Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

U sustini, stankovic je hteo da igra na gol vise al su mu u 55. minutu zivci popustili i promenio je koncept. Oni su takodje podigli rucnu kad su drugi put poveli i zadovoljni postignutim poceli da kradu vreme. Zbog toga se utakmica zavrsila rezultatom 3:2 a ne npr 4:4 kao sto je moglo da bude...

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, harper said:

Sinoc me zvao drugar koji zna fudbal samo da bi rekao kako je gledao top utakmicu. Osim jednog posta ovde se niko time nije bavio, sto je steta ali dosta govori o forumskim prioritetima. Panj, dunster, neznalica, promasaj, bla bla...

Utakmica je bila odlična, za neutralne gledaoce pogotovo, ali ne možeš očekivati od navijača da mnogo objektivno gledaju na neke stvari u tako važnom meču. Naravno da se preteruje u nekim kritikama ali za to i služe navijači, i u dobru i u zlu.

Link to comment

Ja bih voleo da se i u beogradu igra na gol vise al do samog kraja, pa ko je veci mangup i ko ima jace zivce nek ide u ls a ovom drugom ni u le nece nista faliti...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, sasha said:

Utakmica je bila odlična, za neutralne gledaoce pogotovo, ali ne možeš očekivati od navijača da mnogo objektivno gledaju na neke stvari u tako važnom meču. Naravno da se preteruje u nekim kritikama ali za to i služe navijači, i u dobru i u zlu.

 

Ne ocekujem ja od navijaca da budu objektivni, samo da znaju o cemu pisu. Kao i prosle godine protiv Serifa gomila zakukavanja i prenemaganja jer smo ispali od konobara a oni ljudi uzese meru Realu. Makabi je tu negde po kvalitetu sa nama i svi smo znali da ce dvomec biti rutav. Nismo mi prsli kao sto neko rece, bar ne rezultatski (igracki ne znam, nisam gledao), tesno smo izgubili prvo poluvreme i to je sve. 

Link to comment

prastajte za negativne komentare juce, ja gledam svaki sezdeseti zvezdin mec.

 

ali me je juce posebno nervirao glavonja (nisam ni znao da ga se tako zove), jer je izgledao pihtijasto. mozda je on dobar, mada posle jucerasnjeg meca ne mogu bas da poverujem u to.

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Bright Billy said:

U sustini, stankovic je hteo da igra na gol vise al su mu u 55. minutu zivci popustili i promenio je koncept. Oni su takodje podigli rucnu kad su drugi put poveli i zadovoljni postignutim poceli da kradu vreme. Zbog toga se utakmica zavrsila rezultatom 3:2 a ne npr 4:4 kao sto je moglo da bude...

 

Stankovicu zameram sto koncept nije promenio na poluvremenu, gde je to mogao sa igracima da namesti u svlacionici i ubaci Sanoga od 46.m. Bio je opijen sa drugim delom pp u kom smo odrali Makabi i mislio da ce da se nastavi tako, a kada su se ovi ocekivano podigli krenula je panika. A to dizanje rucne trenera Makabija koji je po nekima ovde Klop licno, mu je bila katastrofalna greska i moglo bi ga vrlo lako kostati prolaza. Zvezda je autokastrirala svoju ofanzivu izmenama i tu je svako ko iole prati fudbal video da CZ samo u teoriji i nekim spletom cudnih okolnosti moze da da gol. Da je trener Makabija nastavio da igra ofanzivno moglo je da bude samo 5:2 a ne 4:4. Na 3:2 kao da su oba trenera potpisala kraj. Imho, trener Makabija se vise zajebao sto je "pristao" na to. Imamo dobru sansu u Bg-u.

  • +1 1
Link to comment
Just now, los borrachos said:

 

Stankovicu zameram sto koncept nije promenio na poluvremenu, gde je to mogao sa igracima da namesti u svlacionici i ubaci Sanoga od 46.m. Bio je opijen sa drugim delom pp u kom smo odrali Makabi i mislio da ce da se nastavi tako, a kada su se ovi ocekivano podigli krenula je panika. A to dizanje rucne trenera Makabija koji je po nekima ovde Klop licno, mu je bila katastrofalna greska i moglo bi ga vrlo lako kostati prolaza. Zvezda je autokastrirala svoju ofanzivu izmenama i tu je svako ko iole prati fudbal video da CZ samo u teoriji i nekim spletom cudnih okolnosti moze da da gol. Da je trener Makabija nastavio da igra ofanzivno moglo je da bude samo 5:2 a ne 4:4. Na 3:2 kao da su oba trenera potpisala kraj. Imho, trener Makabija se vise zajebao sto je "pristao" na to. Imamo dobru sansu u Bg-u.

