Jump to content
IGNORED

London


korindjar

Recommended Posts

new cross ti nije nesto a i treba pazljivo oko tih krajeva, zna biti rough. ja ne bih bez velike nuzde zalazio u southfields, peckham i dalje, bar ne nocu... ako zujis okolo, idi ili na istok ili na sever. u principu, tu ti je blizu greenwich koji je sjajan, dokovi su interesantni, to je preradjeno za zivot na visokoj nozi i zanimljivo je za videti. shoreditch ti je uz drum, interesantno se tuda promuvati i posetiti brick lane market. ako volis indijsku klopu - brick lane je mesto za to! imas gomilu restorana, vecina je sjajna a ako je bas tesko za odluciti se, gledaj gde je guzva. pogledaj i cene, vecina nije skupa a i porcije su pristojne. new cross je dobro povezan sa severom, ne bi bilo lose provozati se do islingtona pa prosetati i po tom kraju, malo do angel-a i tako. uvece je tu veselo, ima pristojnih pabova i restorana i drustvo je malo starije, nije bas balavurdija. cene po nekim restoranima znaju biti malo jace pa ako si na budzetu pregledaj jelovnike pre no sto udjes, cisto da znas sta da ocekujes. odatle ti je i camden blizu, i tu je veselo. u principu new cross nije losa baza ni za centar. moras presedati u zavisnosti gde ides al kad se okacis na podzemnu, sve je tu negde. nije uopste tako daleko. obavezno cim dodjes kupi oyster za prevoz. lako je za kupiti, trazis na salteru na stanici i ako ces dosta skitati (a pretpostavljam da neces sedeti u hotelu) kupi nedeljnu kartu za zone 1 i 2 i onda si mirna. vazi na autobusima, vozu, podzemnoj, cisto da ne mislis. kad odlazis mozes da vratis karticu, daju ti lovu nazad, mislim da je sad tri funte. ako ces dolaziti opet ili imas nekog ko dolazi, mozes je i zadrzati pa napuniti sledeci put. idu rasprodaje pa ne zaboravi da trazis porez nazad ako krenes u kupovinu. ovo je prilicno jednostavno. cim obavis kupovinu, odes s racunom i pasosem na customer services u toj radnji, oni ti to sve odmah tu sracunaju i overe pa ti na granici vrate pare. sad, nikad nisam obavljao taj granicni deo, valjda se to radi na izlasku iz zemlje, na aerodromu negde, mozda da ti neko ko zna vise napise koju o tome. znam samo da se isplati, nije bas mala kinta, nakupi se. mozda ti sve ovo vec znas al reko da napisem za svaki slucaj...

Link to comment

brzi ste i konstruktivni, hvala :heart:

