. Mi smo doveli boljeg igraca od njega ali sta vredi kad nijednog spica ne umemo da stavimo u funkciju. Ovog lika sa nasom igrom oterali bismo za dva meseca. 

 

O pameti i sposobnosti naše skaut službe upravo svedoči boldovano, očito ga iz tog pogona nikada niko nije ni video. Čovek je brz, jak, visok, zna fudbala, šutira s obe noge, fenomenalno igra glavom. I to ne samo sinoć, isto je radio i protiv Olimpijakosa i AEK-a. No, ipak je lakše pričati napamet nego pogledati utakmice pa stvoriti sopstveni zaključak.

 

Doslovno Gerd Miler za sve ono što mi imamo na poziciji broj 9. Dao bi i Pešića i Pavkova i Ohija za njega i još doplatio.

Link to comment
42 minutes ago, James Marshall said:

Ma ne mislim ja da je taj neki spektakularan, da jeste sigurno ne bi varirao između francuske druge i izraelske lige, ali je nama pravio pizdarije u skoku gdje smo mi navodno solidni pa se bojim da to u nekoj blatnjavoj varijanti u kišno beogradsko veče ne bude neki faktor koji će nas koštati, pa... dosta toga. Nagledao sam se ja tih bildera centarfora, to ako pregrmiš 60 minuta na konju si, ne može se ta masa i veličina toliko trošiti i kretati 90 minuta. 

 

Imacemo mi ozbiljnijih problema od njega ako ne povedemo prvi i brzo. Mnogo dobro vuku kontre, nemaju brzance kao sto je Bukari ali to nadoknadjuju uigranim kretnjama. Revans mora da se igra pamet no. 

Link to comment
6 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

O pameti i sposobnosti naše skaut službe upravo svedoči boldovano, očito ga iz tog pogona nikada niko nije ni video. Čovek je brz, jak, visok, zna fudbala, šutira s obe noge, fenomenalno igra glavom. I to ne samo sinoć, isto je radio i protiv Olimpijakosa i AEK-a. No, ipak je lakše pričati napamet nego pogledati utakmice pa stvoriti sopstveni zaključak.

 

Doslovno Gerd Miler za sve ono što mi imamo na poziciji broj 9. Dao bi i Pešića i Pavkova i Ohija za njega i još doplatio.

 

Nije poenta u tome da je on slab igrac vec da nasa igra guta moderne napadace jer smo koncipirani tako da zavrsavamo napade na drugaciji nacin. Nije nam covek dao 5 golova vec isto onoliko koliko je njima dao Pesic. Dali smo 30 golova na 8 utakmica, to nam uopste nije problem. 

Link to comment
48 minutes ago, harper said:

 

Imacemo mi ozbiljnijih problema od njega ako ne povedemo prvi i brzo. Mnogo dobro vuku kontre, nemaju brzance kao sto je Bukari ali to nadoknadjuju uigranim kretnjama. Revans mora da se igra pamet no. 

Mozda Stankovic odluci da krene oprezno, da ne primimo gol (Srnic, Sanogo u startnoj postavi), i da doda gas u drugom poluvremenu (uvodi Bukarija, Kangvu, Pavkova) i eventualno tada obezbedi prolaz.  Jer ako se istrose Bukari, Katai i Pesic do negde 60-70 minuta, a mi nemamo vodjstvo vece od 1-0 ili 2-0 koje nas vodi dalje u LS, pitanje je da li cemo bez njih moci da postizemo golove a da ih istovremeno ne primamo.  U produzetke bolje da ne ulazimo.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...