Jump to content
IGNORED

ima, al za manje para: recesivni topik!


gospa buba

Recommended Posts

Ja u lokalnom Shop&Go imam odličnu "saradnju" sa kasirima :

Komšija ako vam nije frka to ide za dva dana na akciju, bolje vam je tada...

Edited by Frank Pembleton
  • +1 3
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
38 minutes ago, ragasto said:

Voleo bih da vidim lanac Trnavinih prodavnica u Beogradu, zbog svega što ste napisali i zbog još par stvari koje sam i sam video. Šanse su verovatno minimalne, ponegde po BGu samo vidim njihove kamione.

Završio bi kao DIS, kad bi krenuo u neku veću priču od "lokal patriotizma".Kamione vidjaš jer rade dostavu za ostale maloprodaje svuda po Srbiji.

 

Ja ih izbegavam maksimalno bez obzira što su jeftini,jer taj koncept radnji me nervira.80% radnji je malo i natrpano, radnice uvek nešto pakuju po rafovima moraš da se gruaš i preskačeš :D

 

Srećom sad njegov sin ima opet sopstveni lanac prodavnica, još mi je blizu zgrade, nema gužve i lepši je enterijer :D 

 

Kragujevac, grad kladionica, zgrada u izgradnji i Trnavinih prodavnica, niču na svakom ćošku :D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Just now, Bambula said:

Završio bi kao DIS, kad bi krenuo u neku veću priču od "lokal patriotizma".Kamione vidjaš jer rade dostavu za ostale maloprodaje svuda po Srbiji.

 

Ja ih izbegavam maksimalno bez obzira što su jeftini,jer taj koncept radnji me nervira.80% radnji je malo i natrpano, radnice uvek nešto pakuju po rafovima moraš da se gruaš i preskačeš :D

 

Srećom sad njegov sin ima opet sopstveni lanac prodavnica, još mi je blizu zgrade, nema gužve i lepši je enterijer :D 

 

Kragujevac, grad kladionica, zgrada u izgradnji i Trnavinih prodavnica, niču na svakom ćošku :D

Ja sam nekoliko puta kupovao u Trnavinim objektima u KGu i okolini i utisci su mi stvarno najbolji. Što se tiče obima posla, sigurno nije mali, ali na zaposlenima (možda i grešim, neka ostane samo moj utisak) nisam video izmučenost i i scrpljenost. Priču sa cenama ste objasnili, načuo sam trač i da se vlasnik bavi građevinom i da si zaposleni mogli preko firme da dobiju bolje uslove za stambene kredite. To je ozbiljan poslovni potez koji je blago rečeno neuobičajen. Bilo bi dobro da neko potvrdi ili demantuje priču.

 

Kako je završio DIS? Uopšte nisam upućen...

  • +1 1
Link to comment

Pravio je zgradu, radnicima je u odnosu na radni staž kod njega davao popust, pa su radnici koji su kod njega od početka mogli da kupe stan po baš povoljnoj ceni.

 

E ali onda su se ovi što zidaju gde god se pojavi prazan prostor (neka sumnjiva družina iz Jagodine) krenuli u hajku na njega pa je bilo neizvesno dal će da se završi.Prvo su ga nagazli što je u sklopu placa gde je zgrada benzinska stanica, jer to kao jelte nije bezbedno, pa je to brzo odbačeno.Onda je bila priča da ne može tako da prodaje stanove, jer su radnici potpisivali da im se rate odbijaju od plate, na kraju je i to propalo, ne znam dal je završeno tako ili je pronadjen neki drugi način.

 

Al pošto je ovo Srbija i radnici u ipak prosečni Mile™, dosetili se da kupe stanove pa onda oglasi bili preplavljeni ponudama da se ti isti stanovi izdaju, pa je bilo čekaj stani :D

 

Inače Bane (vlasnik) onako nit smrdi nit miriše može naširoko o liku i delu da se priča.Nije jedini u KG koji je iskoristi privatizaciju, e sad izgleda je imao najviše uspeha.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ali da nije Trnave, mnogi iz okoline Topole bi bili bez posla, jer čovek stvarno igra na kartu lokal patriotizma pa zapošljava ljude iz tog kraja, a i dosta Kragujevčana radi kod njega.Plate nisu loše u odnosu kakvih ima.

 

U KG vlada borba izmedju tri "lanca" Trnava,Morava i Dragstor.Prvi su deca nekadašnjeg TP Srbija koje je bilo sinonim za prodavnice u Šumadiji, ali privatizacija učinilia svoje, pa su iskoristili trenutak i postali to što jesu sad, bar ova prva dvojica.

