Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

Gde prodaju kola koja se proizvode u Japanu? Pošto sam negde pročitao da oko 60% proizvodnje otpada na Japan.
Nije bas tako. Od 8.5 miliona vozila, 3 miliona se pravi u Japanu. Tih 60% sto si procitao je verovatno da se 2 miliona od tih 3 miliona lokalno proizvedenih kola proda u Japanu. Sa ostalima na trzistu, taman je to neki kapacitet godisnje prodaje u lokal.Ostalo je izvoz u Australiju i Aziju, Bliski Istok, Juznu Afriku.Nije samo Toyota, i ostali (Honda, Mistubishi, Nissan, Suzuki, Subaru) rade isto tako.Neki modeli se prave samo u Japanu i oni idu po svetu gde treba.Opet, Camry, najprodavanija kola u Americi, nikad u zivotu nisam video u Japanu, mislim da se uopste i ne prave lokalno.
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Peugeot ce poceti proizvodnju low cost automobila.
u isto vreme Reno najavljuje premium segment po uzoru na Citroenovu DS liniju.
Link to comment

Ovo sa Pežoom zvuči interesantno, ali nisam siguran šta je tačno low cost u auto industriji, koji još modeli tu spadaju, dajte neki primer?Čini mi se da po veličini ovo spada u neku srednju klasu kao i 307/308 (ako se to uopšte tako gleda, više sam se pogubio u tim klasifikacijama). :unsure:

Link to comment

Nije bas low cost kao sto sam napisao. Kola su predvijena za zemlje u razvoju (i to one naprednije) a cijena bi trebala biti izmedju 12 000€ i 18 000€. Pocece da ga proavaju u Turskoj u novembru.Sto setice fr kola ovo su moja iskustva:Renault je uobniji, Peugeot ima bolje motore (dizel) ali obavoje kubure sa elektronikom.

Link to comment
ko pravi gore autove, pezo, citroen ili reno?¿
Niko od tih tri ni ne pravi automobile, na prvom mestu. Edited by Tresko
Link to comment
Niko od tih tri ni ne pravi automobile, na prvom mestu.
Zlocest si. Ko pravi dobar auto po tebi (van onih za besmrtnike, tipa aston martin)?¿
Link to comment
Zlocest si. Ko pravi dobar auto po tebi (van onih za besmrtnike, tipa aston martin)?¿
Pa dobro, osim Japanaca naravno, prave Nemci. Ostali pokušavaju.
Link to comment

Kad smo već kod kvaliteta, pre par nedelja dok sam čekao da uradim redovan servis na škodilaku, ulazi čovek, vlasnik Yetija i žali se. Kaže auto staro oko 3 godine, prešao 30000, ne forsira ga, prvi vlasnik. Na putu za Zlatibor mu je u onom tunelu kod Čajetine, pri brzini od 90km/h auto vrisnuo. Upalili su se svi alarmi, ABS, ESP itd. Onako sluđen je izašao iz tunela, parkirao na prvom mestu gde je mogao. Posle gašenja i paljenja sve normalno, osim što on tvrdi da mu se točak čudnije vrti. Lik je bio prestravljen. Serviser je samo rekao da će da ga stave na dijagnostiku, ali nisam dočekao odgovor.

Link to comment
Upalili su se svi alarmi, ABS, ESP itd. Onako sluđen je izašao iz tunela, parkirao na prvom mestu gde je mogao. Posle gašenja i paljenja sve normalno, osim što on tvrdi da mu se točak čudnije vrti. Lik je bio prestravljen. Serviser je samo rekao da će da ga stave na dijagnostiku, ali nisam dočekao odgovor.
Heh, to se meni desilo na novom C4, prešao par k km. Dijagnostika nije pomogla, komp rekao sve ok.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...