Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Ja ne bih mrdao iz Londona 6 dana, ogroman je grad, ima puno da se vidi i iskusi, a i generalno gde god da odes pocetkom januara bice sivo, kisovito i vetrovito.

  • Replies 343
  • Views 43.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • otiso sam u wong kei, bas je tako kao sto si napisao. podsetilo me je na studentsku menzu u kunmingu (yunnan) u kojoj smo jeli kad sam snimao neki kratki film tamo. dobra je klopa ali nisam odlepio. a

  • London is done. Stigli prošle nedelje i sutra se vraćamo u bazu. Ovih 7 dana je taman koliko treba da se obiđe lagano, malo smo se ganjali sa kišom ali na to smo i računali, pa praznog hoda nije bilo.

  • Hteo sam da nabacam neke fotke, jedan album slika od zadnje posete i kako smo je prošli. Ah, neću da smaram, i tako godinama... ali danas, praštajte, ipak bih podelio barem ovu, gledao sam da smanjim

Posted Images

18 minutes ago, goofs said:

Ja ne bih mrdao iz Londona 6 dana, ogroman je grad, ima puno da se vidi i iskusi, a i generalno gde god da odes pocetkom januara bice sivo, kisovito i vetrovito.

 

Htedoh isto da kažem, malo je sumanuto ići negde drugde daleko ako je na raspolaganju ni nedelju dana za London. Osim ako mislite da vise nikad u životu nece biti prilike za Englesku.

Edited by I*m with the pilots

Trebace ti malo ovise od 3 sata do Kardifa, guzve su cesto na mnogim sekcijama. Ja bih svakako preporucio voz.

1h50  minuta LNER vozom treba do Yorka, a tu imas sta pogledati, pojesti, popiti - grad je strava (ok, ziveo sam tamo 9 meseci, pa nisam skroz objektivan). 

 

Kardif je ok, Bristol takodje, ali u Londonu svakako imas sta da vidis i uzivas bez putovanja. Moj bivsi deo Twickenham-Richmond-Hampton Court sami su za par dana obilazenja, gradski transport je najbolji na svetu (i pored nekih svojih mana), a imas milion stvari i u samom gradu. A ima i jeftinih, boutique hotela, samo ih treba naci. Javi ako treba preporuka za par takvih.

Hvala na preporukama, kapiram da je London sam po sebi dovoljan ali već imamo tu naviku da "padnemo na nos" od obilazaka. Jedino što nam jeste problem je vreme i godišnje doba (kratak dan) pa to pišemo kao minus. Pošto viza važi 6 meseci može da se desi da obilazak ipak ostavimo za proleće. Do sada smo većinu EU zemalja obilazali iz nekoliko navrata (neke zemlje i po 6-7 puta) ali bih Ostrvo obišao u cugu, pa mi sve pametnije deluje ideja da je proleće i bolji termin za duži boravak. 

Westminster Abbey obavezno (u slušalicama te vodi Jeremi Irons), a kad si već tu, onda i parlament.

  • 1 month later...
  • Popular Post

London is done. Stigli prošle nedelje i sutra se vraćamo u bazu. Ovih 7 dana je taman koliko treba da se obiđe lagano, malo smo se ganjali sa kišom ali na to smo i računali, pa praznog hoda nije bilo. Moram da kažem da je London došao na red nakon sto sam obišao gotovo sve glavne gradove Evrope i otprilike to je cherry on top. Ne postoji grad sa kojim bih ga uporedio, a čini se da svi ostali gradovi imaju nešto “njegovo”. Možda iz tog razloga nisam imao onaj osećaj da gledam nešto novo, sve je zapravo bilo kako sam i zamislio. 
Smešteni smo (još uvek) malo iznad Hyde parka, nadomak Notting Hilla, ali imam utisak da ni drugi delovi grada ne bi bili problem u smislu prevoza i dostupnosti. Underground je stvarno doveden do besprekornosti. U tu svrhu uzeli smo 7-dnevni travel card, koja staje 38.5£ plus inicijalno 7, dakle 45.5 ukupno. I to se definitvno isplati jer se prevoz koristi intezivno. Važi i za metro i za bus. Doručak je bio hotelski, a klopa preko dana klasika - u pubu, burgeri i fish and chips. U proseku, klopa je oko 50£, piće se podrazumeva. Može i jeftinije, u Meku, cene su slične kao kod nas. Ako ćete samo na piće to je oko 15£ u proseku. S druge strane, sjajna stvar je sto su muzeji i galerije besplatni i to je nešto najbolje što London nudi. Za ulazak je poželjno da se bukira ulaznica online koja ne košta ali ostoji opcija za donaciju, ko želi. Suština je da se rezerviše termin jer na taj način kontrolišu broj posetilaca. Overili smo Tate i British Museum i Nacionalnu galeriju. Sam London smo prešpartali od Camdena do Chealsea i od Notting Hilla do Tower Bridge-a. Naravno, ne sve peške, ali i uz sav prevoz dnevno smo pešačili 15-20km. Detaljno smo “obradili” sam centar, Soho i Covent Garden, uglavnom za klopu i večernje izlaske. Mada, realno, za te stvari nije bitno da ste na ovim mestima, svaki ćošak Londona nudi isto to - od lokalnih pabova do mesta za šoping. Kad je o ovom poslednjem reč, cene su nešto više nego kod nas, naravno uz daleko veći izbor, ali u nekim prihvatljivim okvirima. 
Da smo odseli u istom hotelu, recimo, u aprilu prošli bi dosta jeftinije. Nova godina možda nije najbolji momenat u tom smislu, ali ovo je već bilo završeno. Verovatno ćemo doći opet, jer ostaje još dosta toga da se obiđe van Londona. 

