Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

Naravno, govorim o situaciji u Srbiji & okolišu. Ne sporim ja da verovatno Mazda servisa ima ko pečuraka po inostranstvu, sa normalno dobavljivim delovima. Za ostalo, pitajte ikara.

 

 

Ne sporim ja sve to sto kazes, sve je istina. Ni ovde kod mene nema ni prodajnog ni bilo kakvog servisa. Moj komentar je bio vise EPP u vetar, na zalost velika riba jede malu. Dok Mazda dobija pohvale i nagrade za dizajn, kvalitet i vozne karakteristike, svi su odusevljeni i jos  se sprdaju na racun dizajnerskog pomaka kod Svaba, na kraju isti ti skoro uvek zavrse za volanom Golfa, neke Skode ili ako se nema para u nekom koreancu. Greota.

Uskoro cemo ostati, po svemu sudeci i bez Mitsubishija i bez Mazde i bez Suzukija (ako se ne ujedine sa nekom od velikih azdaha). 

Link to comment

Ma taj konkretan model je krš (1,4 benzinac), svi ostali su vrhunski. Ali taj osnovni ti ne gine u osnovnoj mašini od 15k. Za sve preko toga treba puuuno da se doplati. E sad, Honda i na taj motor daje garanciju milion kilometara, tako da svaka im čast, ali je mnogo trom motor, tu se svi slažu.

Link to comment

Uskoro cemo ostati, po svemu sudeci i bez Mitsubishija

 

ako će mi nekoga biti žao to će biti mitsubishi

kibicovao na ovom sajmu asx-a, i mnogo mi se svideo, sve do ulaska u nj. blaga katastrofa enterijer, oprema u osnovnoj verziji, motor...

i pored svega rado bih ga posedovao(u malo boljoj opremi)

:isuse:

Link to comment

I meni žao Mitsubishija; vozio Galanta, Carismu i malo Outlandera. Izdržljiva raga, prešao stotine hiljada sa tri dijamanta i pri tom nisam vozilo nimalo mazio - pouzdan generalno, elastični benzinci, nije bio neki potrošač preterani, sasvim udoban unutra (mada nisam ni ja pekmezava princeza sa posebnim zahtevima). Nemam nijednu lošu reč da kažem o Mitsubishiju.

Link to comment

ako će mi nekoga biti žao to će biti mitsubishi

kibicovao na ovom sajmu asx-a, i mnogo mi se svideo, sve do ulaska u nj. blaga katastrofa enterijer, oprema u osnovnoj verziji, motor...

i pored svega rado bih ga posedovao(u malo boljoj opremi)

:isuse:

 

 

Hehe, onaj sa kamionskim menjačem od 5 brzina? :D

 

Meni je bre najžalije Lancera, mada mi nisu jasni što ga nisu ni izložili na sajmu. Nešto od te kategorije (Lancer, Corolla, Elantra) će mi, bude li zdravlja i parica, biti naredni auto :) Drugari iz partnerske firme uzeli 2 ili 3 Lancera za službene automobile, prešli 80-90 hiljada, nisu evro uložili u išta sem goriva...

Edited by Filipenko
Link to comment

I meni žao Mitsubishija; vozio Galanta, Carismu i malo Outlandera. Izdržljiva raga, prešao stotine hiljada sa tri dijamanta i pri tom nisam vozilo nimalo mazio - pouzdan generalno, elastični benzinci, nije bio neki potrošač preterani, sasvim udoban unutra (mada nisam ni ja pekmezava princeza sa posebnim zahtevima). Nemam nijednu lošu reč da kažem o Mitsubishiju.

I meni: Lancer, Galant, Sigma, Carisma mi bila malo onako, mimoisla me, a i prvi i jedini Mitsubishi o kome se culo ono klasicno da je los auto. Kazem culo, ne i da je potvrdjeno.

Lancer, cini mi se 1990. od onih kakve je Velauto prodavao u Srbiji te godine, 450,000 km samo sa srednje urednim odrzavanjem, auto za voznju, jos ga pamtim po dobru.

Link to comment

ja dusu vadio swiftu gti-ju, svojevremeno, i ko zna koliko jos takvih napaljenika pre mene ...

bilo bi mi zao da suzuki nestane. mada, verujem da ce ga neko kupiti ...

Link to comment

Hehe, onaj sa kamionskim menjačem od 5 brzina? :D

 

taj

:(

 

stvarno su moroni ispali sa tim menjačem, inače nisan kaškaji rula u toj klasi, bar ovde

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...