Jump to content
IGNORED

ima, al za manje para: recesivni topik!


gospa buba

Recommended Posts

2 hours ago, djeneralche said:

Od jutros u maxiju uzurbano rade i postavljaju nove cene, dosta stvari je ponovo poskupelo.

Evo pitam se sto se cerekam.

Kako si dobro srocio :D:D:D

  • +1 1
Link to comment

Na temu dilema da li nas varaju i mute nesto kod ovih akcija. Vidim u Ideji 50% na Zacin C od 350g. Pre dve nedelje je u Maxiju bilo 50% na isto to pakovanje. Koju nedelju pre u Univeru isto 50%. Dakle iskljucivo pakovanje od 350g, ova ostala pakovanja koja su rasprotranjenija bude neka redovna akcija tipa 20%. I sad me kopka u cemu je fazon. Ili mozda nema nikakve podvale, sva pakovanja imaju isti kvalitet, cista slucajnost da im je najvise stalo da rasprodaju jedno konkretno pakovanje..

Link to comment

uopshte ne bih razmishljala o ljudima koji donose odluke o snizenjima dok im se prodaja leba i mleka prepolovila :unsure:

 

edip. moram da priznam mi da ova politika kontrolisane kupovine, ne zato shto vec nemamo, nego shto josh mozemo da reshimo da neshto necemo po TOJ ceni, otvara prostor za neke stvari koje inache mozda ne bih kupovala :unsure:

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment

Istine radi, donja slika je iz Mercatora, ima logo sa M i natpis "Hipermarket" u gornjem levom uglu ceduljice sa cenom. Takođe, oni, Roda i Idea koriste taj prepoznatljivi font za brojeve u cenama.

Edited by vememah
Link to comment
10 minutes ago, arheolog1981 said:

Ne znam gde s ovim ali carevi iz Maxija se baš vrhunski zezaju...

Ko im ovo kupuje ja stvarno nisam pametan. Uporedo su prikazane cene iz Nemačke 

 

 

 

eee, ta filadelfija je 200g kod nas :D

 

Mada je to dobrano preko 3k za kilo, ono što je zabavno je da je jeftinije pakovanje od 125g kada se preračuna

 

image.png.0be14a5b737a8b7f12f00ca594824075.png

 

izađe cca 2600din kg, što je i dalje vrlo daleko od 1450tak dinara u njemačkoj. Što ne čudi. Ona se ne pravi mislim kod nas, uvozna roba... bob pita koliko bacaju..

 

Za puter, možda ga kasnije bace u neke kolače?

 

Primetio sam da ima sve više "gotovih" stvar u npr. lidlu, kontam sve pred istek roka ode u sendviče, burgere, salate i seckano voće pa onda, to voće u sokove pa se tek onda baci...

 

Link to comment

Taj puter je dosta snizen (i od lošijih je, mada nebitno za poredjenje), redovna cena mu je 2,5 evra. Just sayin'.

Neke namirnice su povoljnije nego u Srbiji, to stoji.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Frikom daje sezonsko sniženje na sladolede, MISLIM samo na one male. 

Kapri košta 65 dinara umesto 100. Popusti važe i na kioscima štampe, pretpostavljam i na svim ostalim mestima koja ih inače prodaju.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...