January 2Jan 2 6 minutes ago, johan nagel said:@Seabass:DMalo ali ne u potpunosti. Ja svake godine otputujem nekoliko puta i uvijek je cimanje koje mrzim. Najbolji godisnji odmor mi je bio kad sam uzeo 7 dana i nisam izasao iz kuce. Po cijeli dan samo ceprkao po basti, palio vatru i crljio meso, spavao do podne...U drugu ruku, nikad se nisam pokajao sto sam otisao negdje, vidio neke drugacije predjele, upoznao ljude i lokalnu kulturu. Sjecam se da mi je uzelo cijeli dan da dobijem vizu za Indiju. Red je bio sigurno kilometar dug i samo tako sam se smorio ali je na kraju vrijedilo. Izjebali su me i u Izraelu, i pored sto sam imao urednu vizu drzali su me 3h u pritvoru na aerodromu, a u povratku su me istresli iz gaca. Jauknuo sam kad mi je rekao da skinem pantalone i kad je navukao gumenu rukavicu, srecom nije bilo invazivnog searsha te vrste. Zadnjih godina idem na normalnije destinacije gdje se ovakve stvari u principu ne desavaju ali svako putovanje moze da se iskomplikuje na ovaj ili onaj nacin. Zadnji put, prije 15ak dana zaglavio na aerodromu u Sarajevu jer avion nije mogao da sleti radi magle. Dva dana sam tu izgubio i na kraju letio iz Beograda za London. Ne ide mi se vise nigdje i nikad odnosno dok ovo ne zaboravim malo.
January 2Jan 2 23 minutes ago, Mel said:Ti dragance kad vidis da je post moj lupas palac nadole ni ne citas...Šta ću kad sam te skinuo sa IL, pa se polako privikavam. Praštaj.
January 2Jan 2 11 minutes ago, Delija67 said:Romi iz Rumunije i Bugarske putuju u UK bez vizeZato i kažem da su se opekli sa njima. Malo je drugačija situacija sada nakon Breksita.
January 2Jan 2 44 minutes ago, dragance said:Usput, koliko ja znam, trošak aplikacije ti se povrati ako te odbiju.Ne, definitivno non-refundable ako te odbiju.
January 2Jan 2 13 minutes ago, dragance said:Zato i kažem da su se opekli sa njima. Malo je drugačija situacija sada nakon Breksita.Nisu uveli vize drzavljanima Rumunije i Bugarske, a nama ne nameravaju da ukinu
January 2Jan 2 1 hour ago, Seabass said:Nama u UK su ukinuli imgur i ja jos nisam nasao zamjenu gdje mogu da uplodujem slike pa da sterem ovde. Ovako direkt moze jedna ili dvije maks. Anyways...Evo nekoliko ideja za primerhttps://postimages.org https://imgbb.com https://hostr.co https://catbox.moe
January 2Jan 2 10 minutes ago, Delija67 said:Nisu uveli vize drzavljanima Rumunije i Bugarske, a nama ne nameravaju da ukinuMogu uvek da te vrate sa granice/aerodroma, čak i sa vizom ili bez iste. Viza nije garancija da ćeš ući u UK.
January 2Jan 2 1 hour ago, Boksi said:@Vapad hvala! @Seabass @jms_uk dajte neke fotke sa izložbi Izvol'te (ni 50 komada)FlickrWes Anderson - The ArchivesRetrospective exhibition at the Design Museum, London Visited on 31 December 2025
January 2Jan 2 Just now, Midžeta said:Jaoo bio si na Bowie izlozbi Aha. Mislio sam da ce biti u normalnom V&A na kensingtonu, kad ono medjutim, na drugom kraju grada, neko V&A skladiste. Svejedno, vrijedilo je.
January 2Jan 2 8 minutes ago, Seabass said: neko V&A skladiste. Svejedno, vrijedilo je.V&A East Storehouse, posto muzej (V&A East Museum) jos nije skroz zavrsen - otvara se u aprilu
Create an account or sign in to comment