Jump to content
IGNORED

ima, al za manje para: recesivni topik!


gospa buba

Recommended Posts

Cisto da budemo fer, kad nesto padne na 50% ne mora da znaci da je 50% bila marza vec su mozda jednostavno u fazonu da ga se radije ratosiljaju makar i uz gubitak nego da ga samo bace. Tipa ako istice rok ili zauzima mesto na polici a niko ne kupuje. 

 

Neverovatno je potpuno odsustvo drzave u zastiti cena najosnovnijih proizvoda tipa mleko. Mislim da se tako nije ponasala ni jedna prethodna vlada.

Link to comment

Kad necemu jako snize cenu (preko 50%), to je i zbog toga da uvuku potrosaca u market...a niko posle ne izadje samo sa tim jednim, snizenim proizvodom, zbog kojeg je usao.

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Cisto da budemo fer, kad nesto padne na 50% ne mora da znaci da je 50% bila marza vec su mozda jednostavno u fazonu da ga se radije ratosiljaju makar i uz gubitak nego da ga samo bace. Tipa ako istice rok ili zauzima mesto na polici a niko ne kupuje. 

 

 

Zavisi od tipa proizvoda. Svaki vikend su u svim prodavnicama toalet papiri, deterdzenti i tako ta hemija na 40-50% snizenja (naravno za konkretne izabrane proizvode). Ko normalan bi to kupovao po redovnim cenama? Ili ono maslinovo ulje, ko da je od suvog zlata.

 

Kad spuste voce ili povrce za 50% to je da bi sto pre rasprodali. Ali se uvek pitas, da nije mozda to bas kontigent robe sto je vracen sa granice zbog povisene koncentracije nekog pesticida i sl. Ili sok, cips ili tako nesto, a nije ni blizu istek roka, odmah posumnjas da nesto drugo nije ispravno (opet neki hemijski dodatak). To kad je blizu istek roka, to su i duzni da istaknu uz snizenu cenu, mada to samo vidjam u Maxiju (obicno bude narandzasta etiketa uz 30% popusta).

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, reg said:

Ovo se i meni desilo, ali sam gledao neke račune od prošlog meseca i shvatio da MI je svejedno jer skoro da više i ne kupujem u maksiju (a i kad kupujem to su uglavnom manje kupovine ispod 750 dinara jer me mrzi da se cimam).

Malo sam ti dopunila stejment radi objektivnosti.

Ja puno para ostavljam Maksiju i ovo od njih me je iz pameti isteralo, razlozi su principijelni a ne što ću da mrem bez tiganja.

  • +1 1
Link to comment

merix.jpg.96ebd77d9d1458c9204dac2405877194.jpg

 

Vec koji put u poslednjih nekoliko meseci vidim da ovaj tecni Merix spustaju za 60 i vise posto. Covek odmah posumnja da su ga razvodnili max..

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Jimmy Kowalski said:

merix.jpg.96ebd77d9d1458c9204dac2405877194.jpg

 

Vec koji put u poslednjih nekoliko meseci vidim da ovaj tecni Merix spustaju za 60 i vise posto. Covek odmah posumnja da su ga razvodnili max..

dodali mu kokišku

Link to comment
  • 2 weeks later...
6 minutes ago, Ras said:

Koja aroma?

Kupila sam u Aromi u Dalmatinskoj, na cosku sa Stanoja Glavasa. U onim fensi zgradama.

Samo 32 rolne :D

Edited by Sandradjer
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...