Isla sam na par predavanja na Goldsmiths, a i drugarica mi je zivela na 5 min odatle. Nisam nikad nista zanimljivo videla u tom kraju, moram priznati. A bas sam se dosta vrzmala tuda.. Goldsmiths Uni je OK, hipsterski all the way :D Greenwich je recimo within walking distance od Goldsmithsa (35-45 minuta, ako se dobro secam), ali svakako nije bas blizu. Gde ces odsesti?
i, jel ti se svidjelo kako organiziraju konferencije?što se kampusa tiče, sada su valjda ljetni praznici (?!), uglavnom očekujem da će ga preplavit 500 psihoanalitičara sa prosječno 72 godine, tako ću već plakat za hipsterima. uzela sam sobu na kampusu i doplatila 2 dana za razgledavanje grada. pošto sam solo na putu, a i kako sam ranije uglavnom vidila one turističke atrakcije 1. reda, baš se veselim najjednostavnijem glavinjanju.
new cross ti nije nesto a i treba pazljivo oko tih krajeva, zna biti rough. ja ne bih bez velike nuzde zalazio u southfields, peckham i dalje, bar ne nocu... ako zujis okolo, idi ili na istok ili na sever. u principu, tu ti je blizu greenwich koji je sjajan, dokovi su interesantni, to je preradjeno za zivot na visokoj nozi i zanimljivo je za videti. shoreditch ti je uz drum, interesantno se tuda promuvati i posetiti brick lane market. ako volis indijsku klopu - brick lane je mesto za to! imas gomilu restorana, vecina je sjajna a ako je bas tesko za odluciti se, gledaj gde je guzva. pogledaj i cene, vecina nije skupa a i porcije su pristojne. new cross je dobro povezan sa severom, ne bi bilo lose provozati se do islingtona pa prosetati i po tom kraju, malo do angel-a i tako. uvece je tu veselo, ima pristojnih pabova i restorana i drustvo je malo starije, nije bas balavurdija. cene po nekim restoranima znaju biti malo jace pa ako si na budzetu pregledaj jelovnike pre no sto udjes, cisto da znas sta da ocekujes. odatle ti je i camden blizu, i tu je veselo. u principu new cross nije losa baza ni za centar. moras presedati u zavisnosti gde ides al kad se okacis na podzemnu, sve je tu negde. nije uopste tako daleko. obavezno cim dodjes kupi oyster za prevoz. lako je za kupiti, trazis na salteru na stanici i ako ces dosta skitati (a pretpostavljam da neces sedeti u hotelu) kupi nedeljnu kartu za zone 1 i 2 i onda si mirna. vazi na autobusima, vozu, podzemnoj, cisto da ne mislis. kad odlazis mozes da vratis karticu, daju ti lovu nazad, mislim da je sad tri funte. ako ces dolaziti opet ili imas nekog ko dolazi, mozes je i zadrzati pa napuniti sledeci put. idu rasprodaje pa ne zaboravi da trazis porez nazad ako krenes u kupovinu. ovo je prilicno jednostavno. cim obavis kupovinu, odes s racunom i pasosem na customer services u toj radnji, oni ti to sve odmah tu sracunaju i overe pa ti na granici vrate pare. sad, nikad nisam obavljao taj granicni deo, valjda se to radi na izlasku iz zemlje, na aerodromu negde, mozda da ti neko ko zna vise napise koju o tome. znam samo da se isplati, nije bas mala kinta, nakupi se. mozda ti sve ovo vec znas al reko da napisem za svaki slucaj...
super, hvala ti adame. ove načelne informacije o kvartovima su dragocjene, posebno s obzirom na nedavne događaje i moje nezavidno snalaženje u prostoru. dočim za povrat poreza od sopinga sve znam sleep.gif
Link to comment
brzi ste i konstruktivni, hvala :heart:i, jel ti se svidjelo kako organiziraju konferencije?što se kampusa tiče, sada su valjda ljetni praznici (?!), uglavnom očekujem da će ga preplavit 500 psihoanalitičara sa prosječno 72 godine, tako ću već plakat za hipsterima. uzela sam sobu na kampusu i doplatila 2 dana za razgledavanje grada. pošto sam solo na putu, a i kako sam ranije uglavnom vidila one turističke atrakcije 1. reda, baš se veselim najjednostavnijem glavinjanju.
Pa to bas i nije bila konferencija, nego serija seminara koji su se odrzavali svake druge nedelje tokom dva semestra. Ja sam bila na dva, a inace se upadalo tamo po zelji i potrebi, nije bilo neke posebne organizacije. Ali bilo je besplatnog vina! (Ne, nisam samo zbog toga isla <_<) Pretpostavljam da organizacija zavisi od departmana koji organizuje..E sad, sto se tice ne-turistickih atrakcija, odnosno onih koje nisu atrakcije 1. reda, moj omiljeni deo Londona je Highgate, Kentish Town, i deo Hampsead Heath-a gde su jezerca - to je na severu, na crnoj liniji metroa. Nema tamo nekih posebnih atrakcija i ne bih znala da objasnim zasto mi je to omiljeni deo.. E da, preporucujem Highgate Cemetery (u nadi da nece zvucati bizarno). Jako lepo groblje, sahranjeni Marx, Douglas Adams itd. Dalje, ako krenes od New Cross-a na sever (ne znam tacno kojim prevozom, ali sve ces naci ovde), mozes otici do Cable Street-a, ulice gde se 1936 odigrala bitka izmedju fasisticke* policije i anti-fasista - divno predstavljena Cable Street muralom. Jedna od omiljenih mi tacaka na mapi Londona. Odatle mozes stici peske do Brick Lane-a i Shoreditch-a, koje je adam vec pomenuo i koje ja takodje preporucujem. Camden Town vec spada u turisticku atrakciju 1. reda, jel? Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment
  • 7 months later...
  • 1 year later...

Koliko ja znam, ne. Moja drugarica živi u Srbiji sa hrvatskom putovnicom i putovala je sa njom između ostalog i u UK. A i u šengen države dok su nama još trebale vize.

Edited by sailorman
Link to comment

I da i ne. Aerodrom je jedino mesto gde su mi pametovali da moram da imam srpska dokumenta, ali sam prosao iako nisam imao ni licnu kartu (izgubio je tri dana pred put). 10+ puta pre toga vozom ili busom, nikad (Madjarska, Hrvatska).Tad na aerodromu (pre tri godine) me sluzbenica mudro pitala 'kad sam usao u zemlju', jer ne vidi pecat. Saznanje da zivim u Beogradu ju je kao malo zbunilo, iako je pasos jeli izdat u Beogradu. Degeni. Tako da, zavisi kako ti se zalomi, ali ja se svejedno ne bih ustrcavao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...