Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

  • 2 months later...

Mislim da bi ovaj post mogao na ovu temu posto je u pitanju proizvodjac koji je noviji na nasem trzistu. U poslednje vreme sam sve blizi ideji da kupim novi auto na kredit umesto prvobitnog plana da uzmem polovan auto. Od novih automobila prvo mi je zapala za oko Dacia Sandero i do juce sam mislio da je je to najjeftiniji novi auto koji moze da se kupi u Srbiji. Da ne spomenuh juce drugaru da planiram da kupim novi auto verovatno ne bi ni cuo za Chery.Razmisljao sam o modelu Chery Ego Standard koji kosta 6490 evra:http://www.chery.rs/?strana=8a u taj model spada dosta opreme:http://www.chery.rs/?strana=6Za ovaj novac dobijas nov auto sa 5-oro vrata, klimom, ABS-om, Radio CD/MP3 player sa USB konekcijom, 4 zvucnika, alarmom, putnim racunarom, svetlima za maglu. Mislim da sa ovakvom opremom u Srbiji ne mozes da kupis auto ispod 9000 evra. Ako neko zna neki model neka napise :).Uglavnom resio sam da sutra sa drugarom odem do salona i da vidim kako to izgleda uzivo i ako neko ima neke informacije svaki koristan savet vezano za Chery Ego je dobro dosao.

Link to comment

Deklarativna lista opreme je jedno, kako je to izvedeno u praksi je druga priča. Ne radi se sad tu o "kineskom imidžu", nego generalno o činjenici šta čovek može da očekuje kad dohvata nešto sa najniže (cenovne) police, bez obzira bio to Kinez, Talijan ili Španac. Nadam se da si video testove na domaćim, automobilskim sajtovima; na nekim testovima (kao recimo onaj na b92:auto) ima i komentara čitalaca koji su vlasnici ili su vozili auto. Uglavnom se žale na kvalitet izrade - da se platno na sedištima brzo i lako rašiva na šavovima, da se plastični poklopci pretinaca izvitopere (na suncu valjda), da motor vuče kao da ima upola toliko konja itd. Jedno je kad je auto jeftin zato što nema dodatne opreme (a opet je jeftina plastika robusna), a drugo je ovo, barem po opisu. Ti, naravno, možeš uvek da kažeš "za to sve imam garanciju", ali bem ga, zato valjda i želiš da kupiš novi auto - da je ne bi relativno često potezao (i pitanje je da li garancija sve to pokriva ili ti tamo kažu "ne, to je posledica normalnog korišćenja vozila"). Pogotovo što su tanke informacije o raspoloživosti delova i eventualnom čekanju.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Isao sam danas da vidim kako izgleda auto. Te zamerke vezano za kvalitet plastike i neke zavrsne detalje stoje i vide se odmah, cak i prodavac nije sporio da mu je to mana. Sto se tice motora sutra sam zakazao test voznju pa cu da vidim kako vuce, mada generalno cuo sam i za druge modele da ljudi cesto imaju utisak da motor nema tu kubikazu ili snagu kao sto je predstavljeno. Pitao sam vezano za cene servisa i za delova i servis nije skup ( u rangu je servisa kao recimo za chevrolet, daciu ili skodu, mozda malo i jeftiniji ) a sto se tice delova kazu da ih imaju. Koliko vidim prodaju se i u Bugarskoj, Hrvatskoj, Bosni, Makedoniji, Crnoj Gori i Albaniji tako da je moguce da imaju delove obzirom da su usli na trziste Balkana i da se ih ima recimo u Turskoj, Ukrajini i Egiptu. Po recima prodavca dosta delova se i pravi u evropi a auto se samo sklapa u Kini. Uglavnom razmiscu jos malo pa javljam sta sam odlucio.

Link to comment

Ja kaparisao vec Chery Ego. Cene je ne 6490 evra, vec 5490 i ugradjivanje gasa je umesto 900 sad 500 evra. Isao sam i da gledam Sandera i razlika u ceni je vise od 2000 evra i plus ima manje opreme za te pare.

Link to comment
  • 4 weeks later...
Ja kaparisao vec Chery Ego. Cene je ne 6490 evra, vec 5490 i ugradjivanje gasa je umesto 900 sad 500 evra. Isao sam i da gledam Sandera i razlika u ceni je vise od 2000 evra i plus ima manje opreme za te pare.
daj neka iskustva sad, bas me zanima.
Link to comment
  • 1 month later...

u Spaniji se povecava dozvoljena brzina na autoputu sa 120 na 130 (ovo je velika lukavstina, posto ce se uglavnom primenjivati na privatne dzade, koje moras da platis), dok se na magistralnim putevima smanjuje brzina sa 90 na 70 ako ne prelaze 6,50m u sirinu.Gradska voznja, sa 50 na 30 ili 20 u zavisnosti od trotoara.+ potpuno je zabranjena upotreba svih aparata koji upozoravaju na prisustvo radara. cao, tom-tom.

Edited by Lancia
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...