Jump to content
IGNORED

London


korindjar

Recommended Posts

I da i ne. Aerodrom je jedino mesto gde su mi pametovali da moram da imam srpska dokumenta, ali sam prosao iako nisam imao ni licnu kartu (izgubio je tri dana pred put). 10+ puta pre toga vozom ili busom, nikad (Madjarska, Hrvatska).Tad na aerodromu (pre tri godine) me sluzbenica mudro pitala 'kad sam usao u zemlju', jer ne vidi pecat. Saznanje da zivim u Beogradu ju je kao malo zbunilo, iako je pasos jeli izdat u Beogradu. Degeni. Tako da, zavisi kako ti se zalomi, ali ja se svejedno ne bih ustrcavao.
ma znam, suvozemno nikad nisam imao problema ali nikad nisam išao avionom.
Kad ideš?
u rujnu
Link to comment
ma znam, suvozemno nikad nisam imao problema ali nikad nisam išao avionom.
Kao sto rekoh, nisam imao ni licnu, pa sam opet prosao. Nesto su nazovi kuckali u kompjutor i proveravali i na kraju me pustili da prodjem posle malo kurobecanja. U principu necu mnogo da kenjam, jer su po mom iskustvu 'nasi' najmanji debili, ali mi svejedno idu na kurac.
Link to comment
Mogu li za UK avionom iz Beograda ići sa hrvatskim pasošem?hvala.
Moja žena je putovala bez problema pre godinu dana. Ne treba ti viza, milina.
Link to comment
Ako nisi "usao" u Srbiju sa hrvatskim pasosem, mozda bi ti bilo lakse da prvo izadjes sa srpskim pasosem, a onda u UK udjes sa hrvatskim?
Aaaaaaa, ne! Ovo mi zvuči kao najveće prizivanje sranja i komplikacija ikada!
Link to comment
Aaaaaaa, ne! Ovo mi zvuči kao najveće prizivanje sranja i komplikacija ikada!
Sto? :DJa sam slicno tome uradio u nedelju kada sam iz Rusije izasao sa srpskim pasosem [sa kojim sam i usao] i usao u UK sa UK pasosem.
Link to comment

OK, onda ništa. Ja ne znam ni za koga ko je to radio, samo mi je zvučalo kao nešto zbog čega mogu da te cimaju beskrajno. Ali sad kapiram da je to možda perfectly legal.edit: Šta je sa onim izlaznim i ulaznim pečatima u tom slučaju?

Edited by sailorman
Link to comment
edit: Šta je sa onim izlaznim i ulaznim pečatima u tom slučaju?
Pa ulazni i izlazni pecat iz jedne zemlje bi trebalo da ti budu u istom pasosu.A i danas ima zemalja gde nema pecata [ili tipicne imigracione kontrole] na izlazu [uSA, UK i dr.] - meni nisu stavili izlazni pecat u UK pasos kad sam bio u Beogradu u martu [imam samo ulazni]. Edited by jms_uk
Link to comment

Nasi na aeordromu u povratku vrlo cesto ne lupe pecat, zapravo se ne secam kad su mi poslednji put lupili.Nemci uvek bunare po pasosu ne bi li nasli pecate, makar u poslednjih godinu, godinu-i-po dana.izmena: detalj

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
Aaaaaaa, ne! Ovo mi zvuči kao najveće prizivanje sranja i komplikacija ikada!
Ne, ovo ja radim svaki put, konkretno za UK 3 puta u poslednje dve godine. Nikakav problem.Arbeitmanne, ako nemas u CRO pasosu pecat da si usao u Srbiju s tim pasosem, verovatno ce ti reci da moras da izadjes iz zemlje na isti dokument na koji si i usao. Dakle, srpski pasos kad izlazis iz Srbije, hrvatski kad ulazis u UK i apsolutno nemas nikakvih problema. Ako te nas carinik pita za vizu, samo kazes da imas dvojno drzavljanstvo i to je to. Britanci ne pitaju uglavnom nista, eventualno zasto si tu, koliko ostajes i imas li povratnu kartu.E, da, check-in radis sa hrvatskim pasosem i ako ti je za kupovinu karte potreban broj dokumenta, dajes hrvatski. Edited by Naa
Link to comment
  • 4 months later...

Iscitao sam ceo topic, ali s obzirom da je dosta informacija od pre par godina interesuje me sledece: na prolece sledece godine bih isao sa svojom lepsom polovinom u London, da li ima neko svezih preporuka za smestaj? Cist hostel/hotel sa doruckom po mogucstvu, koliko-toliko tih i u relativnom centru (ili ako nije, da je dobro povezan sa centrom i aerodromom Hitrou), ne interesuje nas nocni zivot toliko, koliko da obidjemo sto vise kulturnih znamenitosti. Jel postoj tako nesto a da je do 100evra/dan za sobu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...