Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

  • 1 month later...

EU ima nameru da u bliskoj buducnosti svi novi automobili imaju ugradjen remote control za automatsko zaustavljanje u slucaju potere pandura. Sledece stvar je sigurno GPS.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Nakon Fiata, izgleda da su i Francuzi naucili nesto iz prakticnog dizajna od Nemaca. Era mastovitog i originalnog po svaku cenu je napustena u korist prakticnog, jednostavnog dizajna, gde se posebnost dobija kombinacijom boja i detalja.

Iako nisam zaintersovan (opravdano) za ovakve malisane, kad je kupovina u pitanju, raduje me da ce osveziti puteve svojom pojavom. Francuzi su 'osetli

krv' na ovom segemntu, gde caruju Fiat 500, Panda i VW UP, nakon odlaska Minija i Bube u vecu kategoriju. Potencijanim kupcima ce biti zaista tesko da izaberu najlepsi, najjeftiniji, najbolji...moj favorit je Citroen C1 sa smekerskim obrvama.

 

2a77ubs.jpg

 

sw4u3n.jpg

 

24euyiw.jpg

Link to comment

bas me raduje uspeh FIAT-a kako u prestruktuiranju, tako i povodom kupovine Chryslera. Sergio Marchionne ispade veliki car, jos da jednog dana vaskrsne Lanciu...

btw, mali Jeep Renegade ce biti apsolutni hit - novi Reno 4.

Link to comment

c1 je šmekerica, ali svi sem, donekle, pežoa liče na fiata 500

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

fala bogu da su zamenili one paukove oci od farova. btw, kazu da je 4c neprejebiv za voznju, bas zbog toga sto nema one silne elektronske zjabancije i pomagala.  

Link to comment
  • 3 weeks later...

imao sam priliku da osmotrim uzivo novu mazdu 3. vrlo vrlo lep auto iz klase za smrtnike. smekerski dizajn i spolja i iznutra, mali volan, atmosferski motori, mislim stvarno ne kapiram ko je lud da kupi jednog golfa, seata, pezoa...sta god u ovoj klasi. bombona. 

Link to comment

Stvarno, ko je lud da kupi nemački hečbek sa povoljnijom startnom cenom umesto japanskog za koga su delovi em ređi od jednoroga em skupi kao đavo.

Link to comment

Naravno, govorim o situaciji u Srbiji & okolišu. Ne sporim ja da verovatno Mazda servisa ima ko pečuraka po inostranstvu, sa normalno dobavljivim delovima. Za ostalo, pitajte ikara.

 

Inače, ja obožavam japanske automobile, i verovatno će mi naredni auto doći odatle, ali napred izrečena logika je cvrc. Evo recimo novi Civic, cena mu kreće od 14,990 evra za šta se dobije krš motor i vrlo, vrlo bazična oprema (1.4 benzinski motor koji do 100 ubrzava za 14 sekundi - ne treba čovek da se trka, ali ne treba ni da zagine kod preticanja zbog tromosti automobila). Za te pare može da se uzme vrhunski opremljen zapadnjački hečbek, ili čak neki auto poput Toyota Corolle ili Mitsubishi Lancera (da ostanemo na Japanu). Jebiga, što je mnogo, mnogo je. Zanimljivo je da se za jače opremljeni Civic dizelaš može uzeti Audi A4 sa 2.0 dizel motorom. Ridikulozno.

Edited by Filipenko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...