Jump to content
IGNORED

ima, al za manje para: recesivni topik!


gospa buba

Recommended Posts

Da vas obradujem - poceo rast cena i mesa. U mojoj lokalnoj mesari povecali skoro sve cene 15-20%, ovi od kojih narucujem pecenje povecali sa 1600 na 2000... idemo.

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, Shan Jan said:

Da vas obradujem - poceo rast cena i mesa. U mojoj lokalnoj mesari povecali skoro sve cene 15-20%, ovi od kojih narucujem pecenje povecali sa 1600 na 2000... idemo.

 

Chitala sam pismo od predsednika, tj chitala nam naglas komshinica, da ce da im povise penzije za 20% pa je komentar bio taman za 20% shto ce da poskupi meso i 10% shto ce da poskupi struja... to e valjda to

  • Tužno 1
Link to comment
On 3. 11. 2023. at 21:32, x500 said:

Maxi ima povoljnu Lavazza kafu

 

pw9dRUa.jpg

 

 

nikad nije bila toliko snizena. 

nadam se da im je propadala, a isto mislim i za citav maksi asortiman,  bezocno visoke cijene vec godinu i po.

sudila bih im za veleizdaju.

 

tekuca akcija lojalnosti sa maksimalnim popustom na tiganje i nozeve za 60 markica odnosno 360 potrosenih eura je vrhunski cinizam.

  • +1 9
Link to comment

Juche sam u DMu uzela najjeftinije pakovanje toalet papira, nikad u zivotu nisam birala najjeftinije, kupovala sam ponekad najjeftinije kad mi odgovara ali ne da bih doshla na policu i gledala koji je apsolutno naj naj jeftiniji proizvod ispod koga nema dalje pa da uzmem taj. Bash neshto idem prema kasi i razmishljam - kupuje li im iko bilo shta drugo.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Koliko je taj DM sjajan generalno u Nemackoj, sto sa privlacnim cenama, jako dobrim svojim proizvodima - u velikom broju slucajeva boljim (kvalitativno, po pitanju sastava proizvoda, pogotovo namirnica i kozmetike) a jeftinijim od poznate konkurencije, paznjom na efikasnost pakovanja itd. - toliko su mrski u Srbiji sa cenama. Naravno, neko je to tako omogucio.

Link to comment
8 hours ago, morgana said:

 

nikad nije bila toliko snizena. 

nadam se da im je propadala, a isto mislim i za citav maksi asortiman,  bezocno visoke cijene vec godinu i po.

sudila bih im za veleizdaju.

 

tekuca akcija lojalnosti sa maksimalnim popustom na tiganje i nozeve za 60 markica odnosno 360 potrosenih eura je vrhunski cinizam.

Bukvalno, serem im se u sniženje, ja ovu plavo-crvenu Lavazzu Crema e Gusto, uzimam na Kaleniću za 350 rsd. :isuse: a Rossa (nije na slici) je valjda 400 dinara, a u Maxiju oko 800 tj. 900 rsd.(regularna cena, kad nije sniženje, ali i sa "sniženjem" su im cene raspad). 

Edited by Patty Lee
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Patty Lee said:

Bukvalno, serem im se u sniženje, ja ovu plavo-crvenu Lavazzu Crema e Gusto, uzimam na Kaleniću za 350 rsd. :isuse: a Rossa (nije na slici) je valjda 400 dinara, a u Maxiju oko 800 tj. 900 rsd.(regularna cena, kad nije sniženje). 

 

đe gledaš đevojko eno ti onolika rossa u gornjem redu

 

ali da kod mađara su sve ove kafe i dalje jeftinije nego na ovoj closeout rasprodaji koja ima smisla samo za one koji moraju preko računa da kupuju

 

inače ne bi da rušim sneška ali i kod mene na ostrvu lavazza panula sa cenama sa 8 na 4e po ovoj ciglici tako da mislim da je pre do centrale nego do maksija

Edited by Eleniko
  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Patty Lee said:

Bukvalno, serem im se u sniženje, ja ovu plavo-crvenu Lavazzu Crema e Gusto, uzimam na Kaleniću za 350 rsd. :isuse: a Rossa (nije na slici) je valjda 400 dinara, a u Maxiju oko 800 tj. 900 rsd.(regularna cena, kad nije sniženje, ali i sa "sniženjem" su im cene raspad). 

 

sve im je raspad, sto i njima zelim

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, Eleniko said:

 

 

inače ne bi da rušim sneška ali i kod mene na ostrvu lavazza panula sa cenama sa 8 na 4e po ovoj ciglici tako da mislim da je pre do centrale nego do maksija

Oće centrala da pogreši...

Link to comment
12 hours ago, Shan Jan said:

Da vas obradujem - poceo rast cena i mesa. U mojoj lokalnoj mesari povecali skoro sve cene 15-20%, ovi od kojih narucujem pecenje povecali sa 1600 na 2000... idemo.

idu slave. nece se baci.

 

kako nas deru to nema nigde. Mozda i ima ali ja ne znam?

Link to comment

planiram da se prešaltujem na neku formu vegetarijanstva kad se vratim

 

skroz ne mogu, takav mi karnivorski karakter ali da svedem na količinu koju doktori smatraju zdravom - 1-2x nedeljno

 

došli smo dotle da mi je jeftinije snabdevanje na ostrvu, ovde ono što je skupo skupo je /dizel na prvom mestu, 1.95e danas/

 

a bukvalno sve ostalo je ili jeftinije ili bolje za iste pare. biftek je do leta bio 20e/kg pa je otišao na 25e/kg. baš ću pred polazak da proverim koliko je sada, može biti samo manje. svežu ribu i slične pizdarije da ne pominjem, bukvalno bi kupio onaj furgon sa zamrzivačem da mogu da ponesem sve što mi duša ište odavde.

 

jedino što nemaju to je prasetina, ni praseće pečenje. plan mi je da zadovoljim životinju u srbiji u sezoni slava. isto i iznutraje, pihtije i slično. njihove pihtije koje se gle čuda zovu - pihti - mi ne bi bile prvi izbor, turaju sirće i nedovoljno bela luka, ali ponekad čovek nema mogućnost izbora u životu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...