 

 

Edited by Spirit

Bio sam skeptičan prema Londonu, ali nakon više od godinu dana života tamo, pa makar i u lockdown većinom, zaista je najbolji grad na svetu (ne i najlepši, ali to je druga kategorija).

 

Sledeci put da obidješ Hampton Court, Richmond, Twickenham (šetnje uz Temzu i paddleboarding) i nedeljni ručak u Black Swan sve dok te plima ne otera iz bašte, jer preplavi ulice, Eel Island, Kew Bridge (i utakmica Brentforda), Kew Gardens (obavezno posetiti vrt), Greenwich, pa onda Windsor do kojeg bez frke stižeš vozom za malo manje od sat vremena. 

Edited by dragance

  • 2 years later...

dolazim u oktobru na 10ak dana. koja je najbolja opcija za e-sim za internet? nikad nisam imao nijednu aplikaciju

18 minutes ago, Tsai said:

dolazim u oktobru na 10ak dana. koja je najbolja opcija za e-sim za internet? nikad nisam imao nijednu aplikaciju

https://esimdb.com

ja imam neku nomad app, jednom je koristio i fercera

za uk nudi 10 dana unlimited za 26.38€

5gb 10.64€

10gb 13.61€

20gb 17.02€

sve za 30 dana

verujem da forumski englezi znaju bolje

  • 2 weeks later...

@jms_uk @adam

jel imate nekoliko preporuka za indijsku klopu a da cene nisu bas izuvanje iz cipela?

Generalno oko Brick Lane-a bi mogao da nadjes nesto dobro a neskupo.

https://masalaking.uk/ masala king, dobar, nije preterano skup. centralno smesten.

ima tu jedan odlican vegan, jeftin, autentican, za prste lizat. https://www.ravishankarbhelpoori.com/menu

ja sam do par godina pre pandemije isao do brick lane-a al to je postalo, stob rekli, bar po mom iskustvu, zamka za turiste. ne da klopa nije dobra, i dalje je odlicna, nego se sve to moze dobiti drugde za manje para i uz prijatniju atmosferu. u smislu da su ljudi dosli pojes' kari a ne slikat se.

inace, indijska populacija je takva da u svakom delu grada imas bar par odlicnih indijskih restorana. recimo, ja idem u ovaj vec jedno dvaes godina https://vijayindiarestaurant.co.uk/ bio mi je lokalni nekad pa sad ne tako cesto al odem i dalje.

ovaj mi je super, relativno blizu, u indijskom kraju i rade i dostavu tako da njima ostavljam najvise kinte. dobra, postena indijska klopa, cene vrlo prihvatljive i lako se dodje do njega - jubilee line uhvatis u centru, izadjes na stanici kingsbury (posle wembley park stanice, nije preterano daleko), tu je na par minuta od podzemne.

eto, pa vidi... nadam se da nije kasno.

Ako cemo lokalno, blizu mog ofisa je Bengal Lancer (par minuta od stanice Kentish Town), koji je isto dobar i sa ok cenama.

I u sad bivsem komsiluku (par minuta od stanice Archway) je Holly Cow, isto super klopa, ali prvenstveno takeaway.

Edited by jms_uk

Cene generalno nisu izuvanje

27 minutes ago, jms_uk said:

Ako cemo lokalno, blizu mog ofisa je Bengal Lancer (par minuta od stanice Kentish Town), koji je isto dobar i sa ok cenama.

I u sad bivsem komsiluku (par minuta od stanice Archway) je Holly Cow, isto super klopa, ali prvenstveno takeaway.

Ja nesto mislio da spomenem par lokalnih, mozda odseda negde odakle mu je lako doci. A mozda je interesantno malo odlutati iz centra.

nego sad primetio da nisam stavio ime ovog poslednjeg a napisao i kako tamo stici. Restoran Chai & Chapati, Kingsbury.

Tip za kraj - niz Kingsbury road ka Hendonu imas jako lep budisticki temple, nije ni tako mali i lepo je posecen. Cesto i nahrane posetioce. )

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.