 

A ovaj Dragstor je tek priča za sebe i oni su prihvatljivi sa cenama, ali ih ima na svega par lokacija, ali ono što im je plus (bar za potrošače) rade 24/7 čak i za praznike tipa NG i Božić i nepisano je pravilo da naselje koje ima Dragstor tu Trnava nema šta da traži :D A i Dragstor ima neku robu iz uvoza koja je pred istek roka (ne znam kako se to nabavlja) pa tako recimo nekad možeš Milku od 80g da kupiš za 48din ili tako neke uvozne zajebancije uglavnom iz Nemačke.A da Dragstor ima najbolje sveže meso od navedenih.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, Bambula said:

Završio bi kao DIS, kad bi krenuo u neku veću priču od "lokal patriotizma".Kamione vidjaš jer rade dostavu za ostale maloprodaje svuda po Srbiji.

 

Ja ih izbegavam maksimalno bez obzira što su jeftini,jer taj koncept radnji me nervira.80% radnji je malo i natrpano, radnice uvek nešto pakuju po rafovima moraš da se gruaš i preskačeš :D

 

Srećom sad njegov sin ima opet sopstveni lanac prodavnica, još mi je blizu zgrade, nema gužve i lepši je enterijer :D 

 

Kragujevac, grad kladionica, zgrada u izgradnji i Trnavinih prodavnica, niču na svakom ćošku :D

 

Трнава није претрпанија од Драгстора. У Драгстору код Пролећа кафане двоје не могу да се мимоиђу између рафова, један увек мора да попусти и да крене у рикверц. 

 

Какав је син са ценама у односу на Трнаву, пролазим скоро сваки дан поред оне нове продавнице на раскрсници код Лепе Брене и никако да свратим.

 

Иначе син воли много да мућка и пресипа. Јер пре рата у Украјини у Трнави је могло да се нађе маслиново уље Монини које је 300 динара било јефтиније него у Максију. Мало сам гуглало и видео да исто такво може да се нађе још само у Украјини. Монини у Максију је имао зелени чеп и неку налепницу преко, а Трнавчев обичан жути као на флашама ракије. :ss1:

 

https://ucentar.rs/2022/12/15/uznemirujuce-sumadijsko-selo-opkolili-specijalci-trnavci-varali-potrosace-inostrani-proizvodi-falsifikovani-naveliko/

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, NiZdr said:

 

Трнава није претрпанија од Драгстора. У Драгстору код Пролећа кафане двоје не могу да се мимоиђу између рафова, један увек мора да попусти и да крене у рикверц. 

 

Какав је син са ценама у односу на Трнаву, пролазим скоро сваки дан поред оне нове продавнице на раскрсници код Лепе Брене и никако да свратим.

 

Иначе син воли много да мућка и пресипа. Јер пре рата у Украјини у Трнави је могло да се нађе маслиново уље Монини које је 300 динара било јефтиније него у Максију. Мало сам гуглало и видео да исто такво може да се нађе још само у Украјини. Монини у Максију је имао зелени чеп и неку налепницу преко, а Трнавчев обичан жути као на флашама ракије. :ss1:

 

https://ucentar.rs/2022/12/15/uznemirujuce-sumadijsko-selo-opkolili-specijalci-trnavci-varali-potrosace-inostrani-proizvodi-falsifikovani-naveliko/

Ne voli samo sin da mućka i presipa :D Da ne bude ono od onakvog oca takav sin.

 

Cene nisam uporedjivao jer se kupuju osnovne sitnice,pa mi nije ni bitno.

 

Imao je sin i ranije  onaj Lazaro ili tako nešto se zavalo,pored "Šiptara" bila radnja,ali i to je propalo, vidi čuda :D

 

Kad vidiš njihov kamion i to ceradu kako vozi i kvarljivu robu leti na + 40 sve ti jasno :D

 

A tata slab na mlade žene, pa u svakom naselju ima neko dete :fantom: A beše sinčić divljao autom pa se ispred njihovih magacina zakucao u Trnavino kamionče, pa valjda bio i kao svaki pošten sin pod gasom, pa čaršijske priče kružile da radnik pristao da prizna krivicu ni kriv ni dužan :D

 

Al da su jeftini, jesu njihova pumpa u Topoli jeftinija od svih prodavnica u toj istoj Topoli :D

 

Sve su to "novokomponovani" preduzetnici nastali u procesu tranzicije ove nesrećne zemlje, pa ne treba očekivati neki preterani nivo i poštenje :fantom: 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Da, ja sam moje isto kupila u radnji za decu, neka mala radnja pored Delta Cityja.
Ima i drugih koje ih prodaju, znam za jednu u Zmaja od Noćaja, isto bebeća ali drže i te modele za odrasle.

Ja uzela žute, model D. :winkglasses:

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...