Jump to content
IGNORED

ima, al za manje para: recesivni topik!


gospa buba

Recommended Posts

1 hour ago, ljuttko said:

Jednom sam negde ovde pročitala kad se razgovaralo o sunčanim naočarima za brend Izipizi,francuski. U jednoj maloj radnjici za decu ih ima u Bgu i neverovatno je ali jeftinije nego na pretragama po inostranstvima . Ja sam se počastila ovim modelom od 5900 dinarjev, tačno sam takve htela. Izbor baš lep   https://smartkids.rs/shop/sun-green-c-naocare-za-sunce/

 

ne znam, ja sam na trećem paru dioptrijskih za 10 god, nikad više od 35e

 

nema ih ovde jer se tretiraju kao medicinsko sredstvo a to ne mogu da uvoze modisti

Link to comment
1 hour ago, Eleniko said:

 

ne znam, ja sam na trećem paru dioptrijskih za 10 god, nikad više od 35e

 

nema ih ovde jer se tretiraju kao medicinsko sredstvo a to ne mogu da uvoze modisti

 

 Ova ista marka ?  malo gledala u Nemačkoj i Holandiji i nisam našla jeftinije od ove marke . Ja nosim dioptrijske naočare i za blizu i za daleko i koštaju me ko svetogpetrakajgana jer imam vrlo nestandardnu dioptriju sa velikim cilindrima  pa mi rade tzv specijal stakla, oči mi više ni podnose sočiva posle skoro 30 g nošenja i sad na svake manje od 2 godine menjam dioptriju za blizinu jer sam bez njih  poluslepa za rad a jedno staklo ovde 100 evara pa vidi . Ali za daljinu preko leta ne nosim kad je jako sunce dioprtijskee, svejedno mi je šta je daleko:D a oči ne podnose svetlost, tako okitim se makar pristojnim naočarima za sunce :D čekam da mi se u dogledno vreme pojavi i katarakta i da odem pod nož sve odjednom :laugh:

Link to comment
2 hours ago, Patty Lee said:

Da, ja sam moje isto kupila u radnji za decu, neka mala radnja pored Delta Cityja.
Ima i drugih koje ih prodaju, znam za jednu u Zmaja od Noćaja, isto bebeća ali drže i te modele za odrasle.

Ja uzela žute, model D. :winkglasses:

ta radnja, i ja sam kod njih kupila :) Ljubazan prodavac , isprobala sam  skoro sve :D

Link to comment
11 minutes ago, ljuttko said:

 

 Ova ista marka ?  malo gledala u Nemačkoj i Holandiji i nisam našla jeftinije od ove marke . Ja nosim dioptrijske naočare i za blizu i za daleko i koštaju me ko svetogpetrakajgana jer imam vrlo nestandardnu dioptriju sa velikim cilindrima  pa mi rade tzv specijal stakla, oči mi više ni podnose sočiva posle skoro 30 g nošenja i sad na svake manje od 2 godine menjam dioptriju za blizinu jer sam bez njih  poluslepa za rad a jedno staklo ovde 100 evara pa vidi . Ali za daljinu preko leta ne nosim kad je jako sunce dioprtijskee, svejedno mi je šta je daleko:D a oči ne podnose svetlost, tako okitim se makar pristojnim naočarima za sunce :D čekam da mi se u dogledno vreme pojavi i katarakta i da odem pod nož sve odjednom :laugh:

 

izipizi, pričamo o njima. slikao bi ti nego su mi /mislim/ ostale u kući na ostrvu. jedne sam izgubio, drugima sam polomio onaj deo rama koji se zatakne za uvo, ove su treće. sve po 35e.

 

pratim ih već duže vreme a pošto sam dežurni bednik, kupujem gotove dioptrijske naočare 2.0 ili 2.5 skorije, čak imam kao rezervu one silikonske sa pijace na koje možeš i da sedneš /da, i to sam radio ne jednom/

 

kad izgrebem izipizi stakla /plastiku tačnije, to im je glavna mana/ vrv ću iskoristiti taj ram da stavim dioptriju po meri.

 

izvoli 

 

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p4432023.m570.l1313&_nkw=izipizi&_sacat=0

 

morao sam da izađem na ebay da vidim da nisam poluđeo, jer sam uvek pizdeo na tu ekipu iz sava centra koja uvozi izipizi za srbiju sa cenama od po 50+ evara.

 

Link to comment

a to što tebi treba gledaj da nađeš negde u aziji, recimo japan ili hong kong

 

moja žena je započela drugi život kada je počela da kupuje stakla tamo.

 

jedne su iz japana stigle preko neke fensi vračarske optike ali nije bilo uopšte skuplje nego da kupi tamo

 

inače su neke od tih što su + i - u isto vreme, to košta boga oca. bliže 1000 nego 500e sa ramom koji to može da nosi a istovremeno liči na nešto.

Link to comment
15 minutes ago, Eleniko said:

 

izipizi, pričamo o njima. slikao bi ti nego su mi /mislim/ ostale u kući na ostrvu. jedne sam izgubio, drugima sam polomio onaj deo rama koji se zatakne za uvo, ove su treće. sve po 35e.