 

Da li ti je mozda palo na pamet da ni oni ne mogu da drze visok ritam svih 90 minuta. Tri najbolja igraca su im izasla sa utakmice sa povredicama karakteristicnim za preveliko naprezanje. 

Link to comment

gledao sam celu tekmu, odličan fudbal je bio, atmosfera extra, pet golova, visok ritam, preokreti. za nekoga ko je neutralan, divota. bolja je bila tekma nego Rangers-PSV po meni, koju sam gledao pre dva dana. zanimljivija za gledanje. 

 

po mojoj proceni, deo vaših problema došao je i usled činjenice da je ovo bila prva ovoseznoska tekma sa protivnikom iz kategorije ozbiljnih. čast svima, ali svi protivnici koje ste imali do sada su, fudbalski, bili plitak potok i samo se postavljalo pitanje sa koliko razlike će da se završi. pa ste iz tog laganijeg ritma nagazili na tvrdo, u gostima, na ekipu koja je dobro organizovana, dobro vođena, fizički spremna, naoštrena i motivisana jer je izbacila protivnika koji je barem formalno bio favorit.

 

revanš bi mogao da bude extra interesantan. pogledao sam skraćeni snimak njihovog gostovanja u Atini. tamo su otišli sa egalom, bilo je 1-1 u Izraelu. uspeli su da povedu, Oly je ušao u paniku, a ovi su kao osice napadali, koristili sve što su mogli ina kraju ih napunili. moglo je više od 4 da bude. ključno bi bilo da vi njih nagazite od početka i povedete. nešto kao ona tekma protiv Rangersa što ste kući igrali prošle sezone.

 

Edited by Ted
  • +1 8
Link to comment

Mislim da je njihov tim vise uravnotezen nego nas.  I mi i oni imamo bolju ofanzivu od defanzive.  Medjutim, njihov vezni red je igrao mnogo agresivniji od naseg veznog reda.  Nonsalancija koju su prikazali nasi igraci u sredini, posebno Kangva i Ivanic kao i Kanga u prvih 20 min je nedopustiva na nivou utakmica za LS i LE.  Drugo, oni imaju bekove koji spartaju napred nazad tokom cele utakmice.  Mozda nisu kvalitetni, ali bar rade ono sta se od bekova ocekuje.  Nas desni bek nije presao na polovinu protivnika do 20-ak minuta pre kraja utakmice.  Zbog toga je Bukari morao da se vraca duboko na nasu polovinu i da se trosi, a on je prevashodno napadac i u defanzivi je slab.  Stankovic je to pokusao to da koriguje tako sto je tokom prvog poluvremena ostavio Bukarija da bude najistureniji a zahtevao od Silje Pesica da se vraca i pomaze u odbrambenim zadacima, sto je dovelo do povecane potrosnje Pesica.  Istini za volju, ta rokada je dovela do preokret u prvom poluvremenu ali naustrb iznurivanja kljucnih igraca u napadu.  (Ocekivalo se da ce i Pesic i Bukari da se iscrpe do 60-og minuta jer ni jednu utakmicu do sada nisu odigrali 90 minuta.)  Tu se Stankovic kockao za kratkotrajnu dobit.  Da su njegovi igraci iskoristili jos par zicera tokom poslednjih 20 min prvog poluvremena, to kockanje bi se danas slavilo kao "diplomski rad", ali 20 minuta dobre igre je bilo nedovoljno da se osigura pobeda.  Izamene koje je morao da uvede nisu imale kvalitet da to urade.

 

Kako bilo, ove probleme necemo resiti do revansa.  Ado i da dodje nece biti spreman.  Niti su spremni Rus i Gruzin, a i da jesu, koga da menjaju?  Nada je da se nas srednji red malo ostrvi, da dobija 50-50 duele, da imaju preciznija dodavanja, da ne gube lopte u potezima vise i beskorisnim driblinzima.  Ako bi to uspeli, ne bi im trebali ni Srnic ni Sanogo u startnoj postavi.  Cak pomisljam da je mozda bolje da Dragovic i Erakovic igraju stoperski par (sto dobro umeju) makar i protiv Makabijevog golijata, a da Gobelja igra beka.  On jeste los i u odbrani i u napadu, ali ce bar da jurca po desnom boku i koliko-toliko pomogne da se Bukari ne vraca duboko na nasu polovinu, umesto da imamo Erakovica zakopanog na nasoj polovini.

Edited by Dimitrije
Link to comment
21 minutes ago, Bright Billy said:

Problem je samo sto je juce milunovic bio nas najbolji odbrambeni igrac...

 

Da, njegov najveci problem su padovi koncentracije kojih obicno ima manje kad je pod pritiskom. Poslovicni slon u sobi kojeg svi vesto zaobilaze je da su Katai i Dragovic u veoma losoj formi, a o tome se mahom cuti jer obojica imaju velike zasluge.

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...