Jump to content
IGNORED

Med & druge pčelinje rabote


napadaj

Recommended Posts

3 hours ago, igoraki said:

evo da pitam, jel probao neko senf sa medom, ovaj dole ili bilo koji drugi, da spojimo prošlost i sadašnjost

 


neozbiljan ste. sve sam ih probao, kako drugačije.
Ko%CC%88lner-senfmuseum-2-1024x768.jpg
 

  • Haha 1
Link to comment
15 hours ago, Eleniko said:

za to su ti nemci bolji, posebno bavarci

 

slatki senf za bele kobaje

 

 

za bele kobaje: slatki senf + ajvar od ljutih paprika. po supena kasika, pa se izmesa. bogovski.

  • Wub 1
Link to comment
17 hours ago, igoraki said:

evo da pitam, jel probao neko senf sa medom, ovaj dole ili bilo koji drugi, da spojimo prošlost i sadašnjost

 

57ed05bea98bceae5f0eaada26b69cee6c61471d

tost, ovaj (ali bas ovaj) senf, tanko seceni stari tvrdi sir tipa cedar, mancego, gauda, kackavalj... i na to kolutovi svezeg krastavca. to mi je najcesci dorucak. obozavam. 

  • +1 3
Link to comment
On 25. 9. 2023. at 9:48, Facundo Orellana said:

Da, reumu ubodi efikasno leče. 

@Zeleni zub

Za med u prodaji, ne znam šta da ti kažem, najbolje imati nekog dobavljača/snabdevača od poverenja, za koga možeš sigurno znati da ga ne zaliva šećerom, ili naći ova tri proizvođača koja su prošla proveru. Očigledno da više ne možeš ni u izvoznike biti siguran kada lažiraju testiranja. 

problem je shto na listi jedan isti proizvodjach ima i pravi i 'popravljeni' med. i sad ti znaj u koju teglu su sipali pravi. a i zashto :isuse:

 

53 minutes ago, Malkmus said:

Jesu li ove nedavne smutnje poništile tezu da se čisti med kristališe?

upravo gledam u dve tegle sopstvenom rukom biranog krristalisanog maksi cvetnog meda, koji je na listi kao neispravan. to je kao ushli i izashli iz legende za zivota :lolol:

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 9 months later...
  • 4 weeks later...
On 25. 9. 2023. at 10:17, I*m with the pilots said:

Med je u svim zemljama problem. Sigurniji si sta stavljaju u parizer nego u med a cena bukvalno nista ne mora da znaci. Pisala sam vec, u Nemackoj su neki od najskupljih medova pali na testovima. Ispade bolji onaj dovucen iz Cilea i pomesan sa rumunskim nego domaci.

 

Да! По званичним информацијама у Европској унији је најмање око 50% фалсификата (да не улазимо у квалитет и неквалитет онога што није фалсификат, само да констатујемо колико је отворених фалсификата) , а у земљи, према прошлогодишњем испитивању тржишта, око 90% фалсификата. И, како онда уопште научно верификовати благотворност меда на човека, и ко ће научницима да обезбеди тај убитачно аутентичан и лековити мед,  у довољним количинама за истраживања и тестирања, када га има још на ретким местима на планети и то само код ретких, изузетно фокусираних на квалитет, произвођача. :cool2:

  • Haha 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...