 

pratim ih već duže vreme a pošto sam dežurni bednik, kupujem gotove dioptrijske naočare 2.0 ili 2.5 skorije, čak imam kao rezervu one silikonske sa pijace na koje možeš i da sedneš /da, i to sam radio ne jednom/

 

kad izgrebem izipizi stakla /plastiku tačnije, to im je glavna mana/ vrv ću iskoristiti taj ram da stavim dioptriju po meri.

 

izvoli 

 

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p4432023.m570.l1313&_nkw=izipizi&_sacat=0

 

morao sam da izađem na ebay da vidim da nisam poluđeo, jer sam uvek pizdeo na tu ekipu iz sava centra koja uvozi izipizi za srbiju sa cenama od po 50+ evara.

 

 

16 minutes ago, Eleniko said:

a to što tebi treba gledaj da nađeš negde u aziji, recimo japan ili hong kong

 

moja žena je započela drugi život kada je počela da kupuje stakla tamo.

 

jedne su iz japana stigle preko neke fensi vračarske optike ali nije bilo uopšte skuplje nego da kupi tamo

 

inače su neke od tih što su + i - u isto vreme, to košta boga oca. bliže 1000 nego 500e sa ramom koji to može da nosi a istovremeno liči na nešto.

Daleko mi je Japan :D U jedoj fensi radnji na bulevaru što rade sa cajs staklima ( bar se tako reklamiraju)  sam radoznalosti radi pitala za mogućnost progresiv iako mi  je dr rekao da to za mene ne može da radi poso i da ne bacam pare, čovek me je ubedjivaoda za 1000 e samo stakla,  ima sve i može sve :D   Za te pare i još malo , ojha, novo sočivo  u glavu  da ugradim što  neće biti u tako dalekoj budućnosti . Decenijama idem kod istog dr  pa sam se dok je živ prepustila potpuno njegovim odlukama. 

 

Inače mi je prodavac danas rekao da u ove izipizi okvore njegova žena ugradila dioptrijska stakla i da se vrlo lako menjaju  kad se izgrebu i dosade. Nisam znala da imaju ful sa dioptrijom. Samo sam se na prodavnice po Nemačkoj bila bacila a ne na ebay, mogla sam malo i uštedeti ali ne žalim se, ovako sam birala i probala :D ali hvala za preporuku , zapamtiću za ubuduće

  • +1 1
Link to comment

u slučaju moje žene davno sam se pomirio sa sudbinom i odabirom i više ne ulazim u to šta koliko košta, znam da su prve bile za mrvu ispod 1000e a druge nisam ulazio u to pitanje dublje od lakonskog odgovora - ne pitaj. mi smo moderno domaćinstvo, imamo svako svoje pare pa tako svako pokriva svoje troškove ovog tipa.

 

u medjuvremenu sam se setio da sam sem jednih kupljenih na nekom aerodromu, ne znam gde, sve ostale kupovao na istom mestu u hamburgu gde igrom sudbine imam svastiku koja je bila dobra i otišla da ih preuzme tako da nije bilo troškova slanja.

 

last but not least u međuvremenu sam se setio i da imam jedne izipizi za sunce, golubije sivi okvir, te su bile na nekom masivnom poniženju za 40 posto cene, mislim 15e. e sad, možda ih i zato nisam stavio više od 2x na glavu....

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Quote

...naše istraživanje je pokazalo da se u jednoj potrošačkoj korpi sa trideset osnovnih namirnica može uštedeti i do deset odsto, ali i da akcije, koliko god one bile isticane, često nisu garant da ćemo proći najjeftinije.
Naša korpa izabranih proizvoda je, osim osnovnih namirnica poput brašna, ulja, šećera, mleka, sadržala i pileće meso, prerađevine, sir, voće i povrće – otprilike sve ono što svako domaćinstvo u jednoj većoj kupovini nabavlja. Da bi cene bile uporedive, gramaža je kod svih trgovaca svedena na istu meru (kilogram i litar)...
Njihova [Lidlova] korpa od 30 proizvoda je u ovom istraživanju bila najjeftinija i iznosi 10.816 dinara, iako nijedan proizvod u trenutku kupovine nije bio na sniženju. Na drugom mestu je „Idea”, u kojoj je u toku bilo sniženje čak 17 artikala, a korpa je koštala 11.458 dinara, dok je korpa u „Maksiju” iznosila 11.891 dinar i na snazi su bila dva sniženja – limuna, koji je koštao 99 dinara, i pomorandže – 129,99 dinara.

https://www.politika.rs/sr/clanak/591164/Ekonomija/Razlike-u-ceni-kackavalja-do-400-dinara

 

Idea dakle sa svih svojih 17 (od 30 mogućih) sniženja bila skuplja za 6% od Lidla u kome su svi proizvodi bili po redovnim cenama, a Maxi sa svoja dva sniženja za 10%.

Edited by vememah
  • Haha 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...